تکنولوژی

رشته های خطرناک خورشید ترس از طوفان های خورشیدی را در زمین ایجاد می کنند

افزایش فعالیت خورشیدی به دلیل نزدیک شدن خورشید به اوج چرخه خورشیدی خود است. همانطور که مشخص است، حداکثر خورشیدی تا اواخر سال 2024 یا اوایل سال 2025 به دست نخواهد آمد. این افزایش فعالیت خورشیدی منجر به لکه‌های خورشیدی، شعله‌های خورشیدی و ابرهای CME شده است که به شدت به شدت آسیب‌رسان می‌رسند تا جایی که می‌توانند واقعاً به زیرساخت‌های فناوری ما آسیب برسانند. بدتر از همه، او پدیده های خورشیدی به ظاهر بی ضرر را نیز به قدرت های مخرب سوق داده است. به عنوان مثال، رشته های مغناطیسی همیشه وجود داشته اند. با این حال اخیرا تعداد زیادی از آنها بر روی خورشید مشاهده شده اند که ترس از برخورد یک طوفان خورشیدی خطرناک به سیاره ما را افزایش داده است.

این اطلاعات از گزارش SpaceWeather.com به دست آمده است که نشان می‌دهد عکس جدیدی که توسط یک عکاس نجومی گرفته شده است، بیش از دوازده رشته مغناطیسی در سمت رو به زمین خورشید را برجسته می‌کند. “مهمترین رشته رشته ای بسیار طولانی است که در سراسر نیمکره شمالی بالای خورشید کشیده شده است. بخش هایی از آن چند روزی است که منفجر می شود. با تعداد زیادی رشته بر روی خورشید، یک CME موثر در زمین ممکن است فقط یک موضوع زمان باشد. و این فقط حدس و گمان محض نیست. این رشته طولانی قبلاً دو بار در 15 آوریل و 17 آوریل منفجر شده است و حجم عظیمی از ابر پرتاب جرم تاجی (CME) را در فضا آزاد کرده است.

رشته های مغناطیسی خورشید هشدار طوفان خورشیدی را می دهد

برای افراد ناآشنا، یک رشته مغناطیسی ساختار بزرگی از پلاسما و میدان مغناطیسی است که اغلب در یک چرخه به سمت بیرون از سطح خورشید گسترش می یابد. این شراره ها حاوی تشعشعات بالایی هستند و به اندازه کافی قدرتمند هستند تا CME ها را به فضا برانند. در 15 آوریل، ابر کوچکی از CME را به سمت زمین پرتاب کرد. اما به دلیل شدت کم، امروز، 19 آوریل، زمانی که CME رخ داد، نتوانست طوفان ژئومغناطیسی را به راه بیندازد.

مطلب پیشنهادی:  Amazon Prime Day را فراموش کنید زیرا تخفیف های جمعه سیاه اینجاست! صرفه جویی بزرگ در آیفون 14 پرو و ​​مک بوک

چنین رشته هایی هم می توانند باعث خاموشی امواج کوتاه رادیویی در هنگام فوران شوند و هم بعداً با رسیدن ذرات CME به زمین باعث ایجاد طوفان های ژئومغناطیسی شوند. با تشدید آب و هوای خورشیدی، چنین طوفان های خورشیدی می توانند به ماهواره ها آسیب برسانند، شبکه های تلفن همراه، خدمات اینترنت و سیگنال های GPS را مختل کنند، به شبکه برق آسیب وارد کنند و حتی به وسایل الکترونیکی حساس روی زمین آسیب برسانند.

در حال حاضر، ما فقط می‌توانیم منتظر بمانیم و ببینیم که آیا هیچ یک از این رشته‌های مغناطیسی ناپایدار می‌شوند و فوران می‌کنند یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا