تکنولوژی

حراج طیف 5G هند آغاز شد! جیو، ایرتل، آدانی برای امواج 5G پیشنهاد می دهند

حراج طیف 5G در هند آغاز شد. این حراج پیشنهادات Jio، Airtel، Vodafone Idea (Vi) و Adani را برای امواج رادیویی کنترل خواهد کرد. تمام جزئیات را یاد بگیرید.

حراج طیف 5G امروز آغاز شد! بر اساس گزارش PTI، مناقصه از ساعت 10 صبح آغاز شده و تا ساعت 6 بعد از ظهر ادامه خواهد داشت. همانطور که قبلاً تأیید شد، در این حراج اپراتورهای مخابراتی مانند Reliance Jio، Bharti Airtel و Vodafone Idea برای امواج 5G در این کشور مناقصه خواهند شد. علاوه بر این، شرکت‌های آدانی نیز در فرآیند مناقصه برای دستیابی به امواج 5G شرکت خواهند کرد. جزئیات حراج در راه است.

به عنوان بخشی از حراج طیف، بخش مخابرات انتظار دارد درآمد حداقل روپیه باشد. 70000 کرور تومان 1 میلیون کرور این مزایده برای طیف در باندهای پایین مختلف مانند 600 مگاهرتز، 700 مگاهرتز، 800 مگاهرتز، 900 مگاهرتز، 1800 مگاهرتز، 2100 مگاهرتز، 2300 مگاهرتز برگزار می شود. همچنین برای باند فرکانس متوسط ​​3300 مگاهرتز و باند فرکانس بالا 26 گیگاهرتز برگزار می شود.

حراج طیف 5G از امروز آغاز می شود

با گزارش قبلی، Reliance Jio بالاترین مبلغ سپرده پولی را برای حراج پرداخت کرده است و در جدول با Rs پیشرو است. 14000 کرور شرکت های آدانی حداقل مبلغ روپیه را کمک کرده است. 100 کرور از این رو، Jio بیشترین امواج رادیویی 5G را برای خدمات خود دریافت خواهد کرد، در حالی که Airtel و Vodafone India دنبال خواهند شد.

ورود شرکت‌های آدانی در مزایده بسیار شگفت‌انگیز بود و بسیاری فکر می‌کردند که آدانی وارد فضای تجاری مخابراتی خواهد شد. با این حال، شرکت بعداً تصریح کرد که می‌خواهد امواج هوایی 5G را برای شبکه خصوصی خود برای پشتیبانی از مشاغل خود مانند مراکز داده، برق و فرودگاه‌ها ایمن کند. به فضای مخابراتی مصرف کننده خواهد پرید.

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: از معرفی مقررات هوش مصنوعی اتحادیه اروپا تا تأثیر بر مشاغل و موارد دیگر

گزارش قبلی بلومبرگ همچنین اشاره کرد که Bharti Airtel ممکن است پیشنهاد خود را به طیف 5G محدود کند – 100 مگاهرتز در باند 3.5 گیگاهرتز و 500 مگاهرتز در باند 26 گیگاهرتز. همچنین ممکن است طیف در باندهای 900 مگاهرتز و 1800 مگاهرتز در حلقه‌های مترو شهر مانند دهلی، بمبئی و کلکته اضافه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا