کامپیوتر

دولت آندرا پرادش گفته است که لپ‌تاپ‌ها را برای دانش‌آموزان کنار می‌گذارد و در عوض قصد دارد تبلت‌ها را توزیع کند

چندین هزار دانش‌آموز از کلاس‌های 9 تا 12 که در مدارس دولتی در آندرا پرادش تحصیل می‌کنند، روز دوشنبه ناامید شدند زیرا دولت به وعده خود مبنی بر تامین لپ‌تاپ برای آنها عمل نکرد.

اکنون منابع دولتی می گویند که پیشنهاد توزیع لپ تاپ ها کنار گذاشته شده است زیرا “آنها گران هستند و بسیاری از برنامه های آموزشی دیجیتال روی آنها کار نمی کنند”.

اکنون دولت در نظر دارد فقط Tabs (رایانه های تبلت) را بین دانش آموزان کلاس 8 توزیع کند.

هر بخش که با محتوای آموزشی دیجیتال بارگذاری شده باشد، برای دولت هزینه دارد. 12,000. یکی از مقامات ارشد آموزش گفت: «ما قصد داریم تا ماه سپتامبر امسال برگه ها را باز کنیم.

به گفته این مقام، از آنجایی که دانش آموزان کلاس 8 باید در کلاس های بعدی همان Tab را حمل کنند، به گفته این مقام، نیازی به لپ تاپ نخواهد بود.

هر دانش آموزی که هر ساله وارد کلاس 8 در مدارس دولتی و تحت حمایت می شود Tab را دریافت می کند.

سال گذشته، وزیر ارشد YS Jagan Mohan Reddy اعلام کرد که دانش‌آموزان کلاس‌های 9 تا 12 می‌توانند به جای روپیه، لپ‌تاپ را انتخاب کنند. 15000 دلار (اکنون 2000 روپیه کاهش یافته است) تحت طرح آماوودی، که هدف آن تشویق مادران به فرستادن فرزندان خود به مدرسه است.

وی گفت: این لپ تاپ ها در سال تحصیلی 2022 تحویل داده می شوند.

بر این اساس، ۸ میلیون و ۲۱ هزار و ۶۵۵ دانش‌آموز از کلاس‌های ۹ تا ۱۲ به جای کمک نقدی، لپ‌تاپ را انتخاب کرده‌اند. بیش از 1.10 هزار از این دانش آموزان تحت پوشش Vasati Deevena، یک طرح رایگان دیگر قرار گرفتند.

مطلب پیشنهادی:  نسخه ارزان‌تر Vision Pro اپل ممکن است دو سال دیگر عرضه شود

اما دولت نتوانست لپ‌تاپ‌های وعده‌داده شده را تحویل دهد، زیرا با تامین‌کنندگان بر سر قیمت‌ها معامله نکرد.

هفته گذشته، وزیر آموزش و پرورش بوتسا ساتیانارایانا گفت که آنها در حال مذاکره بر سر قیمت با تامین کنندگان هستند و نهایی می شود و لپ تاپ ها به همراه آماوودی به دانش آموزان تحویل داده می شود.

با این حال، CM توزیع وجوه نقد رایگان را تنها در دور سوم آماوودی روز دوشنبه از طریق لپ‌تاپ رسمی آغاز کرد.

در سخنرانی خود در رویداد Amavodi، CM فقط در مورد توزیع Tabs برای دانش آموزان کلاس 8 صحبت کرد و به لپ تاپ اشاره ای نکرد.

“من کلاس دهم هستم و لپ تاپ را به جای پول انتخاب کردم. اما اکنون به ما می گویند لپ تاپ وجود ندارد. ممکن است مجبور شوم یک سال دیگر صبر کنم، اگر آنها آن را در اینتر نوجوانان (کلاس 11) بدهند.» ناگا پرابها از گونتور ابراز تاسف کرد.

منابع دولتی گفتند که وظیفه تهیه لپ تاپ به خدمات فناوری AP محول شده است. APTS می خواست بسته به پیکربندی هر لپ تاپ را با قیمت 18000 روپیه خریداری کند.

با این حال، گفته می شود که تامین کنندگان قیمت یک لپ تاپ را 26000 روپیه اعلام کرده اند که آن را برای دولت غیرقابل تحمل می کند.

«در مورد تدارکات نیز مشکلی وجود داشت. یک مقام ارشد که با این مشکل سروکار دارد به PTI گفت: تعداد مورد نیاز ابزارها به دلیل تولید ناب ناشی از کمبود چیپست ها به راحتی در دسترس نبود.

او خاطرنشان کرد: اگر لپ‌تاپ‌ها با قیمتی که تامین‌کنندگان خریداری می‌کردند، بار مالی اضافی بر دوش دولت 657 کرور روپیه بود.

مطلب پیشنهادی:  تولید تصویر هوش مصنوعی کلیشه های جنسیتی و نژادی را تبلیغ می کند

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا