تکنولوژی

در اینجا چیزی است که شما را نسبت به مبارزه با تغییرات آب و هوایی خوش بین می کند

یک نقشه قابل جستجو، فرصت‌های شغلی و بهداشت عمومی را که با انتقال سوخت فسیلی همراه است، نشان می‌دهد.

نمی توان انکار کرد که بسیاری از اخبار درباره بحران آب و هوا بد هستند. در حالی که خطر کمبود آب بر بخش‌هایی از آفریقای جنوبی در حال گسترش است، موج گرما وحشیانه در چین مرگبار شده است و اروپا نیز از موج گرمای خود رنج می‌برد. برای بسیاری از مردم، این استرس است. طبق یک مطالعه در سال 2019 توسط انجمن روانشناسی آمریکا، دو سوم شرکت کنندگان گزارش دادند که از اضطراب آب و هوا رنج می برند.

اما الکساندر گارد موری از این واقعیت که بسیاری از مردم نگران این بحران هستند، خوش بینی می گیرد. او که یک محقق فوق دکترا در آزمایشگاه راه حل های آب و هوایی دانشگاه براون است، می گوید که تمام نگرانی های اضافه شده در واقع به این معنی است که “افراد بسیار بیشتری واقعاً آگاه هستند و واقعاً روی این موضوع سخت کار می کنند.”

گارد موری اخیرا نقشه فرصت های آب و هوایی را راه اندازی کرده است. این ابزار تعاملی به کاربران این امکان را می‌دهد تا نمونه‌هایی از مزایای فوری را در محل زندگی خود ببینند – به شکل مشاغل جدید یا مزایای سلامتی – که می‌تواند ناشی از دور شدن از سوخت‌های فسیلی باشد. همه مزایا بر اساس پیش‌بینی‌ها و داده‌هایی که عمدتاً از تحقیقات دانشگاهی و دولتی سرچشمه می‌گیرند، تخمین زده می‌شوند.

گارد موری با بلومبرگ گرین در مورد نقشه، مشاغل انرژی پاک و اینکه چگونه اقدام در مورد تغییرات آب و هوایی فقط حفاظت از یخچال های طبیعی یا کمک به نسل های آینده نیست، صحبت کرد. متن به دلیل طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

مطلب پیشنهادی:  یک لحظه غرور! موشک ISRO LVM3 36 ماهواره OneWeb را در 23 اکتبر به فضا پرتاب خواهد کرد

دلایل زیادی برای افسردگی در مورد تغییرات آب و هوایی وجود دارد. پس خوش بینی شما چیست؟?

امروز نسبت به زمانی که کار روی آب و هوا را شروع کردم، خوشبین تر هستم. زمانی که 10 سال پیش کار روی تغییرات اقلیمی را شروع کردم، بدیهی است که نسبت به امروز زمان بیشتری برای اقدام داشتیم و هشدارها در برخی موارد کمتر از امروز بود. اما من فکر می‌کنم سیاستمداران یک دهه پیش آن را کمتر جدی می‌گرفتند و همچنین فکر می‌کنم فوایدی که جامعه می‌تواند ببیند. [from climate action] یک دهه پیش کمتر مشخص بود. و این بخش آخر چیزی است که این کارت سعی دارد آن را به تصویر بکشد.

نقشه فرصت های اقلیمی چیست و چگونه کار می کند؟

ایده پشت نقشه این است که اطلاعات زیادی در مورد آب و هوا وجود دارد. و بسیاری از اطلاعات عالی، چه از سوی دانشمندان و چه از روزنامه نگاران، بر آسیب ها و خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی متمرکز است. اما من فکر می‌کنم چیزی که مهم است نباید فراموش کرد این است که فواید فوری نیز وجود دارد – چیزی که اقتصاددانان و دانشمندان آب و هوا آن را مزایای مشترک می‌نامند. به طور کلی نتایج مثبت اقتصادی ناشی از اقدام تغییر آب و هوا. نقشه قابلیت آب و هوا در نظر دارد تا این ارقام بزرگ را برای کشورها در نظر بگیرد و سعی کند تخمین بزند که چه مقدار از آنها در مناطق خاصی انباشته می شود تا آنها را به خانه به محل زندگی مردم بازگرداند.

آیا می توانید در مورد برخی از آن مزایای جانبی فوری صحبت کنید؟ اگر مردم کد پستی خود را روی نقشه وارد کنند چه چیزی را می بینند؟

اول مشاغل من فکر می کنم واضح ترین فایده اقدام بلندپروازانه در مورد تغییرات آب و هوا این است که تقریباً در هر بخش از آمریکا مشاغل بیشتری وجود خواهد داشت. برای ساختن منابع انرژی تجدیدپذیر، ساخت توربین های بادی، ساخت پنل های خورشیدی، نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها، ساخت نیروگاه های برق آبی مشاغل وجود خواهد داشت. [plants]. این فقط کار زیادی می خواهد و افراد زیادی را استخدام می کند. و پس از ساخته شدن، نیاز به نگهداری و مدیریت خواهند داشت. علاوه بر این، با ایجاد بهبود بهره وری انرژی، مشاغل زیادی ایجاد خواهد شد. ساده‌ترین راه برای جایگزینی سوخت‌های فسیلی برای انرژی صرفاً استفاده از انرژی کمتر است و راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم ساختمان‌ها، زندگی‌مان را کارآمدتر کنیم و همچنین افراد زیادی را استخدام کنیم.

مطلب پیشنهادی:  این ابزار جدید Google Photo AI یک تغییر دهنده بازی است - می تواند در تاریکی ببیند

در همان زمان، ما نیز به طور بالقوه شغل خود را از دست خواهیم داد، درست است؟ پس شما آنها را در نظر می گیرید؟ پاسخ شما به افرادی که به احتمال از بین رفتن مشاغل نفت و گاز اشاره می کنند چیست؟

این نقشه تلاشی برای مدلسازی هر بخش از اقتصاد ندارد. تلاش‌های دیگری برای ترسیم یک تصویر کامل وجود دارد، و آنها سود خالص شغلی را نشان می‌دهند. بنابراین اگر ما در مورد تغییرات اقلیمی جاه طلبانه عمل کنیم، مشاغل بیشتری در آمریکا وجود خواهد داشت تا اینکه به مسیر فعلی خود ادامه دهیم. این نقشه تنها بر چند بخش کلیدی متمرکز است که در آن مشاغل فوری وجود خواهد داشت.

اما این درست است که در برخی بخش‌ها باید انتقال‌هایی صورت گیرد و من فکر می‌کنم مهم است که وقتی سرمایه‌گذاری‌های زیست‌محیطی انجام می‌دهیم، با هم ترکیب شوند. [social] برنامه هایی برای کمک به انتقال مردم به جوامع نفت، گاز و زغال سنگ. من فکر می‌کنم مردم لزوماً نمی‌دانند که چقدر پتانسیل خورشیدی در منطقه آنها وجود دارد یا چقدر پتانسیل باد وجود دارد.

این نقشه همچنین به مزایای سلامتی اقدامات آب و هوایی می‌پردازد. می توانید کمی بیشتر در مورد این قابلیت ها صحبت کنید؟

ما در درجه اول بر زندگی نجات یافته توسط کاهش آلودگی هوا تمرکز می کنیم. EPA تحقیقات زیادی در مورد اینکه چگونه کاهش انتشار سوخت های فسیلی باعث کاهش آلودگی هوا می شود، انجام داده است، زیرا وقتی موتورهای کثیف را متوقف می کنید، تعداد ذرات موجود در هوا را نیز کاهش می دهید. بنابراین ما آن تخمین‌های EPA را که برای سطح شهرستان هستند، می‌گیریم و سپس آنها را جمع می‌کنیم. اما مزایای سلامتی دیگری نیز وجود دارد که حتی در اینجا گنجانده نشده است و امیدواریم در آینده نقشه را گسترش دهیم. به عنوان مثال، اگر اجاق گاز را رها کنید، کیفیت هوای خانه شما بالاتر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  برند one8 کریکت‌باز Virat Kohli اپلیکیشن تناسب اندام را راه‌اندازی کرد. اشتراک به قیمت روپیه 199

امیدوارید مردم چه چیزی را از این نقشه حذف کنند؟

امیدوارم کسی که به این نقشه نگاه می کند ببیند که مزایای اقدامات آب و هوایی فقط چیزی نیست که در کشورهای خارجی اتفاق می افتد. این فقط در مورد نجات کشورهای جزیره ای کم ارتفاع نیست، اگرچه آنها بسیار شایسته کمک هستند. این فقط در مورد نجات یخ های قطبی و یخچال های طبیعی نیست، اگرچه آنها بسیار نیاز به نجات دارند. این فقط در مورد نجات یا کمک به نوه های ما نیست. این در مورد ایجاد مزایای فوری است که در چند دهه آینده در جوامعی که مردم در آن زندگی می کنند خواهد بود. به طور خلاصه، امیدوارم کاربر این نقشه ببیند که منطقه آنها احتمالاً چیزی از این انتقال به دست خواهد آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا