تکنولوژی

زن ساکن بمبئی به دلیل این کلاهبرداری جدید 54 میلیون روپیه به صورت آنلاین از دست می دهد – تمام جزئیاتی که باید بدانید

در میان تشدید موارد کلاهبرداری آنلاین در سراسر کشور، یک گزارش نگران کننده وضعیت اسفناک یک زن 37 ساله در ناوی بمبئی را نشان می دهد که قربانی یک کلاهبرداری آنلاین پیچیده شد که منجر به از دست دادن حیرت آور بیش از حد شد. 54 میلیون این زن که در مرخصی زایمان به سر می برد، از طریق کار آزاد به دنبال درآمد اضافی است، اما در دام کلاهبرداری که توسط کلاهبرداران سایبری سازماندهی شده است گرفتار می شود.

زنی فریب خورد 54 لک در کلاهبرداری آنلاین:

بر اساس یک گزارش PTI، تلاش قربانی برای کسب درآمد اضافی، او را به کشف فرصت‌های شغلی آنلاین سوق داد. او با ملاقات با افرادی که ادعا می‌کردند کار آزاد ارائه می‌دهند، وظیفه‌ای فرضی را بر عهده گرفت که شامل رتبه‌بندی رستوران‌ها و شرکت‌ها برای یک پاداش پرسود بود. قربانی در ابتدا وعده پاداش قابل توجهی برای تکمیل تنها پنج کار داده بود، قربانی با این ترتیب موافقت کرد.

کلاهبرداران سپس دستورالعمل‌هایی را صادر کردند و پیوندهایی برای رتبه‌بندی رستوران‌ها و هتل‌ها ارائه کردند و به تدریج قربانی را درگیر درگیری‌های مالی بیشتر کردند. عاملان تحت پوشش فرصت‌های سرمایه‌گذاری با وعده‌های بازدهی گزاف، قربانی را وادار به انتقال وجوهی در حد نگران‌کننده کردند. 54 لک، در چندین حساب.

این معاملات بین 7 تا 10 اردیبهشت ماه سال جاری انجام شده است. قربانی پس از انجام تعهدات مفروض خود و تلاش برای مطالبه وجوه پرداختی خود، با سکوت و دوری کلاهبرداران مواجه شد و او متوجه شد که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی:  لری فینک می گوید هوش مصنوعی می تواند فناوری کاهش تورم باشد

انجام اقدامات و اقدامات احتیاطی:

قربانی بلافاصله با درک جدی بودن وضعیت، بلافاصله این حادثه را به پلیس سایبری ناوی بمبئی گزارش کرد. متعاقباً یک شکایت رسمی ثبت شد که منجر به پیگیری قانونی علیه چهار فرد ناشناس به اتهام کلاهبرداری شد.

با توجه به این حادثه هشدار دهنده، ضروری است که مردم هوشیار باشند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند تا طعمه چنین کلاهبرداری های آنلاین نشوند. هوشیاری هنگام بررسی فرصت‌های شغلی بالقوه، تأیید صحت نهادهای ارائه‌دهنده کار، و خودداری از افشای اطلاعات حساس به طرف‌های ناشناس، چه آنلاین و چه آفلاین، بسیار مهم است. پلتفرم‌هایی مانند LinkedIn، Indeed و Glassdoor می‌توانند به عنوان راه‌های امن‌تری برای جویندگان کار عمل کنند، البته با دقت و دقت لازم.

مصیبت وحشتناکی که قربانی متحمل شده است، نیاز فوری به افزایش آگاهی و اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با تهدید فراگیر کلاهبرداری آنلاین را برجسته می کند، در نتیجه از مردم در برابر استثمار مالی و دسیسه های متقلبانه انجام شده در قلمرو دیجیتال محافظت می کند.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنیداینجا برای پیوستن در حال حاضر!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا