تکنولوژی

در طول فروش روز پرایم آمازون خرید می کنید؟ مراقب کلاهبرداری ها باشید! برای صرفه جویی در پول خود این کار را انجام دهید

محققان امنیت سایبری به اعضای آمازون پرایم در مورد خطر احتمالی کلاهبرداری هنگام خرید در حین فروش روزانه پرایم آمازون هشدار داده اند. بدانید که هرگز نباید انجام دهید.

فروش روز پرایم آمازون اینجاست! کلاهبرداری های خرید اینترنتی هم همینطور. Amazon Prime Day یکی از بزرگ‌ترین تعطیلات خرید در سال است که بر روی چندین محصول، از جمله فناوری و گجت‌ها، تخفیف‌های برند برتر ارائه می‌دهد. با این حال، دیوانگی پیرامون افزایش رویدادهای خرید در جستجوی پس‌اندازهای بزرگ، همان چیزی است که آن را در برابر کلاهبرداری‌های آنلاین مستعد می‌کند. کلاهبرداران آنلاین همیشه به دنبال بهترین لحظه برای اجرای برنامه خود هستند و هیچ چیز بهتر از این نمی تواند برای آنها باشد زیرا خریداران همیشه هنگام انجام تراکنش های مالی برای پرداخت هزینه محصولاتی که خریداری می کنند مراقب نیستند. چک پوینت، یک شرکت امنیت سایبری که با آمازون همکاری می کند، به خریداران آنلاین در مورد حملات فیشینگ و کلاهبرداری های آنلاین هشدار داده است.

به طور تکان دهنده، این شرکت امنیت سایبری همچنین شاهد افزایش شدید 37 درصدی ایمیل های فیشینگ مرتبط با آمازون در چند روز اول جولای نسبت به ماه قبل بود. سال گذشته در طول ماه فروش Amazon Prime Day 2022، این شرکت امنیت سایبری شاهد افزایش 86 درصدی ایمیل‌های فیشینگ مربوط به رویداد خرید بود. در این گزارش همچنین به افزایش ۱۶ درصدی آدرس های اینترنتی فیشینگ نسبت به ماه قبل اشاره شده است.

بنابراین، اگر امسال در جریان فروش Amazon Prime Day برای خرید هیجان زده هستید، مراقب کلاهبرداری های فیشینگ و سایر کلاهبرداری های آنلاین باشید، در غیر این صورت در دام این کلاهبرداران گرفتار خواهید شد!

مطلب پیشنهادی:  مارک بنیوف، مدیرعامل Salesforce، پیش‌بینی‌های خود را در مورد هوش مصنوعی و آینده کار به اشتراک می‌گذارد

چگونه از خود در برابر ایمیل های فیشینگ در طول فروش Amazon Prime Day محافظت کنید

  • فیشرهای آنلاین از طیف وسیعی از تکنیک‌ها استفاده می‌کنند تا کلاهبرداری را شبیه ایمیلی واقعی کنند که مستقیماً از منبع رسمی ارسال شده است، که ممکن است شبیه به خود پورتال تجارت الکترونیک باشد. اما در واقع جعلی است و شناسایی چنین ایمیل های مخرب یک کار واقعی است.
  • مراقب دامنه های جعلی باشید. کلاهبرداران باید با حفظ شناسه واقعی، برخی تغییرات را به شناسه اضافه کرده باشند. فقط این تغییرات را بررسی کنید.
  • ایمیل‌های فیشینگ توسط افرادی که این زبان را می‌دانند نوشته نمی‌شوند، بنابراین همیشه خطاهای دستوری یا غلط املایی را بررسی کنید. اگر چیزی پیدا کردید، یک علامت هشدار دهنده از یک حمله احتمالی فیشینگ است.
  • چند پیوست غیرعادی پیدا کردید؟ این می تواند هر پیوند، فایل فشرده یا سندی همراه با ایمیل باشد. ممکن است مخرب باشد، روی آنها کلیک نکنید.
  • اگر ایمیل احساس فوریت یا ترس و باج گیری را نشان می دهد، از آنها دوری کنید! پاسخ ندهید، روی پیوندها کلیک کنید یا پیوست ها را باز کنید. بهتر است ایمیل را به IT یا تیم امنیتی گزارش دهید.
  • همچنین، مطمئن شوید که آن ایمیل های فیشینگ را حذف کرده اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا