کامپیوتر

رابط های مغز و کامپیوتر در حال حاضر در انسان کاشته شده است

رابط مغز و کامپیوتر (BCI) اکنون در حال آزمایش بالینی انسانی است، اولین باری که این اتفاق در ایالات متحده رخ می دهد. با همه هیاهویی که پیرامون Neuralink وجود دارد، می توان انتظار داشت که این پیشرفت از سوی شرکت مهتابی ایلان ماسک حاصل شود. با این حال، این افتخار نصیب رهبر کمتر شناخته شده فناوری رابط مغز، Synchron و دستگاه Stentrode آن می شود.

در حالی که ادعاهای درخشان BCI ها که امکان بازی VR بدون هدست و تقویت هوش انسانی را فراهم می کند ممکن است سرفصل خبرها باشد، اینها رویاهای دور از ذهنی هستند. در همین حال، راه‌حل‌های ملموس برای مشکلات پزشکی که امروزه بیماران را تحت تأثیر قرار می‌دهند، توسط Synchron و دیگر مبتکران BCI مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این گرافیک نشان می دهد که چگونه BCI Synchron با استنترود و پروتز عصبی brain.io کار می کند.

استنترود شبکه‌ای از شبکه‌های الکترودی است که از طریق ورید ژوگولار با استفاده از تکنیک‌های مداخله‌ای عصبی به خوبی تثبیت شده است. از آنجایی که این روش از سوراخ کردن جمجمه و جراحی مغز باز جلوگیری می کند، ده ها هزار پزشک و کلینیک در سراسر جهان اکنون می توانند این عمل را انجام دهند. این بدان معنی است که اگر آزمایش ثابت کند که برای استفاده بیشتر ایمن است، تعداد زیادی از بیماران می توانند از این پیشرفت بهره مند شوند.

همراه با پروتز عصبی Synchron، brain.io، سیگنال های Stentrode به صورت بی سیم به یک رابط کامپیوتری منتقل می شوند تا امکان کنترل بر روی تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه فراهم شود. با برقراری ارتباط آسان تر، این فناوری می تواند به بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی بیماران مبتلا به فلج شدید منجر شود.

مطلب پیشنهادی:  آغاز فروش عالی تابستانی آمازون در سال 2023: بهترین پیشنهادها

آزمایش‌های قبلی با چهار بیمار در استرالیا به خوبی پیشرفت کردند و پس از 12 ماه استفاده، هیچ عارضه‌ای نداشتند. پس از کاشت و آموزش، بیماران می توانند به عنوان مثال در واتساپ پیام ارسال کنند و خرید آنلاین انجام دهند.

بیماران در استرالیا اولین کسانی بودند که رابط کامپیوتر مغزی Synchron را برای آزمایش BCI دریافت کردند

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در آگوست 2020 به Synchron نامگذاری دستگاهی را اعطا کرد و در 6 ژوئیه 2022، اولین بیمار ایالات متحده استنترود را دریافت کرد. با یک سری سیگنال‌های «بله» یا «نه» که از طریق این دستگاه ارسال می‌شود، یک برنامه کاربردی طراحی شده به‌ویژه اجازه ورود و کنترل متن را بر روی دستگاه تلفن همراه یا رایانه می‌دهد.

Synchron کار بر روی BCI را در سال 2012 آغاز کرد و Stentrode آزمایشات حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در حال حاضر روی انسان آزمایش می شود. اگر همه چیز خوب پیش برود، گام بعدی اثبات این موضوع خواهد بود که این فناوری به طور قابل توجهی زندگی بیماران را بهبود می بخشد. در نهایت، این می تواند یک روش واجد شرایط Medicare باشد و آن را در اختیار تعداد زیادی از بیماران قرار دهد.

رابط های مغز و رایانه با رسیدن به هر نقطه عطفی با سرعت بیشتری به جلو حرکت می کنند و هنگامی که استفاده پزشکی به خوبی ایجاد شد، استفاده مصرف کننده نیز دنبال خواهد شد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا