تکنولوژی

دولت در مورد کلاهبرداری های «دستگیری دیجیتالی» هشدار بزرگی صادر می کند – جزئیاتی که باید بدانید

وزارت کشور نسبت به افزایش شکایات دریافتی از طریق پورتال ملی گزارش جرایم سایبری (NCRP) در رابطه با کلاهبرداری‌های دستگیری دیجیتالی انجام شده توسط مجرمان سایبری که خود را به عنوان آژانس‌های مجری قانون مختلف معرفی می‌کنند، هشدار داده است. این شکایات شامل موارد ارعاب، اخاذی، اخاذی و فعالیت های کلاهبرداری تحت پوشش مقامات پلیس، اداره مرکزی تحقیقات (CBI)، بخش مواد مخدر، بانک رزرو هند (RBI)، اداره اجرای قانون و سایر سازمان های مجری قانون است.

درک کلاهبرداری با دستگیری دیجیتال

کلاهبرداری های دستگیری دیجیتال معمولاً شامل تماس کلاهبرداران با قربانیان احتمالی و متهم کردن نادرست آنها به شرکت در فعالیت های غیرقانونی یا ادعای ارتباط با افراد درگیر در جنایات یا حوادث می شود. عاملان برای حل و فصل مسائل حقوقی ساختگی تقاضای پرداخت پول دارند و در صورت برآورده نشدن خواسته هایشان عواقب ناگواری را تهدید می کنند. در برخی موارد، قربانیان مجبور می‌شوند از طریق پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس در دسترس بصری باقی بمانند و خود را در معرض آنچه «دستگیری دیجیتالی» می‌نامند، قرار دهند.

روش های عمل مجرمان سایبری

این کلاهبرداران از تاکتیک‌های پیچیده استفاده می‌کنند و از ایستگاه‌های پلیس و دفاتر دولتی جعلی برای ایجاد توهم مشروعیت استفاده می‌کنند. آنها با پوشیدن یونیفرم هایی که شبیه لباس های پرسنل مجری قانون واقعی هستند، به دنبال فریب دادن اهداف خود هستند تا تسلیم شوند. وزارت کشور بر تلاش مشترک با سایر وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های فناوری برای مبارزه با این گونه فعالیت های متقلبانه تاکید می کند. مرکز هماهنگی جرایم سایبری هند (14C) اقدامات پیشگیرانه ای انجام داده است، از جمله مسدود کردن بیش از 1000 شناسه اسکایپ مرتبط با این کلاهبرداری ها با همکاری مایکروسافت، و تسهیل مسدود کردن سیم کارت ها، دستگاه های تلفن همراه و حساب های استفاده شده توسط عاملان.

مطلب پیشنهادی:  مایکروسافت از فناوری مشابه ChatGPT در موتور جستجوی بینگ استفاده می کند

هوشیار باشید و حوادث را گزارش دهید

برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های دستگیری دیجیتال، به مردم توصیه می شود هوشیار باشند و آگاهی خود را در مورد این طرح های کلاهبرداری افزایش دهند. اگر تماس‌گیرندگان مشکوک به آنها مراجعه کنند، شهروندان تشویق می‌شوند که بلافاصله حادثه را به خط تلفن 1930 برای جرایم سایبری گزارش کنند یا برای کمک به www.cybercrime.gov.in مراجعه کنند.

افزایش کلاهبرداری های دستگیری دیجیتالی اهمیت آگاهی و احتیاط را در هنگام برخورد با تماس گیرندگان ناشناس یا درگیر شدن در ارتباطات آنلاین برجسته می کند. با گزارش فوری فعالیت‌های مشکوک، افراد می‌توانند به تلاش جمعی برای مبارزه با جرایم سایبری کمک کنند و از خود و جوامع خود در برابر بهره‌برداری مالی و آزار و اذیت محافظت کنند.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنیداینجا برای پیوستن در حال حاضر!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا