کامپیوتر

رجیستری هدیه آمازون آنقدرها که فکر می کنید خصوصی نیستند

آمازون می خواهد خرید را آسان کند، اما در عین حال، ممکن است سهوا سرقت هویت را آسان تر کند. به نظر می رسد استخراج داده های شخصی از ثبت هدیه آمازون آسان است. این شامل ثبت نام برای عروسی، تولد، نوزادان جدید، سالگرد و مناسبت های دیگر است.

نقص مهم این است که اکثر رجیستری های هدیه آمازون به طور پیش فرض عمومی هستند. ایده این است که با افزایش سرعت خرید در آمازون، یافتن لیستی از دوستان یا اعضای خانواده را ساده کنید. چه کسی هدیه را دوست ندارد؟ هرکسی می‌تواند از طریق وب‌سایت آمازون به آدرس amazon.com/registries برای ثبت هدیه جستجو کند، و هنگامی که فهرستی را پیدا کرد، چند جزئیات شخصی فاش می‌شود.

مجموعه ای زیبا از هدایای عروسی می تواند هنگام ثبت نام به دست شما برسد.
عکس توسط Yomex Owo در Unsplash

تنها چیزی که برای یافتن رجیستری لازم است جستجوی نام خانوادگی و انتخاب نوع رجیستری است که می تواند شامل عروسی، نوزاد، تولد، تعطیلات و رویدادهای سفارشی باشد. این بدان معناست که تنها پنج جستجو طول می‌کشد تا داده‌های بالقوه شخصی افرادی که از این ویژگی استفاده می‌کنند و تنظیمات پیش‌فرض برای عمومی بودن فهرست خود را هنگام ایجاد رجیستری پذیرفته باشند، نشان دهد.

گزینه ایجاد یک لیست مشترک یا خصوصی پنهان نیست و آمازون مطمئناً این کار را برای محافظت از سوابق عمومی انجام خواهد داد. با این حال، در سال 2022، شاید آمازون باید با انتخاب پیش‌فرض یک لیست اشتراک‌گذاری، حریم خصوصی را پیش‌فرض قرار دهد تا کاربر بتواند نام عروس، تاریخ عروسی، تاریخ سالگرد، تاریخ تولد و غیره را ببیند. این داده ها اغلب برای تأیید هویت یک فرد استفاده می شود و نباید به این راحتی در اینترنت یافت شوند.

مطلب پیشنهادی:  این کامپیوتر بازی Alienware RTX 4090 امروز 700 دلار تخفیف دارد
در اینجا نحوه شخصی سازی لیست هدیه خود آورده شده است

اگر قبلاً یک فهرست رجیستری عمومی دارید و می‌خواهید آن را خصوصی‌تر کنید، از صفحه جستجوی رجیستری دیدن کنید، فهرست خود را پیدا کنید و تنظیمات حریم خصوصی را در گوشه سمت راست بالا جستجو کنید تا آن را از عمومی به قابل اشتراک‌گذاری یا خصوصی تغییر دهید.

یک لیست رجیستری قابل اشتراک‌گذاری برای دسترسی به پیوند مستقیم نیاز دارد و می‌توانید آن را از طریق ایمیل، پیام‌رسانی، رسانه‌های اجتماعی برای دیگران ارسال کنید یا حتی آن را در یک کارت چاپ و پست کنید. لیست ثبت شخصی فقط توسط شما و شریک یا ثبت نام کننده مشترک قابل مشاهده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا