تکنولوژی

در این گزارش آمده است که خریداران گوشی های هوشمند دچار شکست بزرگی شده اند

فروش جهانی گوشی های هوشمند در هر سه ماهه نسبت به دوره های مشابه سال گذشته کمتر بوده است.

بر اساس یک نظرسنجی بازار، فروش جهانی گوشی های هوشمند در سال جاری در میان “چشم انداز اقتصادی تیره و تار” کاهش یافته است و مردم را بر آن داشته است که به جای خرید جدیدترین ابزارها، پول خود را صرف خرید وسایل ضروری کنند.

به گفته شرکت تحقیقاتی Canalys، فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشته است و به پایین ترین سطح خود از سال 2014 رسیده است.

فروش جهانی گوشی های هوشمند در هر سه ماهه نسبت به دوره های مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

ابزار بازار می‌گوید: «چشم‌انداز تیره اقتصادی باعث شده است که مصرف‌کنندگان خرید سخت‌افزار الکترونیکی را به تاخیر بیاندازند و سایر هزینه‌های ضروری را در اولویت قرار دهند».

Canalys انتظار دارد این وضعیت همچنان به کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال آینده ادامه دهد.

آمبر لیو، تحلیلگر Canalys می گوید: برای اکثر تامین کنندگان، اولویت کاهش ریسک ذخیره سازی با توجه به وخامت تقاضا است.

“استراتژی قیمت گذاری برای محصولات جدید به دقت طراحی شده است، حتی برای اپل، تا از فشار قابل توجهی از سوی مصرف کنندگانی که اکنون تمایل زیادی به افزایش قیمت دارند، جلوگیری شود.”

به گفته Canalys، سهم اپل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه اخیر به 18 درصد افزایش یافته است، در حالی که سهم سامسونگ، سازنده برتر گوشی‌های هوشمند، یک درصد افزایش یافته و به 22 درصد رسیده است.

مطلب پیشنهادی:  طوفان های خورشیدی ترموسفر را گرم می کنند. ماهواره ها در حال حاضر در خطر هستند

در همین حال، وب‌سایت خبری The Information به نقل از منابع گزارش داد که اپل تولید مدل آیفون 14 پلاس خود را که اخیراً عرضه شده متوقف کرده و تقاضا را ارزیابی می‌کند.

آنجلو زینو، تحلیلگر CFRA موافق است که مشکلات اقتصادی گسترده باعث کاهش تقاضای گوشی های هوشمند شده است، اما انتظار دارد اپل بهتر از رقبا عمل کند.

طبق گزارش Canalys، فروش تلفن های هوشمند در ماه سپتامبر به دلیل تخفیف ها و تبلیغات “تهاجمی” بهبود یافت.

Sanyam Chaurasia، تحلیلگر Canalys، گفت: با ورود به فصل خرید تعطیلات پایان سال، “مصرف کنندگانی که خریدها را به تعویق انداخته اند، انتظار تخفیف های عمیق و تبلیغات بسته، و همچنین کاهش قابل توجه قیمت دستگاه های نسل قدیمی را خواهند داشت.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا