تکنولوژی

خبر بد! با انتقال Google به Shorts، استوری‌های YouTube از 26 ژوئن تعطیل می‌شود

با تغییر اولویت های گوگل، اعلام کرده است که استوری های یوتیوب در حال خاموش شدن است. این ویژگی مشابه پیام های ناپدید شدن در اسنپ چت و اینستاگرام است. داستان‌های YouTube از 26 ژوئن 2023 متوقف خواهد شد. استوری که در سال 2018 راه‌اندازی شد، به سازندگان اجازه می‌دهد به‌روزرسانی‌های پشت صحنه، وبلاگ‌ها و پست‌های سریع را به اشتراک بگذارند.

تصمیم برای حذف استوری‌های یوتیوب تحت تأثیر نظرات متفاوت کاربران و سازندگان بود که متوجه شدند ویژگی‌های اساسی مانند کشیدن صفحه به بالا و پیوند ویدیو را ندارد. یوتیوب متوجه شد که داستان‌ها در مقایسه با پست‌های انجمن، نرخ پذیرش پایین‌تری دارند، که باعث ایجاد نظرات و لایک‌های بیشتری می‌شود.

با پایان داستان‌ها، YouTube پست‌های انجمن و YouTube Shorts را در اولویت قرار می‌دهد. این پلتفرم دسترسی به پست‌های انجمن را افزایش داده است که شامل عناصر محبوب داستان‌ها، از جمله ابزارهای ویرایش و پست‌هایی است که پس از 24 ساعت منقضی می‌شوند. یوتیوب بیان می کند که پست های انجمن به طور مداوم تعامل بیشتری نسبت به داستان ایجاد می کند.

یکی از سخنگویان یوتیوب تأیید کرد که تمرکز روی Shorts به دلیل محبوبیت فزاینده این قالب در بین سازندگان است. این شرکت قصد دارد با سرمایه‌گذاری در ابزارهایی که آنها را با مخاطبانشان در قالب‌های مختلف مرتبط می‌کند، به موفقیت سازندگان کمک کند.

سازندگانی که اغلب از داستان‌ها استفاده می‌کنند، از طریق استودیوی YouTube، محتوای مرکز راهنمایی و یک ویدیوی Creator Insider از پایان کار مطلع می‌شوند. پس از 26 ژوئن، هیچ داستان جدیدی نمی توان ایجاد کرد، اما موارد موجود به مدت هفت روز فعال خواهند ماند.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 30 آوریل 2023: هلنا قمر تماشایی زحل!

یوتیوب به کاربران از تعهد خود به توسعه ابزارهای جدید و نوآورانه برای تسهیل رشد سازندگان اطمینان می دهد. چشم‌انداز آینده این پلتفرم حول محور سرمایه‌گذاری در ویژگی‌هایی است که بیشترین نوید را برای تعامل کاربر دارند، از جمله Shorts و پست‌های انجمن.

به طور خلاصه، تصمیم YouTube برای پایان دادن به داستان‌های YouTube نشان‌دهنده تغییر تمرکز به قالب‌های جذاب‌تر مانند YouTube Shorts و پست‌های انجمن است. هدف یوتیوب با سرمایه گذاری بر روی این ابزارها حمایت از سازندگان و بهبود تعامل کاربران در این پلتفرم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا