کامپیوتر

دو شست بالا: نتفلیکس گزینه سومی را به سیستم امتیاز دهی مثبت و منفی اضافه می کند.

نتفلیکس سیستم رتبه بندی خود را به روز کرده است – اکنون دو انگشت شست دارد. روز دوشنبه، بزرگترین سرویس پخش ویدیوی مبتنی بر اشتراک جهان اعلام کرد که سومین گزینه مبتنی بر انگشت شست را برای شما ارائه می دهد تا نظر خود را در مورد آنچه که تماشا می کنید ارائه دهید. علاوه بر یک Thumbs Up یا Thumbs Down، اعضای نتفلیکس می توانند با Two Thumbs Up به عنوانی رای دهند. به آن به عنوان راهی برای ابراز رضایت بیشتر فکر کنید. اگر Thumbs Up مانند دوست داشتن چیزی است، Two Thumbs Up ارائه می دهد عشق آی تی. نتفلیکس معیار رتبه‌بندی جدید را از امروز منتشر می‌کند و در کنار دکمه‌های Thumbs Up و Thumbs Down در برنامه‌های Netflix TV، Android، iPhone و Netflix.com در وب در دسترس خواهد بود.

چرا نتفلیکس Two Thumbs Up را معرفی می کند؟

ما از اعضا شنیده‌ایم که برای آنها بسیار مهم است که بین عناوینی که دوست داشته‌اند و عناوینی که واقعاً دوست داشته‌اند تمایز قائل شوند. بنابراین، ما این ویژگی را ساخته ایم، آن را آزمایش کرده ایم و در حال ارائه آن هستیم [now] کریستین دوگ کارتت، مدیر نوآوری محصول نتفلیکس، هفته گذشته به گجتز 360 گفت. در یک پست وبلاگی در روز دوشنبه، او افزود: “به دو انگشت شست به عنوان راهی برای تنظیم دقیق توصیه های خود فکر کنید. یک علامت مثبت همچنان به ما اطلاع می دهد که شما چه چیزی را دوست دارید، بنابراین ما از آن پاسخ برای ارائه توصیه های مشابه استفاده می کنیم. اما دو انگشت بالا به ما می‌گوید چه چیزی را دوست داشتید و به ما کمک می‌کند تا توصیه‌های شما را دقیق‌تر نشان دهیم.»

مطلب پیشنهادی:  این چاپگر سه بعدی 55٪ تخفیف در فروش سالگرد Monoprice دارد

به عنوان مثال، اگر از فیلم Dasvi با بازی آبیشک باچان یا The Fame Game به رهبری مادوری دیکسیت ننه لذت بردید – اتفاقاً من دوست دارم شخصاً از شما بشنوم – نتفلیکس به فیلم ها و سریال های دیگری که دارای ویژگی هستند اهمیت بیشتری می دهد. بازیگران. یا آنهایی که از سازندگان آن می آیند، مانند دارماتیک کاران جوهر، که دومی را تولید می کند. این برای هر عنوان در نتفلیکس صدق می کند. اگر از فصل دوم بریجرتون که در پایان ماه مارس روی نتفلیکس پخش شد، لذت بردید، ممکن است از نمایش‌ها یا فیلم‌های بیشتری با حضور بازیگران لذت ببرید – یا از سریال‌های تولیدکننده آن، شوندالند.

با این حال، ارزش Two Thumbs Up چیست؟ آیا این دو برابر شست بالا است؟ پس از همه این منطقی خواهد بود. Doig-Cardet به من گفت که “وزن از پیش تعیین شده” وجود ندارد، بلکه به سادگی “ورودی دیگری است که وارد شخصی سازی ما می شود. آنچه را که تماشا کرده‌اید، چه چیزی را دوست داشته‌اید و چه چیزی را دوست نداشته‌اید در نظر می‌گیرد، و Two Thumbs Up فقط یک ورودی دیگر است. می داند که این سیگنال قوی تر از یک لایک ساده خواهد بود، اما وزن از پیش تعیین شده ای ندارد.

و چرا نتفلیکس از سیستم باینری خود دور می شود

Two Thumbs Up اولین تغییر عمده در سیستم رتبه بندی نتفلیکس در نیم دهه اخیر است. تقریباً پنج سال بعد از آن روز، نتفلیکس سیستم رتبه بندی ستاره خود را کنار گذاشت – که به شما امکان می دهد عناوین را در مقیاس یک تا پنج ستاره ارزیابی کنید – به نفع یک سیستم باینری: شست بالا یا شست پایین. در آن زمان، نتفلیکس گفت که اصطکاک را از بین می برد و کل فرآیند را ساده می کند. اکنون نتفلیکس با Two Thumbs Up آن را کمی پیچیده‌تر می‌کند زیرا سطحی از درجه‌بندی را باز می‌گرداند. چرا نتفلیکس علیه خودش حرکت می کند؟ آیا متوجه شدید که سیستم باینری خیلی ساده است؟

مطلب پیشنهادی:  تعجب خواهید کرد که چقدر این مانیتور 27 اینچی 4K ارزان است

راتنا دسایی، مدیر طراحی سفارشی نتفلیکس، به گجتز 360 گفت: «آنچه که ما مستقیماً از اعضای خود شنیده‌ایم این است که آن‌ها آرزوی داشتن طیف وسیع‌تری از احساسات را برای انتقال عنوان دارند. برای گفتگو، زیرا می تواند توصیه ها را به روشی جدید بهبود بخشد. آنچه ما در اینجا داریم راه دیگری برای درک سلیقه اعضا و ذائقه در حال تحول آنهاست. سیستم باینری قطعاً چیزی بود که اعضا با آن درگیر بودند، اما محدودکننده بود. اکنون در حال یافتن راه‌های جدیدی برای نگاه کردن به روابطمان با اعضا هستیم.»

نتفلیکس دو شست بالا آیفون نتفلیکس دو شست بالا

کجا می توان Two Thumbs Up را در برنامه Netflix برای آیفون پیدا کرد
عکس: نتفلیکس

اما صبر کنید، در مورد عناوین رتبه‌بندی شده قبلی من چطور؟

به طور طبیعی، می توانید به عقب برگردید و رتبه بندی فیلم ها و سریال هایی را که در گذشته رتبه بندی کرده اید تغییر دهید. نتفلیکس اشاره کرده است که حتی ممکن است این کار را برای کاربران از طریق یک رابط کاربری جدید آسان‌تر کند، اگرچه Desai و Doig-Cardet از افشای جزئیات کوتاهی کردند. آنها متوجه شدند که Two Thumbs Up در طول آزمایش چقدر مثبت دریافت شده است.

Doig: “ما چند ماه است که این ویژگی را آزمایش کرده‌ایم و در واقع از اینکه چقدر با عناوینی که قبلاً تماشا کرده‌اند برای به‌روزرسانی این اطلاعات درگیر شده‌ایم، اکنون که می‌دانند این گزینه را دارند، شگفت زده شده‌ایم.” -کارت گفت. بنابراین ما خیلی نگران نیستیم زیرا استفاده بسیار زیادی از این ویژگی وجود دارد، نه فقط برای عناوین تازه راه اندازی شده، بلکه برای عناوینی که مردم قبلاً آن ها را تماشا کرده اند و در گذشته رتبه بندی کرده اند.

مطلب پیشنهادی:  به‌روزرسانی Chrome OS 98 با پشتیبانی Emoji 14.0، بازیابی مبتنی بر شبکه و رفع اشکال منتشر شد.

دسایی افزود: «کار به جایی می رسد که تمایل به تنظیم سلیقه آنها وجود دارد و برخی از زیرمجموعه ها تمایل به انجام این کار دارند. این واقعیت که آنها به اندازه بازگشت به گذشته و مرور مجدد این عناوین به ما نشان می دهد که چیزی شبیه به این اشتیاق و انگیزه برای یک نیاز برآورده نشده وجود دارد.”

آیا می توانم دو انگشت شست را پایین بیاورم؟

اکنون که نتفلیکس سیستم باینری را کنار گذاشته و رویکرد مبتنی بر شست خود را گسترش داده است، آیا این امکان گزینه Two Thumbs Down را باز می کند؟ Doig-Cardet آن را به کاربران پس داده است و به دیجیتال تو گفته است: «بله، اگر اعضا اعلام کنند که این چیزی است که می‌خواهند. ما در حال حاضر این نوع نشانه را نداریم. اعضا عموماً می خواهند در مورد جنبه مثبت بازخورد بیشتری نسبت به جنبه منفی ارائه دهند.

ظاهرا کسی به من گوش نمی دهد. صورتک غمگین را اینجا درج کنید


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا