تکنولوژی

خشم طوفان خورشیدی! NOAA هشدار می دهد که احتمال دارد فردا طوفان ژئومغناطیسی ایجاد شود

انتظار می رود دو طوفان خورشیدی به زمین برسد! آنها توسط چندین پرتاب جرمی تاجی (CME) که در 4 ژوئیه از خورشید پرتاب شدند، تولید شدند و در حال حاضر در راه هستند. این فعالیت خورشیدی، هنگامی که با جو زمین برخورد می کند، احتمالاً طوفان های ژئومغناطیسی را در زمین ایجاد می کند. تاریخ احتمالی اولین طوفان خورشیدی که به زمین برخورد می کند و طوفان ژئومغناطیسی را به وجود می آورد، 7 جولای است. پیش‌بینی‌های سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) این موضوع را تایید کرد.

NOAA هشدار داده است که طوفان ژئومغناطیسی کلاس G1 احتمالاً در 7 جولای به زمین برخورد می کند. پاسخ‌های مغناطیسی احتمالاً به سطوح طوفان ژئومغناطیسی G1 (کوچک) می‌رسند و در صورت مشاهده شرایط مساعدتر، شانسی برای سطوح طوفان G2 وجود دارد. در گزارش NOAA آمده است که برای به روز رسانی ها و پیش بینی ها با صفحه وب ما همراه باشید.

علاوه بر گزارش NOAA، دکتر تامیتا اسکوف، متخصص هواشناسی فضایی، در توییتر و گفت“خورشید در #4 ژوئیه #طوفان های خورشیدی مضاعف ایجاد می کند! پیش‌بینی ناسا تأثیری را قبل از ظهر 7 جولای UTC نشان می‌دهد. طوفان اول کندتر است و عمدتاً به سمت شمال شرق حرکت خواهد کرد. دومی سریع‌تر و مستقیم‌تر ضربه می‌خورد. باد سریع خورشیدی به دنبال دارد. سطح G1 با شفق قطبی تا عرض‌های میانی (sic) امکان پذیر است.”

همچنین انتظار می‌رود که طوفان ژئومغناطیسی شفق‌های قطبی ایجاد کند و برای کسانی که از تماشای آسمان لذت می‌برند، باید منظره‌ای جذاب باشد.

رادیو گرفتگی و بیشتر!

کارشناسان NOAA همچنین فاش کردند که قطعی رادیو در 24 ساعت گذشته به سطح R1 رسیده است. بزرگترین خسوف رادیویی در 06 ژوئیه 2023 ساعت 10:49 UTC (16:19 IST) مشاهده شد. در همین حال، انتظار می‌رود که فعالیت‌های خورشیدی تا 8 جولای در سطوح پایین‌تر ادامه داشته باشد، با احتمال کمی برای شعله‌های کلاس M.

مطلب پیشنهادی:  سیارک عظیم 2022 LG4، به اندازه یک نهنگ آبی که به سمت زمین می رود. 4 مورد دیگر در راه است

تمام این فعالیت های خورشیدی توسط ماهواره DSCOVR NOAA برای نظارت بر طوفان های خورشیدی و رفتار خورشید ردیابی می شود. در حالی که مرکز پیش بینی آب و هوای فضایی این داده ها را برای اندازه گیری عوامل خاصی مانند دما، سرعت، چگالی، درجه جهت گیری و فرکانس ذرات خورشیدی بیشتر تجزیه و تحلیل می کند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا