کامپیوتر

دولت گجرات سیاست نیمه هادی را اعلام می کند و مشوق های سرمایه گذاری را در این بخش ارائه می دهد

دولت گجرات روز چهارشنبه سیاست ویژه ای را برای جذب سرمایه گذاری جدید در بخش نیمه هادی با ارائه مشوق ها و یارانه ها برای شروع فعالیت در این ایالت اعلام کرد. وزیر علوم و فناوری جیتو واغانی در بیانیه‌ای گفت، بوپندرا پاتل، وزیر ارشد، از «سیاست نیمه‌رسانای گجرات» رونمایی کرد که تا سال 2027 به قوت خود باقی خواهد ماند.

بر اساس این سیاست، دولت ایالتی “Dholera Semicon City” را در نزدیکی احمدآباد راه اندازی خواهد کرد، جایی که پروژه های واجد شرایط برای راه اندازی واحدهای تولیدی یارانه دریافت خواهند کرد.

وزیر گفت که گجرات اکنون به اولین ایالت در کشور تبدیل شده است که سیاست اختصاصی برای بخش تولید نیمه هادی و نمایشگر دارد.

این خط مشی در راستای مأموریت نیمه هادی هند مرکز توسعه یافته است. واقانی گفت: ما انتظار داریم که سیاست ما باعث ایجاد دو میلیون شغل جدید در بخش نیمه هادی در پنج سال آینده در استان شود.

طبق این خط مشی، دولت ایالتی «شهر نیمه‌کنار دهلرا» را در منطقه سرمایه‌گذاری ویژه دهلرا در نزدیکی احمدآباد ایجاد خواهد کرد.

بر اساس این تسهیلات، پروژه های واجد شرایط با خرید 200 هکتار زمین اولیه برای راه اندازی واحدهای تولیدی 75 درصد یارانه تعلق می گیرد.

پروژه های واجد شرایط آب با کیفیت خوب را با نرخ روپیه دریافت خواهند کرد. 12 در هر متر مکعب برای پنج سال اول، در این انتشار آمده است.

واحدهای تولیدی واجد شرایط نیز یارانه تعرفه برق را به مبلغ روپیه دریافت خواهند کرد. 2 در هر واحد برای 10 سال اول راه اندازی، در این اطلاعیه آمده است که چنین پروژه هایی از پرداخت هرگونه هزینه برق معاف خواهند بود.

مطلب پیشنهادی:  اگر یک AMD Ryzen 7000 می خواهید، جمعه سیاه زمان خرید است

برای تشویق سرمایه‌گذاران تحت این سیاست، دولت ایالتی همچنین بازپرداخت 100 درصد حق تمبر را که سرمایه‌گذاران برای اولین بار در صورت اجاره یا انتقال زمین پرداخت می‌کردند، اعلام کرده است.

در این بیانیه آمده است که برای رفع موانع و اطمینان از مجوزهای سریع برای سرمایه گذاران، دولت ایالت یک مکانیسم پنجره واحد ایجاد خواهد کرد تا تمام تاییدیه های لازم را از یک مکان ارائه کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای دریافت آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، دیجیتال تو را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای دریافت جدیدترین ابزارها و ویدیوهای فنی، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

تریلر گیم‌پلی بازی FIFA 23: HyperMotion 2، باشگاه‌های زنان و موارد دیگر منتشر شد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا