تکنولوژی

دوربین‌های تشخیص چهره «اورولی» اکنون در فروشگاه‌های بریتانیا

خریداران در یک سوپرمارکت زنجیره‌ای در جنوب انگلیس توسط دوربین‌های تشخیص چهره ردیابی می‌شوند و این موضوع باعث چالش قانونی یک گروه حفظ حریم خصوصی شده است.

خریداران در یک سوپرمارکت زنجیره‌ای در جنوب انگلیس توسط دوربین‌های تشخیص چهره ردیابی می‌شوند و این موضوع باعث چالش قانونی یک گروه حفظ حریم خصوصی شده است.

دیده بان برادر بزرگ گفت که استفاده تعاونی جنوبی از اسکن های بیومتریک در 35 فروشگاه در پورتسموث، بورنموث، بریستول، برایتون اند هوو، چیچستر، ساوتهمپتون و لندن “کاملا اورولی” بوده و از دفتر کمیسر اطلاعات بریتانیا (ICO) خواست تا بررسی کند که آیا این قانون حفاظت از داده ها را نقض می کند.

این شکایت ادعا می کند که استفاده از دوربین های بیومتریک “حقوق داده تعداد قابل توجهی از افراد داده در بریتانیا را نقض می کند”.

این نشان می‌دهد که چگونه سیستم تشخیص چهره، که توسط شرکت نظارتی Facewatch فروخته می‌شود، یک نمایه بیومتریک از هر بازدیدکننده از مغازه‌هایی که دوربین‌ها در آن نصب شده‌اند، ایجاد می‌کند و به تعاونی جنوبی اجازه می‌دهد تا یک “لیست سیاه” از مشتریان ایجاد کند. اگر مشتری از لیست وارد فروشگاه شود، به کارکنان هشدار داده می شود.

سیلکی کارلو، مدیر دیده بان برادر بزرگ، گفت: “شکایت حقوقی ما به کمیسر اطلاعات گامی حیاتی در جهت حفاظت از حقوق حریم خصوصی هزاران نفر است که تحت تاثیر این جاسوسی خطرناک و مزاحم خصوصی شده اند.”

تعاونی جنوبی، که از کمتر از 200 فروشگاه تجارت می کند، گفت که از هرگونه بازخورد سازنده ICO استقبال خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 11 فوریه 2023: ابرهای ماژلانی خیره کننده

تعاونی جنوب گفت: “ما مسئولیت های خود را در مورد استفاده از تشخیص چهره بسیار جدی می گیریم و سخت تلاش می کنیم تا حقوق مشتریان خود را با نیاز به محافظت از همکاران و مشتریان خود در برابر خشونت و سوء استفاده غیرقابل قبول حفظ کنیم.”

این سازمان گفت که فقط از دوربین‌های تشخیص چهره در فروشگاه‌های با جرایم بالا برای محافظت از کارکنان در برابر متخلفان شناخته شده استفاده می‌کند و تصاویر افراد را ذخیره نمی‌کند مگر اینکه آنها به عنوان متجاوز شناسایی شده باشند.

در این بیانیه آمده است: «هدف از استفاده محدود و هدفمند ما از تشخیص چهره، شناسایی زمانی است که یک متجاوز شناخته شده وارد یکی از فروشگاه های ما می شود.

این به همکاران ما زمان می‌دهد تا در مورد هر اقدامی که باید انجام دهند تصمیم بگیرند، مانند درخواست از آنها برای ترک محل یا تشدید حادثه اگر نقض یک دستور یا ممنوعیت باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا