تکنولوژی

زنگ خطر. هشدار! ناسا می گوید دو سیارک عجیب و غریب در 24 ساعت به سمت زمین پرتاب می شوند

به گفته ناسا، دو سیارک غول پیکر در چند روز آینده به سرعت به زمین نزدیک می شوند. یکی در 29 جولای و دیگری در 30 جولای به سیاره ما نزدیک می شود. آیا احتمال برخورد سیارک وجود دارد؟

در 26 جولای، ناسا اعلام کرد که یک سیارک به وسعت 400 فوت فردا، 29 جولای، نزدیک به زمین خواهد شد. این یک حادثه بزرگ است زیرا در دو ماه گذشته شاهد نزدیک شدن سیارک به این بزرگی به سیاره ما نبوده ایم. اما اکنون به نظر می رسد که زمین باید برای دردسر مضاعف از یک سیارک آماده شود! به گفته ناسا، یک سیارک دیگر، این سیارک حتی بزرگتر با قطر 600 فوت، نیز تنها یک روز بعد در 30 جولای به زمین نزدیک خواهد شد. این یک زمان بسیار نادر و ترسناک برای زمین خواهد بود، زیرا نه تنها دو سیارک عظیم پشت سر هم از کنار ما عبور می کنند، اگر حتی یکی از آنها به سیاره ما برخورد کند، می تواند برای ما فاجعه ای ایجاد کند.

طبق گفته آزمایشگاه پیشرانه جت، بخشی از ناسا، این دو سیارک 2016 CZ31 و 2013 CU83 نام دارند. انتظار می رود سیارک 2016 CZ31 در 29 جولای در فاصله بسیار نزدیک 2.8 میلیون کیلومتری از کنار زمین بگذرد. سیارک بزرگتر 2013 CU83 در 30 جولای به زمین نزدیک می شود و انتظار می رود در فاصله 6.9 میلیون کیلومتری از کنار ما بگذرد. در حال حاضر انتظار نمی رود هیچ یک از سیارک ها به زمین برخورد کنند. با این حال، آژانس فضایی صخره‌های فضایی را زیر نظر دارد تا مطمئن شود اگر انحراف لحظه آخری برای یکی از سیارک‌ها وجود داشته باشد و آنها شروع به حرکت به سمت زمین کنند، می‌توانیم در اسرع وقت بدانیم.

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی، شیوه های استخدام مبتنی بر داده، افزایش دستمزد تقریباً دو رقمی برای مشخص کردن مسیرهای منابع انسانی در سال 2024

مشکل دوگانه سیارک زمین 29 تا 30 ژوئیه

بر اساس پایگاه داده های بدن کوچک ناسا، سیارک 30 جولای به دلیل اندازه و نزدیکی به زمین، یک سیارک بالقوه خطرناک شناخته شده است. این طبقه بندی به این معنی است که این سیارک توانایی برخورد با زمین در آینده را دارد. سیارک 2016 CZ31، در مقایسه، تنها به عنوان یک جرم نزدیک به زمین (NEO) طبقه بندی می شود و حتی زمانی که از نزدیک تر به زمین می گذرد، بسیار کمتر خطرناک به نظر می رسد.

در حال حاضر، احتمال برخورد یک سیارک برای هیچکدام اندک به نظر نمی رسد، اما همه چیز می تواند هر لحظه تغییر کند. به همین دلیل است که دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای (PDCO) تمام سیارک های NEO را برای هر گونه انحراف در مسیرشان که می تواند آنها را تهدیدی برای زمین کند، از نزدیک زیر نظر دارد. در همین حال، علاقه مندان به سیارک ها برای دیدن این سنگ فضایی در حال عمل به یک تلسکوپ قدرتمند نیاز دارند. این سیارک ها در شب 29 و 30 جولای قابل مشاهده خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا