تکنولوژی

دانمارک بالاترین کیفیت زندگی دیجیتال، ایالات متحده پنجم

اگر به دنبال بهترین کیفیت زندگی دیجیتالی در جهان هستید، به نظر می رسد دانمارک جایی برای رفتن است.

بر اساس یک نظرسنجی که روز دوشنبه توسط ارائه دهنده VPN Surfshark منتشر شد، سرزمین هملت بر اساس پنج “ستون” اندازه گیری: دسترسی به اینترنت، کیفیت اینترنت، زیرساخت، امنیت و دولت، در بین 110 کشور اول شد.

در داخل ستون ها 14 “شاخص” وجود دارد که اندازه گیری کیفیت زندگی را بیشتر اصلاح می کند. به عنوان مثال، در ستون زیرساخت دو شاخص وجود دارد: افرادی که از اینترنت استفاده می کنند و آمادگی شبکه.

کشورها بر اساس امتیازهای شاخص با بهترین مقدار ممکن برابر با یک رتبه بندی شدند. دانمارک با 0.83 بالاترین امتیاز را دارد و پس از آن کره جنوبی (0.76)، فنلاند (0.76)، اسرائیل (0.74)، ایالات متحده (0.74) و سنگاپور (0.72) قرار دارند.

شاخص کیفیت زندگی دیجیتال 2021 (منبع: Surfshark)


چارلز کینگ، تحلیلگر اصلی در Pund-IT، یک شرکت مشاوره فناوری، در هیوارد، کالیفرنیا، خاطرنشان کرد: «روش نظرسنجی بسیار محکم به نظر می رسد.

او به دیجیتال تو گفت: «Surfshark از زمانی که در سال 2019 راه اندازی شد، این نظرسنجی را هم از نظر مناطق مورد بررسی و هم از نظر تعداد کشورها و مناطق تحت پوشش بهبود بخشیده است.

اولین پذیرنده اینترنت

Roslyn Leighton، معاون ارشد Strand Consult، یک شرکت مشاوره فناوری در کپنهاگ، دانمارک، خاطرنشان کرد که یافته‌های مطالعه Surfshark مشابه گزارش‌های اتحادیه بین‌المللی مخابرات است. او به دیجیتال تو گفت: دانمارک همیشه در صدر است.

لیتون، یک شهروند دانمارکی تابعیت، توضیح داد: دانمارک یکی از اولین کسانی بود که اینترنت را پذیرفت و به سرعت کل دولت خود را آنلاین کرد. ابزارهایی ایجاد کرد که به مردم و مشاغل اجازه می داد با دولت تعامل داشته باشند.

او ادامه داد: «در ایالات متحده، تشریفات زیادی در برخورد با دولت وجود دارد. دانمارک بلافاصله این دیجیتال را ساخت. این راهی برای پذیرش اینترنت توسط همه بود.»

مطلب پیشنهادی:  گوگل با وجود داشتن 500 میلیون دانلود، این برنامه پادکست محبوب را در ایالات متحده نابود می کند

او گفت: “در نتیجه، سیستم های دولتی بسیار قابل استفاده، یکپارچه، یکپارچه و ایمن هستند.” در 20 سال گذشته همینطور بوده است.»

با این حال، در نظرسنجی Surfshark، ایالات متحده در رده دولت الکترونیک اول شد، در حالی که دانمارک در رتبه ششم قرار گرفت.

بیشترین و کمتر توسعه یافته ترین کشورها در رده دولت الکترونیک

توسعه یافته ترین و کم توسعه ترین کشورها در رده دولت الکترونیک (تصویر: Surfshark)


جو کین، مدیر خط مشی طیف و پهنای باند در بنیاد اطلاعات، خاطرنشان کرد: «این ممکن است در مقایسه با کشورهای دیگر قابل توجیه باشد، اما تحقیقات ما نشان داد که ایالات متحده هنوز جای زیادی برای بهبود در ارائه خدمات دولت الکترونیک دارد. فناوری و نوآوری (ITIF)، یک اتاق فکر علم و فناوری در واشنگتن دی سی

رقابت بیشتری لازم است

کین استدلال می کند که دانمارک مزایای دیگری نسبت به ایالات متحده در زمینه ایجاد زندگی دیجیتال در آنجا دارد.

او به دیجیتال تو گفت: دانمارک کشوری ثروتمند و پرجمعیت است. این امر اتصال کل شهرستان را با قیمت های مقرون به صرفه و ارائه خدمات دولتی با کیفیت بالا نسبتاً آسان می کند.”

کشورهایی که بیشترین و کمترین دسترسی به اینترنت را دارند

دانمارک در بین کشورهایی که دسترسی بیشتری به اینترنت دارند در رتبه اول قرار دارد. در انتهای دیگر طیف، پنج کشور کم دسترسی به اینترنت در قاره آفریقا هستند. (اعتبار تصویر: SurfShark)


لیتون افزود که دانمارک نیز برنامه ای برای کاهش هزینه استقرار شبکه ها دارد. او توضیح داد: «مجوزهای ساخت شبکه ها ساده شده است. تأمین‌کنندگان برای رقابت و سرمایه‌گذاری تشویق می‌شوند».

این در تضاد با صحنه رقابت در ایالات متحده است. جک ای گلد، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی در J.Gold Associates، یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات در Northborough، ماساچوست، گفت: “در بسیاری از نقاط ایالات متحده رقابت وجود ندارد، بنابراین انگیزه زیادی برای فروشندگان برای ارتقاء وجود ندارد.”

او به دیجیتال تو گفت: “به دلیل 5G و دسترسی بی سیم ثابت در بسیاری از مناطق، این به سرعت در حال تغییر است.”

مطلب پیشنهادی:  قطعی اینترنت در کانادا! در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شبکه ای وجود ندارد

با این حال، او اظهار داشت که اگر ایالات متحده سیاست پهنای باند جامعی داشته باشد، می تواند با سایر کشورها رقابتی تر باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی در حال ارائه سیاست هایی هستند که می گویند “شما این کار را انجام خواهید داد و ما آن را تامین مالی خواهیم کرد.” این به برخی کشورها مزیت می‌دهد.» “در ایالات متحده، همه چیز شرکت خصوصی است.”

علیرغم چالش ها، خوب کار می کند

کینگ خاطرنشان کرد که در حالی که ایالات متحده یک بازار پیشرو در توسعه فناوری و محصول است، رویکرد طرفدار تجارت دولت فدرال منجر به اختلافات گسترده در کیفیت، در دسترس بودن و هزینه اینترنت شده است. او گفت: «شکاف دیجیتالی به ویژه در جوامع روستایی و کوچک‌تر همچنان زیاد است.

لیتون افزود: در ایالات متحده افرادی وجود دارند که مهارت های دیجیتالی ندارند. «آنها فاقد آموزش هستند. بسیاری به هیچ وجه علاقه ای به آنلاین شدن ندارند، اگرچه قطعاً با کووید این موضوع تغییر کرده است – و از آنجایی که ایالات متحده کشور بسیار بزرگتری است، شما هزینه وارد کردن شبکه ها به مناطق روستایی را دارید.

او ادامه داد: «ایالات متحده با توجه به چالش‌هایش به خوبی عمل کرده است، اما همچنان مشکل عدم اعتماد مردم به دولت را دارد.»

بروس لیختمن، رئیس، مدیر و تحلیلگر گروه تحقیقاتی لیختمن در دورهام، گفت: هنگام مقایسه ایالات متحده با سایر کشورها در نظرسنجی Surfshark، توجه به این نکته مهم است که ایالات متحده نسبت به کشورهای بالاتر از آن در رتبه بندی چقدر بزرگتر است. یورک.

ایالات متحده حدود 125 میلیون خانوار دارد، در مقایسه با 2.7 میلیون در دانمارک، 21.5 میلیون در کره جنوبی، 1.5 میلیون در فنلاند و 2.1 میلیون در اسرائیل. او به دیجیتال تو گفت: «بنابراین می توان گفت که با توجه به اندازه ایالات متحده، عملکرد بسیار خوبی دارد.

موضوع ذهنی

اگرچه کره جنوبی در مجموع رتبه دوم را به دست آورد، اما از نظر کیفیت اینترنت و رشد در سرعت پهنای باند و موبایل مقام اول را به خود اختصاص داد.

مطلب پیشنهادی:  تکان دهنده! یک یوتیوبر ویژگی تشخیص برخورد آیفون 14 پرو را با تصادف با ماشین خود آزمایش می کند

گلد توضیح داد: «یکی از دلایلی که کره جنوبی پهنای باند زیادی دارد این است که بازی در آنجا بسیار محبوب است. وی افزود که دولت این سیاست را برای همه در نظر گرفته است که در چند سال آینده به پهنای باند پرسرعت دست پیدا کنند.

بهترین و بدترین کشورها برای کیفیت اینترنت

بهترین و بدترین کشورها برای کیفیت اینترنت (تصویر: Surfshark)


کینگ خاطرنشان کرد: کره جنوبی مدت‌هاست که در حمایت از توسعه و استقرار خدمات و راه‌حل‌های پیشرو مبتنی بر اینترنت فعال بوده است. اضافه کردن شرکت‌های فناوری پیشرو از جمله سامسونگ، SK و LG، و رتبه کره جنوبی جای تعجب ندارد.»

بسیاری از زیرساخت های دیجیتال کره جنوبی نسبتاً جدید هستند که در تضاد با ایالات متحده است. گلد گفت: «بسیاری از زیرساخت‌های ما در ایالات متحده 30، 40 سال قدمت دارند و به‌روزرسانی نشده‌اند. «بسیاری از کشورهای جدیدتر با رشد بالا در چند سال گذشته چیزهای جدیدی را معرفی کرده یا ارتقا داده اند. تفاوت بزرگی ایجاد می کند.»

در حالی که مطالعه Surfshark ممکن است عده‌ای را مجذوب خود کند، گلد هشدار داد که کیفیت زندگی دیجیتال می‌تواند یک چیز بسیار ذهنی باشد. او گفت: «آنچه شما به آن نیاز دارید و آنچه که من نیاز دارم، ممکن است بسیار متفاوت از نیاز فرزندان ما باشد.

علاوه بر این، یافته‌های Surfshark ممکن است برای افراد خارج از کشورهای مورد مطالعه جالب‌تر از افراد داخل آن باشد. جف کاگان، تحلیلگر فناوری، خاطرنشان می کند: «مصرف کنندگان در هر کشوری عموماً از آنچه که دارند راضی هستند، حتی اگر آنچه دارند بهتر یا بدتر از سایر کشورها باشد».

او به دیجیتال تو گفت: «در حالی که برخی کشورها سریعتر از سایرین هستند، مصرف کنندگان آن را نمی دانند و اهمیتی نمی دهند. بنابراین در حالی که فکر کردن و صحبت کردن در مورد این مطالعات همیشه سرگرم کننده است، من فکر نمی کنم که آنها تأثیری بر رضایت مصرف کننده داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا