تکنولوژی

رئیس OpenAI به دنبال کاهش ترس از دست دادن شغل است

رئیس OpenAI، شرکتی که پشت ربات بسیار محبوب ChatGPT قرار دارد، روز جمعه گفت که فناوری شرکت او بازار کار را نابود نخواهد کرد، زیرا او سعی می‌کند ترس از راهپیمایی هوش مصنوعی (AI) را آرام کند.

سام آلتمن، در یک تور جهانی برای جذب رهبران و شخصیت‌های ملی، در پاریس گفت که هوش مصنوعی تمام بخش‌های نیروی کار را از طریق اتوماسیون نابود نخواهد کرد، همانطور که برخی هشدار داده‌اند.

او می‌گوید: «این ایده که هوش مصنوعی به مرحله‌ای خواهد رسید که انسان‌ها هیچ شغلی نداشته باشند یا هدفی نداشته باشند، هرگز در من طنین انداز نشد.

آلتمن در پاسخ به سوالی در مورد صنعت رسانه، که در آن چندین رسانه از هوش مصنوعی برای تولید داستان استفاده می‌کنند، گفت: ChatGPT باید مانند دادن ۱۰۰ دستیار به یک روزنامه‌نگار برای کمک به تحقیق و ارائه ایده باشد.

ChatGPT در اواخر سال گذشته مورد توجه قرار گرفت و توانایی تولید مقاله، شعر و مکالمه را از کوتاه ترین درخواست ها نشان داد.

مایکروسافت بعداً میلیاردها دلار برای حمایت از OpenAI متعهد شد و اکنون از فناوری این شرکت در چندین محصول خود استفاده می‌کند – که باعث رقابت با Google شد که اعلامیه‌های مشابه متعددی را انجام داده است.

آلتمن، ستاره نوظهور 38 ساله دره سیلیکون، با استقبال پرشور رهبران در همه جا از لاگوس تا لندن مواجه شده است.

اگرچه در اوایل این هفته به نظر می رسید که او اتحادیه اروپا را با اشاره به این که شرکتش می تواند اتحادیه اروپا را در صورت اعمال مقررات خیلی محکم ترک کند، عصبانی کرد.

مطلب پیشنهادی:  عواقب مرگبار! ماه ما در حال دور شدن از زمین است!

او به گروهی از روزنامه‌نگاران در حاشیه رویداد پاریس اصرار داشت که سرفصل‌ها منصفانه نیستند و او قصد ترک اتحادیه را ندارد – در عوض، OpenAI احتمالاً در آینده دفتری در اروپا باز خواهد کرد.

– “خسته کننده” –

موفقیت ChatGPT – که توسط سیاستمداران برای نوشتن سخنرانی استفاده شده است و نشان داده است که می تواند در برابر آزمایش های سخت بایستد – توجه جهانیان را به آلتمن جلب کرد.

او گفت: «پس از سال‌ها تأمل در مورد آن، احساس بسیار ویژه‌ای خواهد داشت… اما همچنین بسیار خسته‌کننده است و امیدوارم زندگی آرام‌تر شود.»

OpenAI در سال 2015 با سرمایه گذارانی از جمله آلتمن و مالک میلیاردر توییتر ایلان ماسک تأسیس شد که در سال 2018 شرکت را ترک کرد و در ماه های اخیر بارها از آن انتقاد کرده است.

ماسک که جاه‌طلبی‌های هوش مصنوعی خود را دارد، گفت که نام OpenAI را به ذهنش رساند، 100 میلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرد، زمانی که شرکت در سال 2018 از سوددهی به سودآور تبدیل شد، مورد خیانت قرار گرفت و گفت که مایکروسافت اکنون به طور موثر یک شرکت را اداره می‌کند.

آلتمن گفت: “من تقریباً با همه آنها مخالفم، اما سعی می کنم از دعوای غذایی در اینجا اجتناب کنم.” “باید چیزهای مهمتری از آنچه او در مورد آن صحبت می کند وجود داشته باشد.”

در عوض، او می‌خواست بر مأموریت OpenAI تمرکز کند، که به گفته او «به حداکثر رساندن منافع» برای جامعه هوش مصنوعی، و به‌ویژه هوش مصنوعی عمومی (AGI) است – آینده‌ای که در آن ماشین‌ها بر همه کارها تسلط خواهند داشت، نه تنها بر یک کار. .

مطلب پیشنهادی:  با وجود سرکوب، ده ها میلیون نفر هنوز در ایران از اینستاگرام استفاده می کنند: متا

او اذعان کرد که تعاریف AGI “فازی” هستند و هیچ توافقی وجود ندارد، اما گفت که تعریف او زمانی است که ماشین ها می توانند پیشرفت های علمی بزرگی داشته باشند.

او گفت: “از نظر من، اگر بتوانید نظریه بنیادی فیزیک را درک کنید و به هر چیزی پاسخ دهید، من شما را یک AGI می نامم.”

انتقاد عمده از محصولات آن این است که این شرکت منابعی را که برای آموزش مدل های خود استفاده می کند منتشر نمی کند.

جدا از مسائل مربوط به کپی رایت، منتقدان استدلال می کنند که کاربران باید بدانند که چه کسی مسئول پاسخ به سؤالات آنها است و آیا در این پاسخ ها از مطالب صفحات وب توهین آمیز یا نژادپرستانه استفاده می شود.

اما آلتمن استدلال می کند که نتیجه این است که منتقدان می خواهند بدانند که آیا خود مدل ها نژادپرست هستند یا خیر.

او با رد این ایده که باید منابع را منتشر کند، گفت: «چگونه سوگیری نژادی در آنجا مهم است.

او گفت آخرین مدل، GPT-4، “به طرز شگفت آوری بی طرفانه” بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا