کامپیوتر

دانشمندان می گویند که پیشرفت در هوش مصنوعی ممکن است از طریق مغز زنبور عسل رخ دهد


به گفته دانشمندان بریتانیایی، مغز زنبورها می تواند به ارتقای سیستم های هوش مصنوعی به سطح بعدی کمک کند

به گزارش بی‌بی‌سی، تیم دانشگاه شفیلد تحقیقاتی را انجام داده است که می‌گوید مکانیسم‌های اساسی را نشان می‌دهد که توانایی‌های تصمیم‌گیری «قابل توجه» موجود را نشان می‌دهد، که می‌تواند به فناوری‌های هوش مصنوعی منتقل شود.

این تیم با استفاده از 20 زنبور عسل، آزمایش‌های مختلفی را برای بررسی اینکه چگونه حشره پرنده تصمیم می‌گیرد که کدام گل را برای شهد کاوش کند، انجام داد، و توجه ویژه‌ای به سرعت و دقت تصمیم‌گیری آنها برای پذیرش و رد گل‌های مختلف داشت.

این موجودات با دوربین ردیابی شدند تا ببینند چقدر طول می کشد تا تصمیم بگیرند به سمت کدام گل پرواز کنند. نتایج نشان داد که آنها هیچ وقت را برای رفتن مستقیم به سمت گل هایی که فکر می کردند غذا دارند – به طور متوسط ​​در 0.6 ثانیه در آنجا فرود آمدند – تلف نکردند، اما به همان سرعتی گل ها را رد کردند که به نظر آنها غذا نداشتند.

سپس این تیم یک مدل کامپیوتری طراحی کردند که برای تکرار فرآیند تصمیم گیری زنبورهای عسل طراحی شده بود. این تیم در مقاله تحقیقاتی خود گفت: “این رویکرد بینش هایی را در مورد اینکه چگونه یک مغز کوچک می تواند چنین انتخاب های پیچیده “در حال پرواز” و نوع مدارهای عصبی مورد نیاز را انجام دهد ارائه می دهد و افزود که پیچیدگی تصمیمات زنبورهای عسل زنبور عسل است. – تبدیل فرآیندها به “رقابت گزارش شده برای نخستی ها”.

اکنون این بر عهده توسعه دهندگان فناوری است که در نظر بگیرند که چگونه می توان یافته ها را برای بهبود طراحی خلاقیت های مبتنی بر هوش مصنوعی خود تطبیق داد، و دانشمندان پیشنهاد کردند که نتایج می تواند “برای طراحی الگوریتم های تصمیم گیری کارآمدتر برای سیستم های مصنوعی، و مخصوصاً برای روباتیک خودمختار.”

مطلب پیشنهادی:  عجله کنید - لپ تاپ گیمینگ فوق باریک لنوو امروز 550 دلار تخفیف دارد

رهبر این مطالعه، دکتر HaDi MaBouDi، گفت که این تحقیق می‌تواند برای ایجاد «روبات‌ها و ماشین‌های خودمختار بهتر، سالم‌تر و ریسک‌گریزتر که می‌توانند مانند زنبورها فکر کنند – برخی از کارآمدترین دریانوردان در دنیای طبیعی» استفاده شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا