موبایل

خیر، برنامه Journal در آیفون شما از شما جاسوسی نمی کند

برنامه Apple Journal در آیفون 15 پرو.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

اگر در چند روز گذشته زمانی را در فیس‌بوک، تیک تاک یا سایر رسانه‌های اجتماعی گذرانده‌اید، این احتمال وجود دارد که افرادی را دیده باشید که ادعا می‌کنند آیفون شما از شما جاسوسی می‌کند – به‌ویژه با قابلیتی به نام «پیشنهادات روزنامه‌نگاری».

یکی از پست هایی که در فیس بوک به طور تصادفی با آن برخورد کردم بسیار ترسناک به نظر می رسید و به من هشدار می داد که این ویژگی نام کامل و مکان دقیق من را با هر کسی که در آن نزدیکی است به اشتراک می گذارد. پست به من گفت که فوراً بروم و تنظیمات را خاموش کنم زیرا “بسیار ترسناک” بود!

با این حال، همانطور که اغلب در مورد این موارد اتفاق می افتد، این کاملاً درست نیست.

به تفکیک هفتگی فناوری بازی‌های رایانه شخصی بپردازید

تنظیمات Journaling Suggestions سال گذشته به عنوان بخشی از آپدیت iOS 17 که اپلیکیشن Apple's Journal را معرفی کرد، به آیفون اضافه شد. می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و انتخاب آن را پیدا کنید حریم خصوصی و امنیت > پیشنهادهایی برای ژورنال نویسی. از اینجا دو ضامن پیدا خواهید کرد: پیشنهادات را بر دیگران ترجیح دهید و قابل کشف توسط دیگران. در بالای صفحه، فهرستی از مواردی که پیشنهادات ژورنال داده را می‌توان دریافت کرد، از جمله فعالیت، رسانه، مخاطبین، عکس‌ها و مکان‌های قابل توجه وجود دارد.

پست‌های فیس‌بوک، TikTok و سایر پست‌های رسانه‌های اجتماعی ادعا می‌کنند که این ویژگی‌ها باعث می‌شود آیفون شما برای دیگران نزدیک دیده شود و نام و موقعیت دقیق شما را با گستاخی با افراد غریبه به اشتراک بگذارد. در واقع این اتفاق اصلا نمی افتد.

مطلب پیشنهادی:  خلاصه روز Vivo Tech 2022: 5G، تراشه V1+، تثبیت گیمبال، مشارکت Zeiss، طراحی، موارد دیگر
تنظیمات حریم خصوصی برای پیشنهادات خاطرات آیفون.
گرایش های دیجیتال

بر پیشنهادهایی برای ژورنال نویسی یک لینک به نام “درباره ورود به سیستم و پیشنهادات حریم خصوصی” است. با ضربه زدن روی این صفحه یک صفحه کامل نشان می دهد که نحوه عملکرد این ویژگی ها را توضیح می دهد، از جمله این بخش:

«پیشنهادات ژورنال از پردازش دستگاه برای گروه‌بندی هوشمندانه لحظات و رویدادها استفاده می‌کنند تا پیشنهادات شخصی‌سازی شده را به شما ارائه دهند. با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه شما، Diary Suggestions می تواند لحظات ویژه ای را برای به خاطر سپردن و نوشتن به شما توصیه کند. شما کنترل می کنید که کدام پیشنهادها با برنامه های ژورنال که از پیشنهادات ژورنال استفاده می کنند به اشتراک گذاشته شود.

«پیشنهادات ژورنالینگ از بلوتوث برای شناسایی تعداد دستگاه‌ها و مخاطبین اطراف شما استفاده می‌کند، بدون اینکه کدام یک از آن مخاطبین خاص را در اطراف خود ذخیره کنید. این اطلاعات برای بهبود و اولویت بندی پیشنهادات شما استفاده می شود. در دستگاه ذخیره می شود و با اپل به اشتراک گذاشته نمی شود.

درست است که Diary Suggestions از مخاطبین و مکان شما برای تقویت این ویژگی استفاده می کند. با این حال، هرگز نام، مکان یا سایر اطلاعات شما را با افراد دیگر به اشتراک نمی گذارد.

مطمئناً مشکلی در غیرفعال کردن ویژگی پیشنهادات مجله وجود ندارد، به خصوص اگر از برنامه Apple's Journal یا برنامه مجله دیگری که از پیشنهادات مجله نیز استفاده می کند (مانند روز اول) استفاده نمی کنید. با این حال، همانطور که بسیاری از افراد آنلاین ادعا می کنند، اطلاعات شخصی شما را دزدیده و جمع آوری نمی کند.

مطلب پیشنهادی:  آیا گوگل پیکسل 7 و 7 پرو دارای شارژ بی سیم هستند؟

ایمن و هوشمند باشید، مردم.

توصیه های سردبیران






نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا