تکنولوژی

رابرت براکمن، توسعه‌دهنده نرم‌افزاری که با سازمان امور مالیاتی جنگید، درگذشت

رابرت براکمن، که به عنوان یک کارآفرین و سرمایه‌گذار نرم‌افزاری ثروتی میلیارد دلاری جمع‌آوری کرده بود، قبل از اینکه در یک پرونده فرار مالیاتی متهم شود، درگذشت. او 81 سال داشت.

رابرت براکمن، که به عنوان یک کارآفرین و سرمایه‌گذار نرم‌افزاری ثروتی میلیارد دلاری جمع‌آوری کرده بود، قبل از اینکه در یک پرونده فرار مالیاتی متهم شود، درگذشت. او 81 سال داشت.

براکمن که از زوال عقل رنج می برد و تحت مراقبت در خانه بود، اواخر روز جمعه درگذشت، کتی کنلی، وکیل او گفت. او از سال 2020 با اتهامات فرار مالیاتی مبارزه کرده است، اما وکلای او گفته اند که زوال عقل او به این معنی است که او صلاحیت محاکمه را ندارد.

یک قاضی در ماه مه حکم داد که براکمن صلاحیت دارد. در جلسه یک ماه بعد، قاضی به طور آزمایشی تاریخ محاکمه خود را 23 فوریه 2023 تعیین کرد. بروکمن در طول آن جلسه از طریق ویدئو در رختخواب ظاهر شد.

Keneally گفت: «دولت وقت و منابع خود را با محاکمه مردی که به زوال عقل پیشرونده مبتلا بود و بیمار لاعلاج بود، هدر داد.

بروکمن در دوران جوانی خود به عنوان یک کارگر خستگی ناپذیر با اشتیاق به تناسب اندام، ماهیگیری با پرواز در کلرادو و شکار کبوتر در آرژانتین شناخته می شد. فوربس دارایی خالص او را 4.7 میلیارد دلار تخمین زد.

بروکمن که بومی فلوریدا با منشأ فروتنی بود، از طرف شرکت International Business Machines Corp. به فروشندگان خودرو خدمات کامپیوتری می فروخت، زمانی که در سال 1970، شرکتی را تأسیس کرد که به انقلابی در نحوه عملکرد صنعت در آمریکای شمالی و اروپا کمک کرد.

براکمن، یک برنامه نویس خودآموخته، یک سیستم نرم افزاری ایجاد کرد که به فروشندگان خودرو کمک می کند تقریباً تمام جنبه های عملیات خود را مدیریت کنند. او بیش از دوازده حق ثبت اختراع دریافت کرد و شرکت نرم افزاری خود Reynolds & Reynolds را به یک عملیات 5000 نفری به ارزش حدود 5 میلیارد دلار تبدیل کرد.

در حالی که براکمن شرکت خود را به یک نیروگاه صنعتی تبدیل کرد، از پرونده های قضایی متعددی نیز دفاع کرد که او را به شیوه های تجاری فاحش متهم می کردند. فروشندگان شرکت او را متهم کردند که آنها را با پرداخت ها تحت فشار قرار داده است. دلالان خودرو گفتند که او با قراردادهای چند ساله گران قیمت آنها را فریب داد. کمیسیون تجارت فدرال در حال بررسی است که آیا او در اقدامات ضدرقابتی شرکت داشته است یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  با نزدیک شدن به اعتدال، طوفان خورشیدی TERROR برای زمین ظاهر می شود. بدانید که چرا تاریخ عالی است

بروکمن که یک سرباز ذخیره سابق نیروی دریایی بود و خود را با ستوان های وفادار احاطه کرده بود، تمایل شدیدی به حفظ حریم خصوصی شخصی داشت که به معاملات او با خدمات درآمد داخلی نیز تسری پیدا کرد.

رابرت تایسون، کارآفرینی که برنده دعوی حقوقی علیه براکمن به دلیل غرامت پرداخت نشده برای خدمات ارائه شده، گفت: «براکمن یک قانون داشت: با دولت تجارت نکنید. او نمی خواست فدرال رزرو به چیزی نگاه کند.

در اکتبر 2020، ایالات متحده براکمن را در بزرگترین پرونده فرار مالیاتی علیه یک فرد و همچنین اتهامات پولشویی متهم کرد.

گوشی های داغ

براکمن با ارائه سرمایه گذاری اولیه در شرکت شرکای سهام خود ویستا به راه اندازی حرفه رابرت اف. اسمیت، ثروتمندترین شهروند سیاه پوست آمریکا کمک کرد. دادستان ها می گویند که براکمن از شبکه ای از شرکت های فراساحلی، اسامی رمز و ضبط کننده های تلفن برای مخفی کردن 2 میلیارد دلار درآمد از IRS استفاده کرده است که بیشتر آن از طریق سرمایه گذاری های Vista به دست آورده است.

اسمیت به جرایم مالیاتی اعتراف کرد اما با همکاری دادستان ها علیه براکمن از پیگرد قانونی اجتناب کرد.

پرونده علیه براکمن به این بستگی دارد که آیا میلیاردها دلار در یک موسسه خیریه فراساحلی به طور مخفیانه توسط او کنترل می شود، همانطور که دادستان ادعا می کند، یا به ادعای او به طور مستقل مدیریت می شود. دادستان ها گفتند که او از درآمدهای مالیات نشده از شرکت های فراساحلی برای خرید یک اقامتگاه ماهیگیری در کلرادو، یک جت شخصی و یک قایق بادبانی 200 فوتی استفاده کرده است که وکلای او این موضوع را رد کردند.

مطلب پیشنهادی:  ناسا سیارک 58 فوتی 2023 FU3 را در حال حرکت به سمت زمین نشان داد. ممکن است به طور خطرناکی نزدیک شود

جیمز لی، یکی از مقامات سازمان امور مالیاتی آمریکا، هنگام طرح اتهامات گفت: “من در بیش از 25 سالی که مامور ویژه بودم، این الگوی طمع یا پنهان کاری و پنهان کاری را ندیده ام.”

براکمن اعتراف کرد که بی گناه است، اما وکلای او به زودی شروع به بحث کردند که زوال عقل او را قادر به کمک در دفاع از خود نمی کند.

رابرت ترون براکمن در 28 می 1941 در سن پترزبورگ، فلوریدا به دنیا آمد. پدرش آلفرد یوجین براکمن، صاحب پمپ بنزین بود. مادرش پرل، فیزیوتراپیست. برادر کوچکترش دیوید در سال 2021 به وال استریت ژورنال گفت، در حالی که خانواده از نظر مالی با مشکل مواجه بودند، براکمن “تصمیم گرفت که آن را دوست ندارد و بیرون رفت تا از خودش چیزی بسازد.”

کاشت ویستا

پس از فارغ التحصیلی با درجه ممتاز از دانشگاه فلوریدا در سال 1963، براکمن به عنوان کارآموز بازاریابی در شرکت فورد موتور کار کرد و سپس به IBM نقل مکان کرد و در آنجا به یک فروشنده برتر در واشنگتن و هیوستون تبدیل شد. به گزارش اتو نیوز، او در سال 1970 شرکت خود به نام Universal Computer Systems را تأسیس کرد و شروع به ارائه گزارش های هفتگی موجودی به نمایندگی های خودرو کرد.

زمانی که براکمن مشغول ساخت شرکت خود بود، با اسمیت، که در آن زمان یک بانکدار سرمایه گذاری فناوری رو به رشد در گلدمن ساکس بود، آشنا شد. بروکمن بعداً شرکت اسمیت، ویستا را با حداقل یک میلیارد دلار سرمایه برای خرید شرکت‌های نرم‌افزاری سازمانی تشکیل داد. دادستان ها می گویند که این ترتیب به گونه ای تنظیم شده بود که سود او را در خارج از کشور نگه دارد.

در سال 2006، براکمن علاقه‌های نرم‌افزاری و سرمایه‌گذاری خود را برای مهندسی خریدی که UCS را وارد لیگ‌های بزرگ کرد، ترکیب کرد. شرکت تنگ براکمن، رینولدز و رینولدز، یک شرکت دولتی تقریبا دو برابر آن را خرید. بخشی از سرمایه گذاری سهام از صندوق اولیه ویستا تأمین می شود که براکمن تنها سرمایه گذار خارجی در آن است.

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: هوش مصنوعی باعث ایجاد ترس در امور مالی، اطلاعات نادرست مرتبط با هوش مصنوعی و موارد دیگر

این شرکت ترکیبی نام رینولدز و رینولدز را به خود گرفت و توسط یک موسسه خیریه برمودایی که به نام پدر براکمن تأسیس شده بود کنترل می شد. با افزایش ثروت براکمن، دارایی های خارج از کشور تراست نیز افزایش یافت.

همسرش دوروتی در سوگندنامه ای که در دادگاه برمودا ثبت شده است، گفت: علاوه بر 5 میلیارد دلار دارایی شرکت نرم افزاری، آنها شامل 1.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری از طریق یک نهاد مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا و 1.4 میلیارد دلار در یک بانک سوئیس می شوند.

پشتیبانی از Opera

برمودا تراست و براکمن نیز بشردوستان فعالی شدند. هدایای آنها شامل ده ها میلیون دلار به کالج پزشکی بیلور، جایی که بروکمن یک معتمد بود، و سالن براکمن برای اپرا در دانشگاه رایس در هیوستون است. آنها همچنین با کمک هزینه های تحصیلی به ده ها دانشجو کمک کردند.

با این حال، در سال 2018، مقامات مالیاتی ایالات متحده به وکلای براکمن در هیوستون و برمودا حمله کردند. آنها انباری از اسناد و پیام های رمزگذاری شده را پیدا کردند که دادستان ها در ساختن پرونده جنایی خود علیه براکمن از آنها استفاده کردند.

سال گذشته، سازمان امور مالیاتی براکمن را برای 1.4 میلیارد دلار مالیات ارزیابی کرد که گفته بود از سال 2004 تا 2018 بدهکار بوده است. در ژانویه، او از ایالات متحده شکایت کرد تا ارزیابی فوری آژانس از این مالیات را متوقف کند. چند روز بعد، او یک شکایت جداگانه در دادگاه مالیاتی تنظیم کرد. اگرچه پرونده جنایی او به پایان رسیده است، اما نبرد IRS علیه املاک او ممکن است سال ها طول بکشد.

Keneally گفت: «این که آیا باب براکمن واقعاً مالیات بیشتری بدهکار است، که ما در حال اعتراض هستیم، می‌تواند منتظر تصمیم دادگاه مالیات باشد.

از او برادرش دیوید به یادگار مانده است. همسر 53 ساله او، دوروتی؛ یک پسر، رابرت براکمن دوم؛ عروس؛ نوه پسر؛ و یک نوه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا