کامپیوتر

حافظه پنهان، کوکی‌ها و سابقه مرورگر خود را برای رایانه سریع‌تر پاک کنید

مرورگر شما بسیاری از اطلاعات شما را ذخیره می کند: وب سایت هایی که بازدید می کنید، گذرواژه های شما، سابقه مرور، داده هایی که دانلود کرده اید و بسیاری موارد دیگر. این داده ها به مرور زمان در رایانه شما جمع می شوند و سرعت رایانه شما را کاهش می دهند. همیشه ایده خوبی است که حافظه پنهان، کوکی ها و تاریخچه مرورگر خود را به طور منظم پاک کنید. همچنین فضای رایانه شما را آزاد می کند و از اطلاعات شخصی شما محافظت می کند و در عین حال عملکرد رایانه شما را بهبود می بخشد.

کوکی ها، کش و تاریخچه چیست؟

ممکن است هنگام بازدید از وب‌سایت‌ها، پنجره‌های پاپ‌آپ کوکی را دیده باشید که از شما می‌خواهند کوکی‌ها را بپذیرید. اگرچه ممکن است اغلب کورکورانه این درخواست ها را بپذیرید و به سرعت به کار بعدی بروید، این کوکی ها فایل هایی هستند که توسط وب سایت هایی که بازدید می کنید ایجاد می شوند. آنها فایل هایی را شناسایی و ردیابی می کنند که تجربه آنلاین شما را با ذخیره اطلاعات در هنگام مرور یا بازدید مجدد از یک سایت آسان تر می کند.

حافظه پنهان مرورگر بخش‌هایی از صفحات را به خاطر می‌آورد، مانند تصاویر، تا به مرورگر کمک کند در دفعه بعد که بازدید می‌کنید، صفحه وب را سریع‌تر بارگیری کند.

سابقه مرور شما لیستی از وب سایت هایی است که در گذشته بازدید کرده اید. اگر می خواهید آنها را خصوصی نگه دارید، می توانید سابقه خود را پاک کنید. این به محافظت از اطلاعات شخصی شما کمک می کند.

مطلب پیشنهادی:  نحوه راه اندازی 2FA در Reddit

بیایید نگاهی به نحوه پاک کردن حافظه پنهان، کوکی ها و تاریخچه مرورگر خود بیندازیم.

## در گوگل کروم

  1. Chrome را در رایانه خود باز کنید و روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

  2. انتخاب کنید ابزار بیشتر و پاک کردن داده های مرور.

  3. همه این فیلدها را انتخاب کنید: سابقه مرور، سابقه دانلود، کوکی ها و سایر داده های سایت.

  4. همچنین می توانید به تنظیمات پایه برای بررسی مجدد و کلیک کردن فاصله زمانی منوی کشویی. شما می توانید این مورد را با توجه به اولویت خود انتخاب کنید، اما در صورت پاک کردن حافظه پنهان، انتخاب کنید تمام زمان.

  5. در نهایت بر روی آن کلیک کنید اطلاعات روشن دکمه.

### در Safari 1. اگر از Safari استفاده می کنید، به منوی بالا بروید و انتخاب کنید تاریخ > تاریخ ناب. 2. حالا بازه زمانی را که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید تاریخ ناب. 3. تمام سابقه مرور و کش شما حذف خواهد شد. ### در موزیلا فایرفاکس 1. برای فایرفاکس، روی آن کلیک کنید منوی همبرگر در گوشه سمت راست بالا 2. سپس انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیت گزینه ای از پنل سمت چپ و سپس به پایین اسکرول کنید کوکی ها و داده های سایت. 3. کادری که می گوید را علامت بزنید وقتی فایرفاکس بسته است کوکی ها و داده های سایت را حذف کنیدو بر روی کلیک کنید اطلاعات روشن. پس از پاک کردن حافظه پنهان، کوکی‌ها و تاریخچه مرورگر خود، باید دوباره به سایت‌هایی که استفاده می‌کنید وارد شوید، که ممکن است دردسرساز باشد، اما عملکرد رایانه شما را افزایش می‌دهد، که ممکن است ارزش تلاش را داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  چقدر رم نیاز دارید؟ راهنمای ظرفیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا