کامپیوتر

حالت ناشناس گوگل مشکل دارد

اسکرین شات حالت ناشناس Google Chrome
اسکرین شات / DigitalTrends.com

به گفته The Verge، در صورت تایید توافقنامه اقدام دسته جمعی، گوگل به زودی می تواند اطلاعات شخصی میلیون ها کاربر را حذف کند.

توافق پیشنهادی بخشی از دعوای براون علیه گوگل است که در آن غول فناوری موافقت کرد که داده‌های مرور وب را که از افرادی که از ویژگی «حالت ناشناس» مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنند، «از بین ببرد یا شناسایی کند». گوگل مسئول حذف میلیاردها رکورد خواهد بود و اطمینان حاصل می کند که سوابق غیرقابل حذف به تک تک کاربران پیوند داده نمی شود.

در حالی که این درخواست روز دوشنبه در دادگاه فدرال کالیفرنیا ارائه شد، این شکایت از سال 2020 ادامه دارد. گوگل متهم است که کاربران را از میزان دسترسی به داده های آنها در حالت ناشناس آگاه نکرده است. کاربران بر این باورند که گوگل توضیح مبهمی درباره هدف مکانیسم مرور خصوصی خود برای ردیابی غیرقانونی افراد ارائه کرده است.

این شرکت مخالف بود و اشاره کرد که گوگل، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و کارفرمایان همیشه توانایی مشاهده و جمع‌آوری داده‌ها را از تاریخچه مرورگر کروم شما، حتی در حالت ناشناس، داشته‌اند.

در ژانویه، روزنامه‌نگاران یک ساخت قناری از حالت به‌روزرسانی شده «ناشناس» را کشف کردند که وقتی وارد حالت مرور می‌شوید، شرایط ناشناس را به وضوح بیان می‌کند.

با این حال، 136 میلیون کاربر گوگل می توانند در صورت تایید تسویه حساب پیشنهادی از آن بهره ببرند. گوگل باید اطلاعاتی را که از دسامبر ۲۰۲۳ و قبل از آن از کاربرانی که در حالت ناشناس مرور می‌کنند جمع‌آوری کرده یا از بین ببرد.

مطلب پیشنهادی:  فروش دل باعث کاهش 606 دلاری این کامپیوتر بازی Alienware می شود

سایر شرایط قرارداد شامل موافقت Google با مسدود کردن کوکی های شخص ثالث به طور پیش فرض در حالت ناشناس است. این امر باعث می‌شود که شرکت نتواند کاربران را در وب‌سایت‌های شخص ثالث ردیابی کند، زمانی که قرار است آنها غیرقابل ردیابی باشند.

با وجود ارزش گذاری پیشنهادی 5 میلیارد دلاری، کاربران در این مورد در ازای تغییراتی که گوگل در داده ها و خط مشی خود ایجاد می کند، خسارت مالی دریافت نخواهند کرد. با این حال، می توانید طبق شرایط حل و فصل به تنهایی در دادگاه ایالتی کالیفرنیا ادعای خسارت مطرح کنید. تاکنون 50 ادعای شناخته شده ثبت شده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا