کامپیوتر

حالت خصوصی ChatGPT سابقه چت را پنهان می کند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است

OpenAI به تازگی یک ویژگی جدید منتشر کرده است که به شما امکان می دهد تاریخچه چت خود را هنگام استفاده از ChatGPT غیرفعال کنید و به شما امکان می دهد مکالمات خود را خصوصی تر نگه دارید.

پیش از این، هر چت جدید در نوار کناری سمت چپ ظاهر می‌شد و به راحتی می‌توانست خلاصه‌ای سریع از نحوه استفاده شما از هوش مصنوعی برای سرگرمی، تکالیف مدرسه یا بهره‌وری به دست هر کسی که در آن نزدیکی است، داشته باشد. زمانی که در حال بحث در مورد چیزی هستید که می خواهید خصوصی نگه دارید، این می تواند مشکل ساز باشد.

من گزینه حریم خصوصی ChatGPT را برای غیرفعال کردن تاریخچه آزمایش کردم

یک مثال عالی زمانی است که از ChatGPT برای ایده های هدیه کمک می خواهید، یک برنامه عالی برای چت بات OpenAI. اگر گیرنده دوست دارد سرنخ‌هایی را جستجو کند، اگر پنجره ChatGPT در مرورگر شما باز بماند، یافتن آنها دشوار نخواهد بود.

من این ویژگی جدید حریم خصوصی را با غیرفعال کردن سابقه چت آزمایش کردم، سپس یک سوال تکان دهنده در مورد جعل گره ویندزور برای کراوات پرسیدم. گزینه غیرفعال کردن سابقه در تنظیمات زیر است کنترل داده ها.

OpenAI همچنین اخیراً یک گزینه صادرات را به بخش کنترل داده اضافه کرده است، یک اشاره دیگر به حفظ حریم خصوصی و کنترل شخصی داده های شما. غیرفعال کردن سابقه چت و صادر کردن داده‌های شما ویژگی‌هایی هستند که هم برای کاربران رایگان و هم برای مشترکین در دسترس هستند.

وقتی روی دکمه سبز بزرگ سمت چپ کلیک کردم تا سابقه چت را دوباره فعال کنم، مکالمه ناخوشایند من که نشان می‌داد مهارت‌های گره‌ام را نداشتم در جایی دیده نمی‌شد. چه آرامشی!

مطلب پیشنهادی:  من کامپیوترم را با ROG Ally جایگزین کردم. این چیزی است که من را شگفت زده کرد

OpenAI خاطرنشان می کند که از چت های ذخیره نشده برای آموزش مدل های هوش مصنوعی آن استفاده نخواهد شد. با این حال، آنها به مدت 30 روز حفظ خواهند شد. OpenAI ادعا می کند که این چت ها را فقط در صورت لزوم برای بررسی سوء استفاده بررسی می کند. پس از 30 روز، چت های ذخیره نشده برای همیشه حذف می شوند.

این بدان معنی است که چت های شما کاملا خصوصی نیستند، بنابراین باید توجه داشته باشید که ممکن است توسط کارکنان OpenAI خوانده شود. این ممکن است برای استفاده تجاری مشکل ساز باشد، زیرا ممکن است اطلاعات خصوصی به طور تصادفی با ChatGPT به اشتراک گذاشته شود.

OpenAI گفت که در حال کار بر روی اشتراک جدید ChatGPT Business است تا به کاربران سازمانی و حرفه‌ای کنترل بیشتری بر داده‌هایشان بدهد. در حال حاضر هوش مصنوعی متمرکز بر تجارت مانند JasperAI وجود دارد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا