تکنولوژی

در یک نام چیست؟ زیاد! Meta VR Rival، MetaX LLC، ادعا می کند که فیس بوک نام خود را گرفته است

در اعتراض به اقدام فیس بوک، متاکس به دنبال دستوری دائمی است که پلتفرم های متا را از استفاده از نام “متا” مسدود کند.

رقیب Meta Platforms Inc. در یک دعوای حقوقی نقض علامت تجاری فدرال ادعا می کند که کسب و کار او پس از انتخاب نام فیس بوک از بین رفته است.

متاکس با مسئولیت محدود اعلام کرد که از اکتبر 2021، زمانی که فیس بوک خود را به عنوان پلتفرم متا تغییر نام داد، توانایی آن برای انجام تجارت در واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با مشکل مواجه شده است زیرا تحت الشعاع پلتفرم های بسیار بزرگتر متا قرار گرفته است که ارزش آن بیش از 450 دلار است. میلیارد.

در شکایتی که روز سه شنبه در دادگاه فدرال منهتن ارائه شد، متاکس به دنبال دستوری دائمی است که متا پلتفرم ها را از استفاده از نام “متا” و همچنین هرگونه سودی که متا از استفاده از نام “متا” به دست می آورد، مسدود کند.

متاکس در سال 2010 توسط جاستین “جی بی” بولونینو تاسیس شد و یک شرکت فناوری همه جانبه و تجربی است که به مشاوره، سرپرستی و تولید رویدادها و نمایشگاه های همه جانبه می پردازد. در همین حال، زمانی که Meta Platforms تغییر نام داد، تمرکز جدیدی را بر روی متاورس یا جهان مجازی ذکر کردند که شامل بسیاری از فناوری‌ها می‌شود، اما به ویژه بر AR و VR تأکید می‌کند.

شرکت کوچکتر گفت: «به‌طور شگفت‌انگیزی، تیم بررسی دقیق فیس‌بوک ثبت‌های فدرال متا برای علامت تجاری META را نادیده گرفت، که به طور خاص خدماتی را با استفاده از واقعیت دیجیتال، مجازی و واقعیت افزوده شناسایی می‌کند.»

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 31 مه 2023: داستان جهان ما

متاکس همچنین ادعا می کند که متا پلتفرم قبل از تغییر نام از آن و کار آن اطلاع داشته است. در آگوست 2017، مقامات ارشد متا پلتفرم‌ها، متاکس و یکی از تجربیات شگفت‌انگیز آن را در تبادل ایمیل با بولونینو ستایش کردند.

در پاسخ به درخواست نامه دسامبر 2021 متاکس، متا پلتفرم ادعا کرد که این دو شرکت “کالاها و خدمات کاملا متفاوت” و[could] در شکایت متاکس آمده است.

پرونده MetaX LLC علیه Meta Platforms Inc.، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه جنوبی نیویورک (منهتن) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا