کامپیوتر

ربات شطرنج بازی انگشت کودک را در حین بازی می شکند


کمتر «مات»، بیشتر «انگشت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز دست نخورده است».

یک ربات شطرنج باز اخیراً از قوانین معمول بازی خارج شد و حرکتی انجام داد که تماشاگران را شوکه کرد و حریف هفت ساله خود را با انگشت شکسته رها کرد.

در یک بازی در مسابقات شطرنج اوپن مسکو در این ماه، ربات به طور ناگهانی به انگشت پسر بچه کوبید که او برای انجام حرکت خود می رفت.

ویدئویی (در زیر) از این حادثه نشان می دهد که بازوی ربات ظاهراً یکی از انگشتان بازیکن جوان را به صفحه شطرنج می چسباند. چند بزرگسال که نتوانستند او را آزاد کنند، به جلو هجوم آوردند تا سعی کنند به پسر کمک کنند زیرا بازوی رباتیک ظاهراً از تکان خوردن خودداری می کرد. در نهایت، بزرگسالان توانستند انگشت پسر را آزاد کنند، اما ارزیابی پزشکی بعدی نشان داد که همه چیز اشتباه بود.

سرگئی لازارف، رئیس فدراسیون شطرنج مسکو پس از این حادثه به خبرگزاری تاس گفت: ربات انگشت کودک را شکست. لازارف اضافه کرد که این ربات در بسیاری از رویدادهای دیگر بدون انجام چنین حرکت گستاخانه ای بازی کرده است و اعتراف کرد: “البته این بد است.”

رئیس جمهور گفت که فدراسیون شطرنج مسکو این ربات را برای مسابقات استخدام کرده است.

او گفت: ظاهراً اپراتورها برخی از ایرادات را نادیده گرفته اند. “کودک حرکتی انجام داد و سپس باید به ربات زمان داده می شد تا پاسخ دهد، اما پسر عجله داشت، ربات او را گرفت. ما با ربات کاری نداریم.

لازارف قول داد این حادثه را بررسی کند تا به درستی بفهمد چگونه یک ربات می تواند انگشت کودک را در حین بازی شطرنج بشکند و افزود: بدیهی است که اپراتورهای ربات باید به فکر تقویت محافظ باشند تا چنین وضعیتی رخ ندهد. تکرار. “

مطلب پیشنهادی:  پردازنده‌های گرافیکی انویدیا شاهد افزایش قیمت و تقاضای زیادی از سوی هوش مصنوعی هستند

کودک، با انگشت گچ شده، روز بعد دوباره مشغول بازی بود. مشخص نیست چه اتفاقی برای ربات افتاده است.

رایانه‌های شطرنج‌باز هر از گاهی به تیتر خبرها تبدیل می‌شوند، اما معمولاً به خاطر مهارتشان در بازی، نه برای طغیان خشونت. برای مثال، یک کامپیوتر مجهز به IBM به نام Deep Blue، در سال 1996 با شکست اسطوره شطرنج، گری کاسپاروف، تاریخ ساز شد و اولین نرم افزاری بود که بر اساس قوانین مسابقات، در بازی مقابل یک قهرمان جهان پیروز شد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا