کامپیوتر

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از کنگره خواست تا لایحه 52 میلیارد دلاری را برای تقویت تولید تراشه در آمریکا تصویب کند.

رئیس جمهور جو بایدن روز دوشنبه از کنگره خواست تا لایحه ای را به تصویب برساند که به تولیدکنندگان داخلی نیمه هادی 52 میلیارد دلار (تقریبا 4,14,800 کرور روپیه) یارانه می دهد تا وابستگی به منابع خارجی برای قطعه حیاتی کاهش یابد. بایدن در گفتگو با کارمندان ارشد اقتصادی و امنیت ملی و نمایندگان تولیدکنندگان و اتحادیه گفت که حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی به این معنی است که ایالات متحده “می تواند در بازی باقی بماند.” وی با اشاره به “ضرورت” اقتصاد و امنیت ملی برای اطمینان از تولید قطعات کوچک مورد نیاز برای همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا خودروها و سلاح ها، گفت: “کنگره باید این لایحه را در اسرع وقت تصویب کند.”

بایدن گفت: «آمریکا نیمه هادی ها را اختراع کرد، اما در طول سال ها اجازه داده ایم که تولید این نیمه هادی ها در خارج از کشور انجام شود. ایالات متحده باید در تولید این تراشه‌ها پیشتاز جهان باشد.»

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، ریزتراشه‌ها را «فناوری سنگ بنای پایه‌ای کل اقتصاد ما» خواند و هشدار داد که ایالات متحده در حال حاضر بسیار عقب مانده است.

او گفت که واردکنندگان آمریکایی «کاملاً برای تراشه‌های پیشرو به تایوان وابسته هستند»، در حالی که چین در حال حاضر سرمایه‌گذاری هنگفتی در صنعت نیمه‌رساناهای دولتی خود دارد.

او همچنین از کنگره خواست که لایحه هزینه‌ها را در این هفته از خط پایان عبور دهد و به میز شما (بایدن) منتقل کند، گفت: «اگر کارها را در آمریکا انجام ندهیم، نمی‌توانیم یک اقتصاد قوی و یک کشور قوی داشته باشیم». این حیاتی است.”

مطلب پیشنهادی:  نحوه ضبط جلسه تیم های مایکروسافت

اگرچه ریزتراشه‌ها در قلب فناوری روزمره از جمله در صنعت پررونق خودروهای الکتریکی قرار دارند، مقامات همچنین به بایدن بر پیامدهای امنیت ملی زنجیره تامین ضعیف تاکید کردند.

کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع، ریزتراشه‌ها را «زمین صفر رقابت فن‌آوری ما با چین» خواند، در حالی که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، «اتکا به تعداد محدودی از تأسیسات خارج از کشور را … کاملاً خطرناک» خواند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا