تکنولوژی

زمین دیگری روی ماه؟ معجزه ای که در حال برنامه ریزی است را ببینید

محققان ژاپنی قصد دارند گرانش زمین را بر روی سطح ماه بسازند تا بقای انسان در آنجا آسان تر شود.

محققان ژاپنی قصد دارند گرانش زمین را روی ماه بازسازی کنند تا از ایالات متحده و سایر کشورها در ایجاد پایگاه های انسانی طولانی مدت در ماه حمایت کنند. همه ما می دانیم که ماه دارای یک ششم گرانش زمین است که بر تحرک انسان تأثیر می گذارد و حتی ممکن است بر بقا تأثیر بگذارد. عرض ماه کمتر از یک سوم زمین است. شعاع آن حدود 1080 مایل (1740 کیلومتر) است. به گفته ناسا، ماه پس از برخورد جسمی به اندازه مریخ با زمین در حدود 4.5 میلیارد سال پیش شکل گرفت. زباله‌های هر دو روی هم انباشته شدند تا ماهواره طبیعی ما را در فاصله 239000 مایلی (384000 کیلومتری) تشکیل دهند. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد آن بدانید.

چگونه می توان جاذبه ایجاد کرد؟

محققان در تلاش هستند تا با استفاده از یک سیستم گریز از مرکز، سطح گرانش زمین را که به “1 گرم” معروف است، در ماه بازسازی کنند. نیروی گریز از مرکز با حرکت دایره ای ایجاد می شود. این امر گرانش مصنوعی را در یک فضای محدود در سطح ماه ایجاد می کند. سانتریفیوژ ماشینی است که از نیرو برای حرکت محتویات خود از مرکز یا محور استفاده می کند. ناسا می گوید که معمولاً برای جداسازی مواد با چگالی های مختلف استفاده می شود.

محققان دانشگاه کیوتو ژاپن و مهندسان شرکت ساخت و ساز ژاپنی کاجیما روی این پروژه به نام شیشه قمری کار می کنند. آنها اخیرا اعلام کردند که در حال آغاز مطالعه مشترک در زمینه توسعه محیط زندگی هستند.

مطلب پیشنهادی:  ناسا فاش کرد که سیارک گروه آپولو تنها در فاصله 622000 کیلومتری از زمین عبور خواهد کرد! بدانید چقدر بزرگ است

در بیانیه ای که توسط مرکز فضای شناسی انسانی دانشگاه کیوتو منتشر شد، آمده است: «بشریت اکنون از دوران «سکونت» در فضا به عصر «زندگی» در ماه و مریخ در حال گذار است. محققان امیدوارند تا سال 2050 یک نسخه ساده از ساختار ماه بسازند.

یوسوکه یاماشیکی، مدیر مرکز فضای شناسی انسانی SIC، به روزنامه آساهی شیمبون ژاپن گفت: «هیچ طرحی مانند این در برنامه های توسعه فضایی کشورهای دیگر وجود ندارد.» او افزود که این طرح «نماینده فناوری های مهمی است» که به انسان اجازه می دهد تا به داخل کشور حرکت کند. فضا برای دوره های طولانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا