گجت

رشد 20.1 درصدی بازار پوشیدنی هند در سه ماهه اول 2022، برندهای هندی پیشرو: IDC

بر اساس گزارش IDC، بازار پوشیدنی‌های هند که شامل ساعت‌های هوشمند، هدست و مچ‌بند می‌شود، در سه ماهه اول سال 2022، 20.1 درصد رشد سالیانه (سالانه) داشته است. در حالی که ساعت‌ها با 3.7 میلیون دستگاه فروش، 173 درصد، سریع‌ترین رشد را در سه ماهه ژانویه تا مارس داشتند، مچ‌بندها برای نهمین سه‌ماهه متوالی نسبت به سال گذشته کاهش یافتند. علاوه بر این، Boat، Noise، OnePlus، Fire-Boltt و Realme جزو پنج برند برتر در بازار پوشیدنی ها در سه ماهه اول بودند.

آخرین گزارش از شرکت تحقیقات بازار International Data Corporation (IDC) می‌گوید که میانگین قیمت فروش (ASP) کل دسته پوشیدنی‌ها نسبت به سال قبل 17.1 درصد کاهش یافته است که عمدتاً به دلیل کاهش شدید ASP ساعت‌ها بوده است.

از نظر بخش‌ها، همانطور که گفته شد، ساعت‌ها با 3.7 میلیون فروش و 173 درصد رشد سالانه در سه ماهه اول 2022، سریع‌ترین رشد خود را در بازار پوشیدنی‌های هند حفظ کردند. بر اساس این گزارش، رشد سالانه، محموله‌های ساعت‌های هوشمند نسبت به سال گذشته 4.2 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، بخش کلی مچ‌بند (که شامل ساعت و مچ‌بند می‌شود) شاهد رشد 87.5 درصدی در سه ماهه 122 بود که در مجموع 4 میلیون دستگاه به فروش رسید.

از سوی دیگر، بخش هدست‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل 48.3 درصد رشد داشته و همچنین 71.3 درصد از کل دسته هدست‌های پوشیدنی را در سه ماهه اول به خود اختصاص داده است.

نمودار سهم بازار پوشیدنی های idc اسکرین شات از پوشیدنی های idc

اعتبار عکس: اسکرین شات/ IDC

Anisha Dumbre، تحلیلگر ارشد بازار، Client Devices، IDC India گفت: «تخفیفات تهاجمی، ویژگی‌های جدید و فشار قوی از سوی برندها و شرکای کانال، مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کند تا محصولات پوشیدنی را ارتقا دهند و بیشتر خرج کنند». «در حالی که اتکا به دستگاه‌هایی مانند TWS و ساعت‌های پوشیدنی افزایش می‌یابد، عرضه همچنان یک مشکل برای صنعت است. رقابت شدید در رده زیر 50 دلار (تقریباً 3880 روپیه) همه برندها را به ارائه پیشنهادهای رقابتی از نظر قیمت، ویژگی‌ها و طراحی دستگاه سوق می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  TCL Movetime Family Watch 2 با GPS، قابلیت سیم‌کارت 4G، نمایشگر 1.54 اینچی معرفی شد

برندهای هندی Boat با رشد 5.2 درصدی سالانه با 22.9 درصد سهم بازار و نویز با 150.1 درصد رشد سالانه با 10.9 درصد سهم بازار، دو جایگاه برتر را در میان پنج برند برتر پوشیدنی نوظهور در سه ماهه اول سال 2022 به خود اختصاص دادند.

از سوی دیگر، وان پلاس با 13.8 درصد از سهم بازار، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد، اما تنها بازیکنی بود که در بین پنج شرکت برتر، 35.8 درصد کاهش سالانه در سه ماهه را ثبت کرد.

برند هندی Fire-Bott با 6.6 درصد سهم بازار در جایگاه چهارم قرار گرفت، در حالی که Realme موفق شد رتبه پنجم را به خود اختصاص دهد و شاهد رشد 26.6 درصدی سال به سال در سه ماهه اول 2022 بود.

اسکرین شات از برندهای برتر پوشیدنی های idc

اعتبار عکس: اسکرین شات/IDC

اوپاسانا جوشی، مدیر تحقیقات IDC می گوید: “چشم انداز سال 2022 همچنان خوب است زیرا ابزارهای پوشیدنی سعی خواهند کرد کاربران را در شهرهای سطح 2 و سطح 3 جذب کنند. رشد سالم بازیگران جدیدتری را به بازار جذب می کند.” اوپاسانا جوشی، مدیر تحقیقات IDC می گوید. هند. با ادامه فشار برندها، انتظار می‌رود سه ماهه دوم (آوریل-ژوئن) شاهد رشد سال به سال باشد. پیش‌بینی می‌شود پیشنهادات، فروش و بازاریابی تهاجمی در فصل تعطیلات در 2H22 (ژوئیه تا دسامبر) به شتاب رشد سالانه برای دسته‌های پوشیدنی ادامه دهد.

او همچنین می‌افزاید: «با طرح PLI برای پوشیدنی‌های اعلام‌شده توسط دولت، بازیگران کلیدی در اکوسیستم شروع به ورود به تولید محلی این دستگاه‌ها و عرضه محصولات «ساخت هند» کرده‌اند که احتمالاً ASP را بیشتر کاهش می‌دهد.»

مطلب پیشنهادی:  Amazfit T-Rex Pro با عمر باتری 18 روزه، قابلیت تشخیص خودکار تمرین در هند راه اندازی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا