تکنولوژی

جنایات سایبری تکان دهنده! امان ساندو، بازیگر زن، 300 روپیه فریب خورد. 2.24 میلیون در یک کلاهبرداری خطرناک WhatsApp

در اوایل این ماه، امان ساندو، بازیگر تلویزیون، یک میلیون روپیه ضرر کرد. 2.24 میلیون برای یک کلاهبرداری سایبری خطرناک. او اکنون با کمک پلیس بمبئی توانسته است پول سرقت شده را پس بگیرد. جزئیات کلاهبرداری را بررسی کنید.

این باور عمومی مبنی بر اینکه فقط افرادی که از فناوری آگاه هستند به کلاهبرداری های سایبری می افتند یک افسانه است. حتی افراد مشهور نیز از چنین اعمال مجرمانه ای مصون نیستند. در اوایل این ماه، امان ساندو، بازیگر تلویزیون، با از دست دادن یک روپیه، قربانی دیگر جرایم سایبری شد. 2.24 لک به مجرمان. کلاهبرداران او را از طریق یک کلاهبرداری واتس اپ فریب دادند و پس از کلیک روی پیوند جعلی که در برنامه پیام رسانی فوری برای او ارسال شده بود، گوشی هوشمندش را هک کردند. با این حال، پس از اقدام سریع توسط پلیس بمبئی، ساندو توانست پول سرقت شده را پس بگیرد. جزئیات تکان دهنده را ببینید.

به گفته این بازیگر، او در 5 ژوئیه به دنبال یک جراح ارتوپد در بیمارستان Criticare در جوهو برای مادرش بوده است. حوالی ساعت 11:30 شب، او وب سایت بیمارستان را در گوگل جستجو کرد تا رزرو کند. اما بلافاصله پس از آن، او یک لینک از یک شماره ناشناس دریافت کرد که از طریق واتس اپ برای او ارسال شده بود. او که فکر می کرد مربوط به قرار ملاقات او است، روی پیوند کلیک کرد.

به محض اینکه ساندو روی لینک کلیک کرد، کلاهبردار گوشی هوشمند او را هک کرد و اطلاعات شخصی و بانکی او را دزدید. این بازیگر حساب بانکی خود را با واتس اپ پیمنت مرتبط کرده بود و از این طریق کلاهبردار 100 میلیون ریال به سرقت برد. 2.24 لک از حساب او. بر اساس گزارش ایندیا تودی، ساندو به ایستگاه پلیس سایبری مراجعه کرد و شکایتی را در ایستگاه پلیس گورگان ثبت کرد.

امان ساندو، هنرپیشه، پس از فریب خوردن در یک کلاهبرداری سایبری، 2.24 میلیون روپیه بازیابی کرد.

خوشبختانه به لطف اقدام سریع و گزارش جنایت، ساندو توانست پول سرقت شده را پس بگیرد. او با انتشار پستی در اینستاگرام گفت: «سلام به همه! می خواهم به شما اطلاع دهم که پولم را پس گرفتم (2.24 لک). من امروز واقعا خوشحالم و می‌خواهم از پلیس اوشیوارا تشکر کنم که این اتفاق افتاد و تمام تلاش ممکن را به سرعت انجام داد.»

مطلب پیشنهادی:  آنچه در مورد Truth Social، پلتفرم رسانه اجتماعی دونالد ترامپ می دانیم

او همچنین هشداری را با فالوورهای خود به اشتراک گذاشت و آنها را در مورد چنین کلاهبرداری ها و اقدامات صحیح پس از ارتکاب یک جرم سایبری آگاه کرد. “هر وقت چنین چیزی برای یکی از ما اتفاق می افتد، همه ما در ابتدا وحشت می کنیم و بسیاری از ما این تصور را در مورد پلیس خود داریم که آنها به درستی کمک نمی کنند. در این شرایط، با توجه به تجربه من، همه ما باید به پلیس اعتماد کنیم و کمی صبر نشان دهیم و وحشت نکنیم زیرا آنها تنها کسانی هستند که به ما کمک می کنند و ما را از چنین وضعیتی خارج می کنند.

چگونه قربانی کلاهبرداری واتس اپ نشویم؟

مرحله ی 1:

هرگز روی لینک های ارسال شده توسط یک غریبه کلیک نکنید.

گام 2:

در صورتی که به دلیل مشکل فوری نیاز به کلیک کردن دارید، تمام جنبه‌های چت یا پیام‌هایی را که در رسانه‌های اجتماعی یا ایمیل دریافت کرده‌اید بررسی کنید.

مرحله 3:

زبان مورد استفاده را بررسی کنید. اغلب، مجرمان سایبری اشتباهات املایی و دیگر گرامری بسیار زیادی مرتکب می شوند. اگر اینطور است، کلیک نکنید

مرحله 4:

در حین جستجوی گوگل، به چیزی که در آنجا پیدا می کنید اعتماد نکنید. شما باید همین را از راه های دیگر تأیید کنید و این شامل انجام کمی تحقیق برای یافتن منبع واقعی مورد نظرتان است

مرحله 5:

سعی کنید از طریق جستجوی مناسب شماره تلفن ثابت یا تلفن همراه واقعی شرکت یا موسسه مورد نظر خود را پیدا کنید و همان را از چندین منبع بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی:  خبر خوب تکان دهنده! برندگان بزرگ معامله توییتری ایلان ماسک را پیدا کنید

مرحله 6:

شما باید در وب سایت هایی که بازدید می کنید به دنبال نماد قفل بگردید. معمولاً نشان می دهد که وب سایت امن است.

مرحله 7:

نکته آخر اینکه بلافاصله پلیس یا موسسه مالی را مطلع کنید که پول شما به سرقت رفته است. هر چه سریعتر این کار را انجام دهید، شانس شما برای پس گرفتن پولتان بیشتر استنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا