گجت

ردیاب های تناسب اندام، ساعت های هوشمند ممکن است به زودی قادر به هشدار درباره زوال عقل باشند

بر اساس مطالعه جدید محققان دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ، دستگاه‌های پوشیدنی مانند Apple Watches و Fitbits با ویژگی‌های ردیابی حرکت ممکن است به زودی قادر به هشدار نسبت به زوال شناختی در بین افراد مسن باشند. این مطالعه که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، بر اساس نظرسنجی از نزدیک به 600 شرکت‌کننده مسن‌تر که از مانیتورهای فعالیت ActiGraph استفاده می‌کردند، که شامل یک حسگر ردیابی مشابه با حسگر مورد استفاده در Apple Watches و Fitbits بود، انجام شد.

این یافته تفاوت قابل توجهی در الگوی حرکتی افراد مبتلا به اختلال خفیف یا بیماری آلزایمر در مقایسه با افراد با توانایی شناختی طبیعی نشان می دهد. این شامل تغییرات در فعالیت در ساعات بیداری و فعالیت پراکنده تر در بعدازظهرها در شرکت کنندگان مبتلا به آلزایمر بود. برای این مطالعه، محققان از داده‌های یک پروژه تحقیقاتی بهداشتی بزرگتر و در حال انجام به نام مطالعه طولی بالتیمور پیری (BLSA) استفاده کردند. این پروژه تحقیقاتی از سال 1958 در منطقه بالتیمور انجام شده است.

ما تمایل داریم که فعالیت بدنی را به عنوان یک درمان بالقوه برای کاهش زوال شناختی در نظر بگیریم، اما این مطالعه به ما یادآوری می‌کند که زوال شناختی به نوبه خود می‌تواند فعالیت بدنی را کند کند – و روزی ممکن است بتوانیم چنین تغییراتی را با تأخیر زودتر و مؤثرتر مشاهده و تشخیص دهیم. “آمال وانیگاتونگا، نویسنده اصلی مطالعه، دکترا، MPH، دستیار دانشمند در بخش اپیدمیولوژی در مدرسه بلومبرگ، گفت.

این دانشمند به تفاوت فعالیت شرکت کنندگان در بعدازظهر اشاره کرد. وانیگاتونگا گفت: «یکی از علائم اصلی زوال عقل آلزایمر پدیده «غروب آفتاب» است که شامل افزایش گیجی و نوسانات خلقی است که از بعدازظهر شروع می‌شود و ممکن است این نشانگرهای فعالیت برخی از حرکات مرتبط با این علائم را دریافت کنند.

مطلب پیشنهادی:  Amazon Prime Day Sale 2023: بهترین معاملات و تخفیف‌ها در ساعت‌های هوشمند ممتاز

محققان قصد داشتند مطالعات بیشتری را برای تعیین اینکه آیا تغییرات قابل اندازه گیری اما جزئی در الگوهای فعالیت روزانه به تعیین اختلال شناختی خفیف و زوال عقل ناشی از بیماری آلزایمر کمک می کند انجام دهند.

استفاده از دستگاه هایی برای ردیابی حرکات شناختی می تواند پیشرفتی در تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر، رایج ترین شکل زوال عقل باشد. اگر محققان بتوانند ایجاد اختلال شناختی خفیف و در نهایت بیماری آلزایمر را پیش‌بینی کنند، افراد مسن‌تری که این تغییر در فعالیت را نشان می‌دهند می‌توانند در درمان زودهنگام کمک کنند.


برای دریافت آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، دیجیتال تو را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای دریافت جدیدترین ابزارها و ویدیوهای فنی، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

تسلا در حال آماده شدن برای افزایش درآمد در سه ماهه دوم است زیرا تحلیلگران انتظار کاهش 8 درصدی سه ماهه در سه ماهه دارند.

صرافی هندی CoinDCX، مدیر سابق Amazon Pay، Gaurav Arora را به عنوان رئیس ابتکارات DeFi منصوب کرد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا