تکنولوژی

‘زمستان رمزنگاری بسیار سرد’ پیشگامان تجارت بیت کوین را می کشد

یکی از اولین پلتفرم‌های معاملاتی بیت‌کوین همتا به همتا در حال تعطیل شدن است، قربانی رکود مداوم ارزهای دیجیتال.

LocalBitcoins روز پنجشنبه در توییتی به دلیل تصمیم خود به “زمستان ارزهای دیجیتال در حال انجام و بسیار سرد” اشاره کرد. به گفته این شرکت، ماموریت آن برای «بیت کوین در همه جا» و ترویج شمول مالی قربانی کاهش حجم و سهم بازار شد.

LocalBitcoins که در سال 2012 در هلسینکی راه اندازی شد، یکی از اولین و محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی P2P برای بزرگترین توکن بود، اما به تدریج جایگاه خود را نسبت به سایر صرافی های رمزنگاری از دست داد. داده‌های CoinDance نشان می‌دهد که حجم هفتگی در طول بازار صعودی ۲۰۱۷ به حدود ۱۳۰ میلیون دلار رسید و از آن زمان به حدود ۵ تا ۶ میلیون دلار کاهش یافته است.

LocalBitcoins خریداران و فروشندگان را مطابقت داد و توکن‌ها را تا زمانی که هر دو طرف معامله را تأیید کردند، در امان نگه داشتند. این پلتفرم امکان داد و ستد چهره به چهره بیت کوین را در چندین ارز فراهم کرد و در کشورهایی با ارزهای فیات ناپایدار و همچنین بین بازیگرانی که می خواستند مسیر خود را پوشش دهند، محبوبیت پیدا کرد. در سال 2019 پس از اینکه فنلاند قوانین جدید رمزنگاری را معرفی کرد، سیاست تأیید کاربر خود را تشدید کرد.

LocalBitcoins به عنوان یکی از سه طرف مقابل برتر صرافی بیتزلاتو، که موسس آن در ماه ژانویه در ایالات متحده دستگیر شد و به پولشویی بیش از 700 میلیون دلار از قمار غیرقانونی و درآمدهای تجارت مواد مخدر متهم شد، فهرست شد.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 1 ژوئن 2023: باقیمانده ابرنواختر Cassiopeia A

بر اساس پستی که در وب‌سایت آن منتشر شده است، معاملات LocalBitcoin از 16 فوریه به حالت تعلیق در می‌آید و پس از آن کیف پول‌های آن تنها برای برداشت‌ها قابل استفاده خواهند بود. مشتریان از 17 فوریه 12 ماه فرصت دارند تا بیت کوین خود را از کیف پول صرافی خود خارج کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا