کامپیوتر

دولت گروه های کارشناسی را برای بررسی پذیرش شارژرهای رایج برای تلفن های همراه و دستگاه های الکترونیکی تشکیل خواهد داد

روهیت کومار سینگ، وزیر امور مصرف کنندگان، روز چهارشنبه گفت که دولت گروه های کارشناسی را برای بررسی پذیرش شارژرهای رایج برای موبایل و همه دستگاه های الکترونیکی قابل حمل تشکیل خواهد داد و گزارش مفصلی را ظرف دو ماه ارائه خواهد کرد. وزیر امور خارجه پس از نشست با سهامداران صنعت گفت که هند ممکن است در ابتدا به بررسی تغییر به دو نوع شارژر، از جمله پورت C-Type بپردازد.

“این یک مسئله پیچیده است. هند در تولید شارژر جایگاهی دارد. او به خبرنگاران گفت: ما باید قبل از تصمیم گیری نهایی، دیدگاه همه – صنعت، مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و محیط زیست را درک کنیم.

وی گفت: هر یک از ذینفعان دیدگاه متفاوتی دارند و گروه های کارشناسی تشکیل می شود تا به طور جداگانه به این موضوعات نگاه کنند.

گروه های تخصصی جداگانه ای برای بررسی پورت های شارژ مورد استفاده در سه بخش تشکیل خواهند شد تلفن های همراه و تلفن های همراه، لپ تاپ ها و آیپدها، و همچنین دستگاه های الکترونیکی پوشیدنی.

وی گفت: در این ماه به گروه ها اطلاع رسانی می شود و طی دو ماه آینده پیشنهادات خود را ارائه می کنند.

او افزود، اگرچه انجمن‌ها و تولیدکنندگان خاص بخش با نگرانی‌های مربوط به زباله‌های الکترونیکی موافق بودند، اما خواستار بحث بیشتر در مورد این موضوع شدند.

این اعلامیه روز چهارشنبه پس از جلسه دولت با کارشناسان و ذینفعان صنعت درباره امکان استفاده از شارژر مشترک برای همه تلفن‌های همراه، دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل منتشر شد.

در حال حاضر در هند، کاربران هر بار که دستگاه جدیدی را خریداری می کنند، به دلیل ناسازگاری پورت شارژر موجود، مجبور به خرید یک شارژر جداگانه هستند.

مطلب پیشنهادی:  تعجب خواهید کرد که چقدر این مانیتور 27 اینچی QHD ارزان است

اتحادیه اروپا اخیراً اعلام کرده است که تا سال 2024 استاندارد شارژ پورت USB-C مشترک برای دستگاه های الکترونیکی کوچک را تصویب کرده است. درخواست مشابهی در ایالات متحده وجود دارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا