کامپیوتر

دولت بایدن نسبت به پیامدهای وخیم امنیت ملی هشدار داد زیرا این لایحه غرفه های تولید تراشه در ایالات متحده را گسترش می دهد.

دولت بایدن و دموکرات‌های کنگره نسبت به عواقب ناگوار برای اقتصاد و امنیت ملی هشدار داده‌اند اگر کنگره نتواند لایحه‌ای را تا پایان ماه جولای تصویب کند که هدف آن تقویت تولید نیمه‌رسانا در ایالات متحده است.

زمانی که جمهوری خواهان سنا به رهبری میچ مک کانل تهدید می کنند که قانون تراشه های رایانه ای را مسدود می کنند، و یک بن بست ایجاد می کند که تهدید می کند یکی از بزرگترین طرح های دو حزبی در کنگره را از مسیر خود خارج کند، درخواست های آنها فوریت بیشتری پیدا کرده است. جمهوری خواهان همکاری خود را به عدم پیشروی دموکرات ها با بسته جداگانه ای از ابتکارات انرژی و اقتصادی گره زدند که قانونگذاران جمهوری خواه هشدار دادند که مالیات بر مشاغل کوچک را افزایش می دهد و به اقتصاد آسیب می رساند. این خواسته ای است که دموکرات ها بلافاصله آن را رد می کنند.

وزیر بازرگانی جینا ریموندو گفت که کشورهای دیگر مانند کره جنوبی، ژاپن، فرانسه، آلمان و سنگاپور به سازندگان تراشه های کامپیوتری مشوق های سودآوری برای راه اندازی کارخانه ها در آنجا ارائه می دهند. او به اطلاعیه روز دوشنبه STMicroelectronics و GlobalFoundries مبنی بر ایجاد یک کارخانه نیمه هادی در فرانسه به عنوان نمونه ای اشاره کرد که سایر کشورها سریعتر از ایالات متحده در این موضوع حرکت می کنند.

رایموندو به آسوشیتدپرس گفت: «در پایان، اگر کنگره کار خود را در ماه جولای انجام ندهد، عواقب بسیار واقعی و بسیار مخربی وجود دارد.

این عواقب نه تنها به معنای از دست دادن فرصت های شغلی برای ایالات متحده است، بلکه به معنای وابستگی بیش از حد به سایر کشورها برای نیمه هادی ها است، که می تواند به آسیب پذیری حیاتی تبدیل شود، زیرا آنها برای محصولات مختلف از اتومبیل و تلفن های همراه تا سیستم های تسلیحاتی پیشرفته بسیار مهم هستند.

مطلب پیشنهادی:  مک بوک ایر با صفحه نمایش 15 اینچی و تراشه Apple M2 منتشر شد. Mac Studio و Mac Pro با تراشه‌های M2 Ultra ارتقا یافته‌اند

رایموندو روز چهارشنبه بخشی از جلسه توجیهی پشت درهای بسته با سناتورها برای بحث در مورد پیامدهای امنیت ملی قانون نیمه هادی بود. کاتلین هیکس معاون وزیر دفاع و آوریل هاینس مدیر اطلاعات ملی به او پیوستند. این دیدار نزدیک به دو ساعت به طول انجامید.

رایموندو پس از آن به خبرنگاران گفت که بر اساس سؤالات سناتورها، «فوریت روشن است.» او همچنین گفت که «زمان صحبت به پایان رسیده است، زمان عمل فرا رسیده است».

مک کانل پس از شرکت در جلسه توجیهی از خبرنگاران سؤال نکرد. سناتور ران وایدن، D-Ore.، گفت که این امر بر نیاز کنگره برای اقدام سریع تاکید می کند.

«قانونی که ما در تلاش برای تصویب آن هستیم، یک موضوع اساسی امنیت ملی است. این یک مسئله اقتصادی بزرگ است و شما نمی توانید آن را به تاخیر بیندازید.”

رایموندو و لوید آستین، وزیر دفاع، در نامه‌ای به رهبران کنگره گفتند که شرکت‌های نیمه‌رسانا باید تا پاییز امسال “بتن در زمین” برای پاسخگویی به تقاضای افزایش یافته دریافت کنند. اعضای کابینه گفتند که ارزیابی آنها این است که تأخیر بیشتر در تصویب این قانون “به کمبود سرمایه گذاری در بخش نیمه هادی منجر می شود که ممکن است نتوانیم از آن بازیابی کنیم.”

هر دو مجلس کنگره لوایحی را تصویب کرده اند که شامل حدود 52 میلیارد دلار (تقریباً 4,15,400 کرور روپیه) برای حمایت مالی از صنعت نیمه هادی ایالات متحده است، اما آنها در تلاش هستند تا این قانون را به یک مصالحه نهایی که می تواند 60 رای را به دست آورد، در کنار هم قرار دهند. سنا برای غلبه بر موانع رویه ای به تعداد نیاز داشت.

مطلب پیشنهادی:  رویای اپلیکیشن اندروید برای ویندوز 11 مرده است

مک کانل، رئیس جمهور آمریکا، روز سه شنبه پیشنهاد کرد که مجلس نمایندگان می تواند از نسخه تصویب شده در سنا کار کند و به آن اجازه می دهد برای امضای قانون به میز رئیس جمهور جو بایدن منتقل شود. یا این که دو مجلس به سادگی می توانند لایحه بسیار محدودتری را با تمرکز بر مشوق های نیمه هادی تصویب کنند و مقررات تجاری و اولویت های تحقیقاتی جدید را کنار بگذارند.

هر دو گزینه با موانع بزرگی روبرو هستند. استنی هویر، نماینده مجلس مریلند، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، گفت که درخواست مک کانل از مجلس برای تصویب لایحه سنا “یک درخواست متکبرانه و غیرمنطقی” بود. در همین حال، سناتورهای هر دو حزب پس از سال‌ها کار بر روی اولویت‌های دیگر در این لایحه، نگران دریافت 52 میلیارد دلار (تقریبا 4,15,400 کرور) محرک هستند.

“خیلی چیزهای دیگر وجود دارد که ما به سختی روی آنها کار کرده ایم. سناتور تیم کین، D-Va گفت: چرا باید آن را کاهش دهیم؟ “اگر بحث واقعاً رقابتی است، چرا باید بگوییم که فقط می خواهیم کمی رقابتی باشیم.”

سناتور چارلز گراسلی، از ایالت آیووا، گفت که می‌تواند از قوانینی که فقط بر مشوق‌های مالی متمرکز است حمایت کند، “اما مشکلاتی در مورد سایر اعضای کنفرانس وجود دارد” که برای مفاد اضافی فشار می آورند.

دموکرات ها از هدف خود برای دستیابی به توافق بر سر اصول لایحه نهایی تا پایان ژوئن فراتر رفتند تا مقامات بتوانند متن را برای هر دو مجلس برای رأی گیری در ماه جولای آماده کنند. ریموندو گفت که قبل از اینکه مک کانل در مورد لایحه قانون نوآوری و رقابت ایالات متحده که با نام اختصاری USICA شناخته می شود توئیت کند با چندین جمهوری خواه در مورد کاهش شکاف بین مجلس و سنا صحبت کرده است: «اجازه دهید کاملاً واضح بگویم: من تا زمانی که USICA دو حزبی نخواهم داشت. دموکرات ها لایحه آشتی حزبی را دنبال می کنند.

مطلب پیشنهادی:  نسل بعدی حافظه های گرافیکی به سرعت های بی سابقه ای دست خواهند یافت

ریموندو گفت: «بدیهی است که توئیت سناتور مک کانل دو جمعه پیش کارها را به تعویق انداخت.

با این حال، او گفت که این لایحه را “خط 5 یاردی” می داند و اگر هر دو طرف همکاری کنند، مذاکره کنندگان می توانند ظرف یک هفته تا 10 روز آن را به پایان برسانند. او گفت که اگر قانونگذاران نتوانند این لایحه را اجرا کنند، «این جمهوری خواهان نیستند که پیروز می شوند. اگر این مورد پذیرفته نشود، چین برنده خواهد شد.»

رایموندو در تلاش است به نگرانی قانونگذاران در مورد اینکه چگونه ایالات متحده به کشورهای خارجی، یعنی تایوان، برای ساخت تراشه های کامپیوتری پیشرفته وابسته است، متوسل شود.

«ببین، منظورم این است که من تعداد زیادی از این جمهوری خواهان را می شناسم. آنها میهن پرست هستند. آنها می خواهند کار درست را برای آمریکا انجام دهند. آنها می‌ترسند که ما دقیقاً برای تراشه‌هایی که ارتش ما به آن وابسته است، به تایوان وابسته هستیم.»

سناتور تام تیلیس، RN.C، یکی از جمهوری خواهانی بود که به نسخه سنا قانون نیمه هادی رای داد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد لایحه مصالحه نهایی، او می‌خواهد هزینه بسته انرژی و اقتصادی جداگانه‌ای را ببیند که دموکرات‌ها از طریق فرآیندی به نام آشتی دنبال می‌کنند، که به آنها اجازه می‌دهد لایحه‌ای را بدون حمایت جمهوری‌خواهان تصویب کنند.

تیلیس همچنین این هشدار را رد کرد که قانونگذاران باید لایحه نیمه هادی را در این ماه تصویب کنند وگرنه ممکن است اصلاً اتفاق نیفتد.

تیلیس گفت: «این تنها وسیله نقلیه‌ای نیست که می‌تواند قبل از پایان سال تراشه‌ها را اجرا کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا