کامپیوتر

در حال حاضر، ChatGPT در حال تبدیل شدن به یک آشفتگی هوش مصنوعی است

پاسخ از ChatGPT در تلفن Android.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

من سهم خود را از پاسخ‌های نادرست هوش مصنوعی دیده‌ام – که کمترین آن‌ها زمانی بود که بینگ چت به من گفت که می‌خواهد انسان باشد – اما ChatGPT از زمان اولین معرفی تا کنون سالم مانده است. این در حال تغییر است زیرا کاربران رسانه های اجتماعی را با پاسخ های بی معنی و بی معنی از چت بات ها سرازیر می کنند.

در بسیاری از گزارش ها، ChatGPT فقط مزخرفات را منتشر می کند. به عنوان مثال، u/Bullroarer_Took برای نشان دادن پاسخی که در آن مجموعه ای از اصطلاحات و ساختار جملات مناسب ظاهر یک پاسخ را نشان می دهد، به زیرمجموعه ChatGPT رفت، اما مطالعه دقیق نشان می دهد که هوش مصنوعی مزخرف می زند.

پاسخ های عجیب و غریب زیادی نیز وجود دارد. کاربر u/StackTrace5000 اسکرین شات هایی از چت بات را به اشتراک گذاشت که بارها «لذت ببرید از گوش دادن!» تکرار می کند، و همچنین یک سری از قطعات جملاتی که هیچ معنایی ندارند. “یک قطعه عاشقانه. سرعت بخشیدن به زمان. تقسیم کننده کتاب دریفت و شیر. چه کسی وفادار است. کهربا،» پاسخ بود.

در X (توئیتر سابق)، شان مک گوایر مجموعه‌ای از این اسکرین‌شات‌ها را گردآوری کرد که چنین پاسخ‌های نادرستی را نشان می‌داد. مضامین متداول عبارتند از ChatGPT که از پاسخ دادن به زبان اسپانیایی منحرف می شود و گاهی اوقات کلمات را کاملاً می سازد.

chatgpt ظاهراً در حال حاضر از ریل خارج می شود و هیچ کس نمی تواند دلیل آن را توضیح دهد pic.twitter.com/0XSSsTfLzP

– شان مک گوایر (@seanw_m) 21 فوریه 2024

به نظر می رسد مشکلات مربوط به GPT-4 باشد. برخی از کاربران می توانند بدون مشکل از ChatGPT استفاده کنند، اما واضح است که این هنوز یک مشکل گسترده است. صفحه وضعیت رسمی OpenAI می گوید که موضوع “پاسخ های غیرمنتظره از ChatGPT” را شناسایی کرده است و در حال حاضر وضعیت را زیر نظر دارد.

مطلب پیشنهادی:  TikTok جمع آوری کمک های مالی در برنامه خود را ممنوع می کند

اگرچه ChatGPT می‌تواند پاسخ‌های انسانی را ارائه دهد، اما این موقعیت‌ها یادآور این است که مجموعه‌ای از کد و داده‌های خام پشت آنچه روی صفحه می‌بینید وجود دارد. مشکلات نرم افزاری می تواند منجر به واکنش های غیرمنتظره ای شود که ممکن است ناراحت کننده به نظر برسند. مهم است که به خاطر داشته باشید که این هنوز یک برنامه است و در برابر مشکلات مشابه هر نرم افزار دیگری آسیب پذیر است.

در آزمایش ChatGPT Plus، ما نتوانستیم پاسخ های نامناسب به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را بازتولید کنیم. به نظر می رسد OpenAI در حال حاضر روی یک اصلاح کار می کند. اگر در استفاده از هوش مصنوعی با مشکلاتی مواجه شدید، توصیه می کنیم آنها را در زیر ردیت ChatGPT یا Discord به اشتراک بگذارید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا