تکنولوژی

زمین به تازگی از یک سیارک بزرگ فرار کرده است، اما ناسا هشدار می دهد که یک سنگ فضایی وحشتناک دیگر در حال آمدن است.

پس از اینکه زمین از یک سیارک عظیم که بسیار نزدیک شده بود طفره رفت، ناسا درباره نزدیک شدن یک سنگ فضایی دیگر هشدار داد.

سیارکی عظیم به نام سیارک 2019 AV13 دیروز، 20 آگوست، از نزدیکی زمین گذشت، اما حفظ عامل ترسناک دیگری است که در مسیر ما قرار دارد. سیارکی که به تازگی از کنار آن عبور کرد، یک سنگ فضایی بسیار بزرگ 420 فوتی بود که می توانست فاجعه غیرقابل تصوری را در سیاره ما ایجاد کند. این سیارک غول پیکر به اندازه آسمان خراش در فاصله 5 میلیون و 280 هزار کیلومتری به زمین نزدیک شد. خوشبختانه از مسیر مداری ثابت خود منحرف نشد و سیاره را از یک فاجعه بزرگ نجات داد. ممکن است ما از این سیارک غول پیکر فرار کرده باشیم، اما سیارکی دیگر به طرز نگران کننده ای به زمین نزدیک می شود.

آزمایشگاه رانش جت، بخشی از ناسا که سیارک‌ها و دنباله‌دارهایی را که انتظار می‌رود نزدیک‌های نسبتاً نزدیکی به زمین داشته باشند، ردیابی می‌کند، هشدار داده است که یک هیولای کیهانی دیگر در 22 اوت به سیاره ما نزدیک خواهد شد. شاید به بزرگی سیارک 2019 AV13 نباشد، اما هنوز هم دیدنی است. ناسا توضیح می دهد.

سیارک 2015 QH3 نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت

گفته می شود که سیارک 2015 QH3 44 فوت قطر دارد که بسیار کوچکتر از سیارکی است که زمین به تازگی از آن فرار کرده است. اما وحشت در اندازه خود نیست، بلکه در رویکرد نزدیکی است که ایجاد خواهد کرد. به گفته ناسا، این سیارک با سرعت حیرت آور 7 کیلومتر در ثانیه به فاصله 2 میلیون و 150 هزار کیلومتری سیاره زمین نزدیک می شود. ممکن است مسافت طولانی به نظر برسد، اما بدانید که میانگین فاصله بین زمین و ماه حدود 239000 مایل یا 385000 کیلومتر است. این به این معنی است که حدود 5 برابر فاصله ماه و زمین خواهد بود. به دلیل نزدیک شدن سیارک 2015 QH3 به زمین، این سیارک به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک معرفی شده است.

مطلب پیشنهادی:  هویت شما برای فروش: هر کسی می تواند به طور قانونی هویت شما را بدون رضایت صریح جمع آوری و بفروشد

نه تنها این، بلکه دو سیارک دیگر به نام‌های 2022 QM در اندازه 61 فوت و سیارک عظیم 2020 QW3 با عرض 92 فوت وجود دارند که در آگوست 2022 از کنار زمین عبور خواهند کرد، اما آنها چنین رویکرد نزدیکی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا