موبایل

دکمه اکشن اپل واچ اولترا باید بهتر از این باشد

اپل واچ اولترا پوشیده شده است و دکمه اکشن را نشان می دهد.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

هنگامی که اپل در سپتامبر گذشته اپل واچ اولترا را معرفی کرد، من در مورد آن هیجان زده بودم. این چیزی بود که در آن زمان به آن نیاز داشتم، اما دوست داشتم که تقریباً اولین تغییر عمده برای محصول اپل واچ به عنوان یک کل از زمان اپل واچ سری 5 است. طراحی Ultra کاملاً متفاوت از سری اپل واچ است. 8 و – البته – دکمه اکشن وجود دارد.

آه، دکمه اکشن. علاوه بر تاج دیجیتال و دکمه کناری، Apple Watch Ultra دارای یک دکمه اکشن منحصر به فرد است که با رنگ نارنجی روشن مشخص شده است که به شما امکان می دهد تا به سرعت یک عمل را شروع کنید – مانند شروع تمرین، باز کردن برنامه Workouts، استفاده از Apple Watch Ultra به عنوان چراغ قوه، راه اندازی جاده مستقیم و غیره مردم دکمه اکشن را دوست دارند، بسیاری آن را ستایش کردند و من فکر کردم که یکی از ویژگی های جالب تر اپل واچ اولترا است.

من این فرصت را داشتم که اپل واچ اولترا را از اپل واچ سری 5 قدیمی خود که در آخرین مراحل خود بود ارتقا دهم، بنابراین بالاخره این کار را انجام دادم. من برای داشتن یک اپل واچ که می تواند تمام روز و سپس کمی دوام بیاورد، هیجان زده هستم، اما مشتاق بودم تا صدای وزوز اطراف دکمه اکشن را بررسی کنم.

در حالی که بسیار مفید است، من از عدم سفارشی سازی با آن، حداقل خارج از جعبه، کمی ناامید هستم. بگذار توضیح بدهم.

دکمه عمل بسیار محدود است

Apple Watch Ultra از نوار زمین بازی آویزان شده و دکمه عمل را نشان می دهد.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

لحظه ای که اپل واچ اولترا را روی مچ دستم بستم، مشتاق بودم که بازی را با دکمه اکشن شروع کنم. من قبلاً می دانستم که عملکرد پیش فرض برای باز کردن برنامه Workouts تنظیم شده است، اما می خواستم ببینم چه چیز دیگری در آنجا وجود دارد.

مطلب پیشنهادی:  این آی‌پد بازسازی‌شده ۱۹۹ دلاری ۱۲۰ دلار ارزان‌تر از آی‌پد جدید است

وقتی وارد برنامه Watch شدم ​​و سپس بخش دکمه عمل را برای انتخاب میانبر اقدام متفاوت انتخاب کردم، ظاهری از ناامیدی در چهره من ظاهر شد. تنها گزینه ها تمرین، کرونومتر، ایستگاه بین راه، عقبگرد، شیرجه، چراغ قوه، میانبر یا هیچ چیز هستند. هر گزینه مجموعه ای از اقدامات خاص خود را دارد که می توانید برای اولین کلیک تنظیم کنید.

به عنوان مثال، برنامه Workouts دارای آن است که می توانید برنامه را باز کنید یا می توانید آن را روی یک تمرین خاص تنظیم کنید که اغلب در اولین ضربه انجام می دهید. اگر کرونومتر را انتخاب کنید، اولین فشار آن را شروع می کند، با فشار دیگر یک دور مشخص می شود و اگر همزمان دکمه عمل و دکمه های کناری را فشار دهید، کرونومتر متوقف می شود.

گزینه دیگر برای دکمه اکشن فشار دادن و نگه داشتن آژیر برای فعال کردن آژیر است که صدای بلند و پیوسته ای را از Apple Watch Ultra پخش می کند که تا فاصله 600 فوتی شنیده می شود. این ویژگی باید زمانی مورد استفاده قرار گیرد که شما نیاز به سیگنال دادن برای کمک در محیط های (احتمالا) از راه دور دارید.

پیکربندی دکمه اکشن Apple Watch Ultra از طریق برنامه Watch در iOS.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

می‌دانم که یک دکمه اکشن در یک پوشیدنی که عمدتاً روی سلامت و تناسب اندام متمرکز است برای دسترسی به ویژگی‌هایی مانند این منطقی است، اما حدس می‌زنم انتظار بیشتری داشتم. فکر می‌کردم حداقل گزینه‌هایی برای تنظیم عملکردهای یک ضربه، دو ضربه یا حتی سه ضربه وجود داشته باشد.

منظورم این است که اگر بخواهم بتوانم چندین اکشن را روی دکمه نگاشت کنم چه؟ به عنوان مثال، یک ضربه برای باز کردن تمرینات و دو ضربه برای شروع یک تمرین خاص؟ و سپس سه ضربه بزنید تا یک نقطه رها کنید. این امر حداقل در حال حاضر غیرممکن به نظر می رسد. اساساً، من فقط می‌توانم یکی را انتخاب کنم و در آن گیر کرده‌ام – مگر اینکه هر بار آن را دوباره پیکربندی کنم، و این دردسر است.

مطلب پیشنهادی:  انتظار می رود گلوبال اوپو رنو 10 پرو با مشخصاتی متفاوت از نوع چینی در هند عرضه شود

و سپس گزینه میانبر سیری وجود دارد. اینجاست که می‌توانید واقعاً دکمه اکشن را سفارشی کنید تا تقریباً هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، اما این کار به یادگیری برنامه Shortcuts نیز نیاز دارد. برای بسیاری از افراد، این یک مرحله اضافی بزرگ است و یادگیری میانبرها می تواند بسیار خسته کننده و زمان بر باشد.

فکر می‌کنم با انتظار زیادی وارد اپل واچ اولترا شدم. فکر می‌کردم می‌توانم دکمه اکشن را تقریباً روی هر چیزی تنظیم کنم، و در حالی که این از نظر فنی درست است، در همان زمان هم نیست. من نمی خواهم یاد بگیرم که میانبرهایی برای انجام یک کار خاص ایجاد کنم. من گزینه های سهام بیشتری از اپل می خواستم. همچنین خوب است که بتوانید چندین عمل را انتخاب کنید و آنها را بر اساس تعداد کلیک ها متمایز کنید.

من از آیفون 15 پرو انتظار بیشتری دارم

دکمه اکشن آیفون 15 پرو در مقابل سوئیچ بی صدا
9to5Mac

تنها چند ماه تا معرفی آیفون 15 در پاییز فاصله داریم و شایعات حاکی از آن است که آیفون 15 پرو کلید قطع صدا را با دکمه بی‌صدا/عمل جایگزین می‌کند. من در مورد این ویژگی هیجان زده بودم و (بیشتر) هنوز هم هستم. اما من امیدوارم که اپل با آن گزینه های بیشتری نسبت به آنچه در Apple Watch Ultra دریافت می کنید به ما بدهد.

من فکر می کنم عملکرد محدود دکمه Apple Watch Ultra Action به این دلیل است که پوشیدنی است و شما واقعاً می توانید کارهای زیادی را روی مچ دست خود انجام دهید. به این ترتیب، من هنوز به آنچه می توانیم با دکمه اکشن آیفون 15 پرو انجام دهیم، امیدوار هستم.

مطلب پیشنهادی:  Asus ROG Phone 7، ROG Phone 7 Ultimate با باتری 6000mAh در هند عرضه شد: قیمت، مشخصات

علاوه بر روشن یا خاموش کردن صدا، می‌خواهم بتوانم روی دکمه دوبار کلیک کنم تا برنامه دوربین ظاهر شود، مانند تقریباً هر گوشی اندرویدی. همچنین خوب است که فقط با فشار دادن یک دکمه حالت کم مصرف را فعال کنید یا حتی Shazam را برای شناسایی آهنگ فعال کنید. یا وقتی نیمه شب باید بروم دستشویی چراغ قوه را روشن کنم. گزینه ها بی پایان هستند!

اگر همانطور که شایعات حاکی از یک دکمه اکشن روی آیفون 15 پرو باشیم، مایلم آنقدر مانع این کار نشود. اپل توانایی انجام کاری را دارد واقعا با یک دکمه جدید در آیفون امسال عالی است و امیدوارم از تمام پتانسیل خود استفاده شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا