تکنولوژی

خورشید سیاراتی مانند عطارد، زهره، زمین را نابود خواهد کرد! یک مطالعه خیره کننده زمان بندی را نشان می دهد

خورشید در سالهای پایانی خود سیارات مجاور مانند عطارد، زهره و زمین را می بلعد. این چیزی است که قرار است اتفاق بیفتد.

خورشید ما نزدیک به 4.57 میلیارد سال سن دارد و در حال حاضر در میانه چرخه زندگی خود قرار دارد. اما از آنجایی که همه چیزهای خوب باید به پایان برسند، نابودی نهایی خورشید غیرقابل توقف است. اکنون، یک مطالعه جدید نشان داده است که خورشید در سال های پایانی خود در منظومه شمسی، سیارات مجاور مانند عطارد، زهره و زمین را می بلعد.

همین چند روز پیش، یک مطالعه جدید توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) نشان داد که خورشید وارد دوران میانسالی خود شده است که حدود 4.57 میلیارد سال تخمین زده می شود. همچنین به نظر می رسد که خورشید دچار بحران میانسالی با شعله های مکرر خورشیدی، پرتاب جرم تاج (CMEs) و طوفان های خورشیدی شده است. این تحقیق با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط فضاپیمای گایا انجام شد.

این مطالعه نتیجه می گیرد که خورشید نزدیک به 8 میلیارد سال در آینده به اوج دمای خود خواهد رسید و پس از آن دمای سطح خود را کاهش داده و اندازه آن افزایش خواهد یافت. بر اساس مطالعه ای که برای انتشار در ژورنال سلطنتی نجومی ارائه شده است، در طی این انبساط است که خورشید به یک غول سرخ تبدیل خواهد شد و سیارات مجاور را در بر می گیرد.

این تحقیق نشان می‌دهد که فعل و انفعالات بین یک سیاره یا کوتوله قهوه‌ای و گاز داغ موجود در پوشش بیرونی ستاره بسته به مرحله تکامل ستاره و اندازه جسم غرق شده می‌تواند منجر به نتایج متفاوتی شود.

مطلب پیشنهادی:  ناسا می گوید سیارک غول پیکر 450 فوتی امروز با سرعت 35944 مایل در ساعت به زمین نزدیک می شود.

دانشمندان این موضوع را با اجرای شبیه‌سازی‌های هیدرودینامیکی سه‌بعدی جریان در نزدیکی سیاره‌ای که در یک پوشش ستاره‌ای غرق شده بود، بررسی کردند. مشخص شد که خورشید در حالی که سیاره را در بر می گیرد، درخشندگی آن به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

نویسنده اصلی، ریکاردو یارزا از دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، می‌گوید: «هنگامی که سیاره در داخل ستاره حرکت می‌کند، نیروهای کششی انرژی را از سیاره به ستاره منتقل می‌کنند و اگر انرژی انتقال‌یافته از انرژی پیوندش بیشتر شود، پوشش ستاره می‌تواند شل شود. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا