تکنولوژی

زنگ خطر. هشدار! ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک به اندازه یک اتوبوس امروز به زمین نزدیک می شود

به گفته ناسا، سیارک 2022 OC4 به عنوان یک سیارک کلاس آپولو طبقه بندی می شود و قرار است امروز 9 اوت به طور خطرناکی به زمین نزدیک شود.

سیارک های خطرناک از کنار زمین به چپ و راست می گذرند، حتی زمانی که سیاره ما به سختی از یک فاجعه احتمالی فرار می کند. هفته گذشته، یک سیارک بالقوه خطرناک به عرض 700 فوت از سیاره ما عبور کرد. و چند روز قبل از آن، چندین سیارک 400 و 600 فوتی به سختی زمین را از دست دادند. و اکنون ترس از برخورد همچنان ادامه دارد زیرا انتظار می رود یک سیارک دیگر بسیار نزدیک به ما پرواز کند. اگرچه به اندازه سه سنگ قبلی نیست، اما با تخمین تقریبی در حدود 36 فوت، بسیار بیشتر از سه سنگ فضایی به زمین نزدیک خواهد شد. این نزدیکی باعث ایجاد کابوس برای دانشمندان می شود، زیرا حتی در این اندازه سیارک کاملاً قادر به ایجاد آسیب در یک منطقه بزرگ است. پس به ما ضربه خواهد زد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

طبق گزارش آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL)، یکی از بخش‌های ناسا، این سیارک 2022 OC4 نامگذاری شده است. این سیارک برای اولین بار در 28 ژوئیه 2022 مشاهده شد. انتظار می رود این سیارک با عرض 36 فوت تا 1.5 میلیون کیلومتری زمین بیاید. حتی اگر مسافت زیادی به نظر برسد، در ماه های اخیر هیچ سیارکی به این اندازه به زمین نزدیک نشده است (بدون احتساب آنهایی که برخورد کرده اند). بنابراین دانشمندان نگران هستند و دائما سنگ فضایی را زیر نظر دارند. اما مدل‌های پیش‌بینی می‌گویند که این سیارک باید از سیاره ما عبور کند.

مطلب پیشنهادی:  برخورد نزدیک: یک سیارک عظیم به اندازه یک آسمان خراش امروز از کنار زمین عبور خواهد کرد

سیارکی به اندازه یک اتوبوس در حال نزدیک شدن به زمین است

بر اساس پایگاه داده های کوچک بدن ناسا، این سیارک متعلق به گروه سیارک آپولو است. سیارک‌های آپولو همگی سیارک‌هایی هستند که اندازه مدارشان بزرگ‌تر از زمین است، اما حضیض آن‌ها (نزدیک‌ترین موقعیت مداری به خورشید) نزدیک‌تر از زمین است. یک جسم نزدیک به زمین دارای مداری بیضوی است، جایی که حضیض آن بین زمین و زهره، و اپیلیون آن (موقعیت دورترین مدار از خورشید) بین مریخ و مشتری است.

بر اساس مدل های پیش بینی ناسا، اگر از مسیر خود منحرف نشود، گذرگاهی امن خواهد داشت. اما این ممکن است یک تسکین موقت باشد، زیرا همان سیارک قرار است در سال 2032 بسیار به زمین نزدیک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا