تکنولوژی

ساتیا نادلا پیشتاز مایکروسافت کاهش اعلام کرد. 1% از کارکنان را اخراج می کند

رکود اقتصادی به شرکت های بزرگ فناوری ضربه سختی زده است. ساتیا نادلا به رهبری مایکروسافت آخرین کسی است که اخراج کارکنان خود را اعلام کرده است.

فروپاشی اقتصاد جهانی بر BIG TECH نیز تأثیر گذاشت! و این برای مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا، که رهبری شرکت مایکروسافت را بر عهده داشت، نتیجه معکوس داشت. این غول فناوری روز دوشنبه پس از تنظیم مجدد گروه ها و نقش های تجاری خود، اخراج کارکنان خود را اعلام کرد. اخراج مایکروسافت غافلگیر کننده بود. با این حال، این شرکت سال مالی خود را در 30 ژوئن به پایان رساند و قصد دارد به استخدام برای برخی از موقعیت ها ادامه دهد و سال مالی جاری را با افزایش تعداد کارکنان به پایان برساند.

بر اساس گزارش‌ها، کاهش مشاغل در مایکروسافت حدود 1 درصد از 180000 کارمند در دفاتر و بخش‌های محصولات، از جمله مشاوره و راه‌حل‌ها برای مشتریان و شرکا را تحت تأثیر قرار داد و در مناطق مختلف جغرافیایی پخش شد.

مایکروسافت در ایمیلی به بلومبرگ نوشت: «امروز تعداد کمی نقش حذف شده داشتیم. مانند همه شرکت‌ها، ما مرتباً اولویت‌های تجاری خود را ارزیابی می‌کنیم و اصلاحات ساختاری را بر این اساس انجام می‌دهیم.» آنها افزودند: «ما به سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار خود ادامه می‌دهیم و کارکنان خود را به طور کلی در سال آینده رشد خواهیم داد.»

این شرکت همچنین سرعت استخدام در گروه های Windows، Teams و Office را کاهش داد.

نه تنها مایکروسافت، بلکه تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری نیز اعلام کرده اند که قصد دارند کارمندان خود را برای مقابله با رکود اقتصادی و اثرات سایر عوامل کلان اقتصادی اخراج کنند. اخیراً رئیس Meta Platforms Inc. مارک زاکربرگ به کارمندان هشدار داده است که در صورت عدم دستیابی به اهداف، خود را برای “زمان های جدی” آماده کنند. وی از مدیران خواست تا افراد ضعیف را شناسایی و گزارش دهند. این شرکت همچنین تعداد کارمندان خود را کاهش داده است. شرکت توییتر هفته گذشته همچنین اعلام کرد که 30 درصد از تیم جذب استعدادهای خود را کاهش می دهد. شرکت تسلا ماه گذشته حدود 200 نفر را اخراج کرد، در حالی که غول پخش ویدیوی محبوب نتفلیکس حدود 3 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد زیرا در سه ماهه اول سال شاهد کاهش شدید مشترکان خود بود.

مطلب پیشنهادی:  BYJU'S هوش مصنوعی مولد را برای راهنمایی دانش آموزان معرفی می کند. می گوید او جایگزین معلمان نمی شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا