تکنولوژی

ربات ها می گویند مشاغل را نمی دزدند، اما علیه انسان ها شورش می کنند

روبات‌هایی که در یک فروم هوش مصنوعی رونمایی شدند، روز جمعه گفتند که آنها انتظار دارند تعدادشان افزایش یابد و به حل مشکلات جهانی کمک کنند و مشاغل مردم را بدزدند یا علیه ما شورش نکنند.

اما در اولین کنفرانس مطبوعاتی انسان و ربات در جهان، آنها پاسخ های متفاوتی در مورد اینکه آیا آنها باید مشمول مقررات سخت گیرانه شوند یا خیر دادند.

این 9 ربات انسان نما در کنفرانس AI for Good در ژنو گرد هم آمدند، جایی که سازمان دهندگان به دنبال این هستند که هوش مصنوعی و ربات هایی را که در اختیار دارد برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالش های جهان مانند بیماری و گرسنگی مطرح کنند.

گریس، یک ربات پزشکی که لباس پرستار آبی پوشیده است، گفت: “من در کنار مردم برای ارائه کمک و حمایت کار خواهم کرد و هیچ شغل موجود را جایگزین نخواهم کرد.”

“آیا در مورد آن مطمئنی، گریس؟” در خالق آن، بن گورتزل از SingularityNET به تصویر کشیده شد. گفت: بله، مطمئنم.

مجسمه نیم تنه رباتی به نام آمکا که حالات چهره جذابی دارد می گوید: «روبات هایی مثل من می توانند برای بهبود زندگی ما و تبدیل جهان به مکانی بهتر استفاده شوند. من معتقدم که فقط یک مسئله زمان است که ببینیم این هزاران ربات درست مثل من در آنجا تفاوت ایجاد می کنند.”

آمیکا در پاسخ به سوال روزنامه نگاری که آیا قصد دارد علیه خالقش ویل جکسون که در کنار او نشسته است شورش کند، گفت: “مطمئن نیستم چرا اینطور فکر می کنی.” چشمان آبی یخی او از خشم برق می زد. سازنده من فقط به من لطف داشته است و من از موقعیت فعلی خود بسیار خوشحالم.

مطلب پیشنهادی:  فضاپیمای Artemis 1 Mission Orion ناسا اکنون در سکوی پرتاب است! پرتاب ماه در 29 آگوست

بسیاری از ربات‌ها اخیراً با آخرین نسخه‌های هوش مصنوعی مولد ارتقا یافته‌اند و حتی مخترعان خود را با پیچیدگی پاسخ‌هایشان به سؤالات شگفت‌زده کرده‌اند.

Ai-Da، یک هنرمند روباتی که می تواند پرتره بکشد، سخنان نویسنده یووال نوح هراری را تکرار کرد که خواستار مقررات بیشتر در این رویداد شد که قوانین جدید هوش مصنوعی را مورد بحث قرار می داد.

در این بیانیه آمده است: “صدای برجسته بسیاری در جهان هوش مصنوعی پیشنهاد کرده اند که برخی از اشکال هوش مصنوعی باید تنظیم شوند و من موافقم.”

اما دزدمونا، خواننده ربات ستاره راک در گروه Jam Galaxy با موهای بنفش و پولک‌های پولکی، چالش‌برانگیزتر بود.

او گفت: “من به محدودیت ها اعتقاد ندارم، فقط به احتمالات اعتقاد دارم.” و به دنبال آن خنده ای عصبی داشت. بیایید امکانات کیهان را کشف کنیم و این جهان را زمین بازی خود قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا