تکنولوژی

زمین به سادگی سریعتر از حد معمول می چرخد ​​و این برای ما خطرناک است

در 29 جولای، زمین چرخش خود را حدود 1.59 میلی ثانیه زودتر از حد معمول کامل کرد. در حالی که به نظر می رسد این رقم بسیار کمی برای نگرانی باشد، اما اثرات طولانی مدت آن می تواند فاجعه بار باشد.

در 29 جولای، زمین کار عجیبی انجام داد. یک چرخش کامل روی محور خود حدود 1.59 میلی ثانیه زودتر از موعد مقرر انجام داد. این روز را رسما به کوتاه ترین روز در تاریخ تبدیل کرد. و در حالی که این سریعترین چرخشی است که زمین یک چرخش کامل را انجام داده است، روند شتاب گرفتن سرعت آن چیز جدیدی نیست. دارنده قبلی کوتاهترین تاج روز متعلق به 19 جولای 2020 بود، زمانی که سیاره ما 1.47 میلی ثانیه سریعتر به پایان رسید. در سال 2021 نیز یک حادثه سرعت مشابه رخ داد، اما هیچ رکوردی را شکست. دانشمندان نگران هستند که این روند ادامه دار می تواند عواقب فاجعه باری برای ما داشته باشد، اگرچه ممکن است در حال حاضر نتوانیم آن را درک کنیم. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید آنها چیستند.

اولین بار توسط TimeAndDate.com گزارش شد که زمین با تکمیل سریع ترین چرخش خود تاریخ را ثبت کرده است. لازم به ذکر است که وقتی می گوییم «کوتاه ترین روز» منظور روز شمسی نیست که ۲۴ ساعت طول می کشد تا خورشید را در همان نقطه از آسمان ببینیم. زمانی که به طور معمول زمین طول می‌کشد تا یک دور دور محور خود را کامل کند، روز بی‌دریایی نامیده می‌شود و 23 ساعت و 56 دقیقه و 4.091 ثانیه تعریف می‌شود. این بر حسب ستاره های دور محاسبه می شود. و از آنجایی که ما این زمان ها را می دانیم، محاسبه سرعت چرخش زمین امکان پذیر است.

مطلب پیشنهادی:  تنها خودروی برقی که در حال حاضر ارزش خرید دارد، یک خودروی دست دوم است

همانطور که زمین سریعتر می چرخد، ماهواره های GPS در معرض خطر بالایی قرار دارند

بر اساس گزارشی توسط Interesting Engineering، عواقب طولانی مدت این تمایل برای چرخش سریعتر زمین می تواند هشدار دهنده باشد. و بزرگترین تلفات این امر، ماهواره های GPS خواهند بود که از ساعت های اتمی استفاده می کنند. ساعت های اتمی سرعت فزاینده زمین را در نظر نمی گیرند. در نتیجه، اگر زمین به افزایش سرعت خود ادامه دهد و چرخش خود را زودتر از حد انتظار کامل کند، ساعت‌های اتمی کاملاً منسوخ می‌شوند.

ماهواره‌های GPS عمدتاً برای گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و سیستم‌های ارتباطی استفاده می‌شوند و به دلیل این هماهنگ‌سازی زمان‌بندی این سیستم‌ها نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. حال اگر برنامه‌ها و برنامه‌های مختلف در حال اجرا در این دستگاه‌ها با ساعت اتمی هماهنگ نباشند، مشکل واقعی پیش خواهد آمد. عدم تطابق ممکن است باعث از کار افتادن برنامه ها و خراب شدن داده های ذخیره شده شود.

لازم به ذکر است که این مشکل احتمالاً حداقل تا یک دهه دیگر رخ نخواهد داد، حتی اگر زمین همچنان به روند شتاب خود ادامه دهد، و این احتمال وجود دارد که اکثر سیستم ها یا به پروتکل زمان شبکه (NTP) تغییر مکان دهند یا به طور کلی استفاده از ساعت های اتمی را متوقف کنند. . با این حال، آینده ماهواره های GPS تاریک به نظر می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا