تکنولوژی

جک دورسی به بررسی Threads می پردازد و می گوید که برنامه برای اجرا در آیفون 14 مجوز می خواهد

Threads دیروز در بیش از 100 کشور دنیا عرضه شد و تنها در چند ساعت بیش از یک میلیون کاربر به دست آورد و از آن زمان تاکنون از 30 میلیون نفر گذشته است. علاوه بر این، نگرانی های زیادی در مورد نحوه برخورد برنامه جدید با حریم خصوصی کاربران ابراز شده است. به حدی که جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، او را مورد بررسی قرار داد. در مقابل، توییتر روزانه بیش از 200 میلیون کاربر فعال دارد.

دورسی که اکنون ریاست رقیب توییتر Bluesky را بر عهده دارد، این پست را منتشر کرد یک توییت برای Threads می‌گوید: «همه رشته‌ها متعلق به ما هستند»، با یک عکس از مجوزهای درخواست شده توسط برنامه. تاپیک های آیفون برای اجرا به مجوزهای مختلفی از جمله سلامتی و تناسب اندام نیاز دارند که بر بسیاری از افراد تأثیر می گذارد. روش ظاهری انجام آن نیز برای بسیاری نگران کننده است.

چرا مجوزهای برنامه Threads تبدیل به یک مشکل شده است؟

موضوعات به 14 مجوز از جمله “سلامت و تناسب اندام، تاریخچه مرور، اطلاعات حساس و اطلاعات مالی” نیاز دارند. آزمودنی ها داده های مربوط به “گرایش جنسی، عقاید سیاسی یا مذهبی، آدرس و شماره تلفن” را جمع آوری می کنند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در یک پست Threads گفت: «این کار کمی طول می‌کشد، اما فکر می‌کنم باید یک برنامه چت عمومی با بیش از ۱ میلیارد نفر در آن وجود داشته باشد. توییتر این فرصت را داشت که این کار را انجام دهد، اما ما شکست خوردیم. امیدواریم این کار را انجام دهیم.”

مطلب پیشنهادی:  در آخرین به‌روزرسانی Google، مزایایی که اکنون برای Docs، Sheets، Slides و موارد دیگر دریافت خواهید کرد در اینجا آمده است.

این اپلیکیشن همچنین مشکلات امنیتی در اروپا داشت و در منطقه راه اندازی نشد. با این حال، متا می گوید که تیم در تلاش است تا الزامات قانون بازارهای دیجیتال اروپا را برآورده کند و به زودی برنامه را راه اندازی کند.

پیش از این، در ماه ژانویه، متا به دلیل نقض مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) با اجرای تبلیغات رفتاری در فیس بوک و اینستاگرام، 377 میلیون یورو جریمه شد.

اگرچه این یک برنامه جدید است و بعداً پیشرفت‌ها و پیشرفت‌های زیادی را به همراه خواهد داشت، اما یک چیزی که مردم نگران آن هستند داده‌های شخصی گرفته شده است. با این حال، با گفتن این موضوع، تعداد زیادی از مشترکینی که قبلاً ثبت نام کرده اند، به نظر نمی رسد که نگران به اشتراک گذاری داده های خود برای دریافت برنامه باشند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا