تکنولوژی

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا می‌گوید: «من همه را به برنامه‌نویس تبدیل کردم

جنسن هوانگ، مدیر عامل پدیده تراشه Nvidia Corp. معمولاً در سفر به تایوان برای افراد مشهور و ستاره‌های ورزشی استفاده می‌کند.

این مرد 60 ساله در تعطیلات آخر هفته هنگام برداشتن غذا در یک بازار شبانه محلی تحت تعقیب قرار گرفت و در حین قدم زدن در راهروهای نمایشگاه تجاری کامپیوتکس مدام مورد تعقیب طرفداران و رسانه ها قرار گرفت. روز سه‌شنبه، در حالی که عکاسان برای گرفتن عکس‌های واضح تلاش می‌کردند، ده‌ها نفر برای گرفتن سلفی به آن هجوم آوردند.

این روز پنجمین حضور عمومی هوانگ در هفت روز بود، این بار برای یک میزگرد، جایی که او سوالاتی را در مورد موضوعاتی از مقررات هوش مصنوعی تا نحوه استفاده از این فناوری در مکان‌هایی مانند چین مطرح کرد. هوانگ خاطرنشان کرد که هوش مصنوعی مرزهای صنعت فناوری را در همه چیز از کشاورزی و کارخانه‌ها گرفته تا داروسازی و تغییرات آب و هوایی جابجا خواهد کرد.

او گفت: “هوش مصنوعی یک کامپیوتر شگفت انگیز است که برنامه ریزی آن بسیار آسان است.” “شما می توانید به هر زبانی که می خواهید صحبت کنید، حتی می توانید نقاشی کنید. “من فقط همه را به برنامه نویس تبدیل کردم.”

سهام انویدیا در معاملات قبل از بازار بیش از 3 درصد افزایش یافت و این شرکت را به ارزش بازار 1 تریلیون دلار نزدیک کرد.

انویدیا یک هفته پر سر و صدا داشت. زمانی شروع شد که هوانگ روز چهارشنبه درآمد سه ماهه جاری را بیش از 50 درصد بالاتر از تخمین های تحلیلگران پیش بینی کرد که نشان دهنده تقاضای انفجاری برای تراشه هایی بود که ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تامین می کنند.

مطلب پیشنهادی:  این چیزی است که iOS 17 می تواند شبیه باشد! سطح مایع بزرگ؛ ویژگی های مورد انتظار را بررسی کنید

ارزش بازار انویدیا در یک روز به 184 میلیارد دلار جهش کرد و جرقه‌ای را برای رشد هوش مصنوعی در سراسر جهان برانگیخت. ارزش این شرکت به 1 تریلیون دلار نزدیک می شود، سطحی که هیچ سازنده تراشه ای تاکنون به آن نرسیده است. یکی از تحلیلگران با یادداشتی تحقیقاتی با عنوان “بزرگترین ضربان تمام دوران؟” پاسخ داد.

دارایی هوانگ بیش از 6 میلیارد دلار رشد کرد و به رکورد 34 میلیارد دلار رسید. او این شرکت را در سال 1993 تأسیس کرد و هنوز هم به عنوان مدیرعامل آن را اداره می کند.

در میزگرد روز سه شنبه، هوانگ به نوبه خود جدی و پرهیاهو بود. وی در پاسخ به سوالی درباره مقررات دولتی، خطرات احتمالی آن را تصدیق کرد.

او گفت: «ما باید در مورد ایمنی هوش مصنوعی بسیار جدی باشیم. «در پایان روز، هوش مصنوعی یک محصول یا یک خدمت است. همه محصولات و خدمات باید تنظیم شده و ایمن باشند.

هوانگ گفت دو فرصت مورد علاقه او در زمینه هوش مصنوعی در صنعت فناوری نیست، بلکه بیشتر در کشف دارو و درک تغییرات آب و هوایی است.

او بیشتر در بحث درباره چین سنجیده بود. فناوری نیمه هادی در مرکز تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین است و واشنگتن صادرات برخی از محصولات انویدیا به چین را ممنوع کرده است. با این حال، او تصور می کند پکن از توسعه هوش مصنوعی حمایت خواهد کرد.

او گفت: “من فکر می کنم چین از این فرصت برای تشویق همه کارآفرینان داخلی خود استفاده خواهد کرد.”

انویدیا به شدت به شرکت تولید نیمه هادی تایوان وابسته است. برای ساخت تراشه هایی که طراحی می کند، اما هوانگ گفت که این شرکت زنجیره تامین خود را برای پایداری و افزونگی ساخته است. او شروع به استفاده از شرکت Samsung Electronics کرد. برای تولید و در حال بررسی شرکت اینتل است. او همچنین به عنوان شرکای تولید گفت.

مطلب پیشنهادی:  فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ - Revolut می‌گوید اپلیکیشن‌های متا «محلی برای کلاه‌برداری مالی» هستند.

او گفت: «ما در مکان‌های مختلفی که می‌توانیم تولید می‌کنیم.

هوآنگ که در تایوان به دنیا آمده است، از زمانی که برای نمایشگاه تجاری کامپیوتکس در جزیره فرود آمد، با او مانند یک ستاره راک رفتار می شود.

او سفر خود را با سخنرانی در دانشگاه ملی تایوان آغاز کرد. او دانش‌آموزان را با داستان‌هایی در مورد چگونگی مرگ انویدیا در سال‌های اولیه و درس‌هایی که از چنین تجربیات سختی آموخته بود، خوشحال کرد. او همچنین آنها را تشویق کرد تا با هوش مصنوعی آشنا شوند – مهم نیست در چه زمینه ای هستند – زیرا این فناوری چشم انداز شرکت را متحول می کند و تک تک مشاغل را تغییر می دهد.

روز دوشنبه، او دو ساعت را روی صحنه برای سخنرانی اصلی کامپیوتکس سپری کرد و از مجموعه وسیعی از محصولات جدید برای پاسخگویی به تقاضای دیوانه وار برای هوش مصنوعی پرده برداری کرد. این سری شامل طرح‌های جدید رباتیک، قابلیت‌های بازی، خدمات تبلیغاتی، فناوری شبکه و شاید مهم‌تر از همه، یک پلتفرم ابر رایانه با هوش مصنوعی بود.

هوانگ از این واقعیت ابراز تاسف می کند که به مدت چهار سال به دلیل بیماری همه گیر نتوانسته است چنین ارائه ای داشته باشد. در نتیجه، او گفت که این شرکت چیزهای زیادی برای نشان دادن به جهان دارد. هوانگ در پایان ارائه گفت: “این خیلی زیاد است.” “می دانم که خیلی زیاد است.”

اما پس از میزگرد روز سه شنبه مشخص شد که هوانگ از لحظه حضور خود در کانون توجه لذت می برد. پس از دور دیگری از خداحافظی، او به یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر رفت تا در مورد محصولات Nvidia صحبت کند.

مطلب پیشنهادی:  کشف شگفت انگیز! قدیمی ترین برخورد شهاب سنگ در تاریخ کشف شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا