کامپیوتر

سامسونگ الکترونیکس تولید انبوه تراشه های 2 نانومتری تا سال 2025 و 1.4 نانومتری تا سال 2027 را هدف قرار داده است.

تجارت قراردادی تولید تراشه سامسونگ روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد ظرفیت تولید تراشه پیشرفته خود را تا سال 2027 سه برابر کند تا با وجود مشکلات اقتصادی فعلی جهانی، تقاضای قوی را برآورده کند.

دومین کارخانه ریخته گری بزرگ جهان پس از شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) تولید انبوه تراشه های با فناوری پیشرفته 2 نانومتری را تا سال 2025 و تراشه های 1.4 نانومتری را تا سال 2027 هدف قرار داده است که برای استفاده در کاربردهایی مانند محاسبات با کارایی بالا و هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است.

مونسو کانگ گفت: “در سال جاری پیشرفت هایی (در افزایش قیمت ها) صورت گرفته است و هزینه ها در حال منعکس شدن است… سفارش های جدید که اکنون به دست می آیند طی 2 تا 3 سال انجام خواهند شد، بنابراین تاثیر مستقیم جو فعلی حداقل خواهد بود.” ، معاون اجرایی کسب و کار ریخته گری سامسونگ.

سامسونگ تولید انبوه تراشه های با فناوری 3 نانومتری را در ژوئن آغاز کرد. سامسونگ گفت که این شرکت در حال مذاکره با مشتریان بالقوه برای همکاری 3 نانومتری از جمله کوالکام، تسلا و AMD است.

سامسونگ، بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان، در سال‌های اخیر برای برآورده کردن انتظارات مشتریان برای بازده ریخته‌گری تلاش کرده است. تحلیلگران گفتند که این شرکت برای رقابت با TSMC خیلی سریع فناوری را به جلو برد، اما از تجربه کمتری در همکاری طولانی مدت با مشتریان مورد نیاز در تولید قراردادی رنج می برد.

کیونگ کی هیون، رئیس شرکت سامسونگ به خبرنگاران گفت که کسب و کار ریخته گری او از برنامه توسعه و بهره وری TSMC در تراشه های 5 و 4 نانومتری عقب مانده است، اما مشتریان علاقه مند هستند نسخه دوم تراشه های 3 نانومتری از سال 2024 تولید شود.

مطلب پیشنهادی:  macOS Ventura با Stage Manager و برنامه های جدید راه اندازی شد

کانگ گفت: از زمان شروع تولید انبوه 3 نانومتری در سال جاری، انتظارات مشتریان را برآورده کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد که تقاضا برای تراشه‌های پیشرفته 5 نانومتری و ظریف‌تر علی‌رغم فشارهای تورمی مداوم به دلیل گسترش طولانی‌مدت محاسبات با عملکرد بالا، هوش مصنوعی، اتصال 5G و 6G و کاربردهای خودرو به سرعت در حال افزایش است.

او گفت که صنعت ممکن است حتی در صورت اجرای همه سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده برای تامین تقاضا مشکل پیدا کند.

کانگ افزود، تعداد محدودی از ماشین‌های پیشرفته تولید تراشه که می‌تواند توسط شرکت هلندی ASML تولید شود، میزان ظرفیت تراشه پیشرفته را محدود می‌کند.

کانگ گفت: «مشتریان آمریکایی به ویژه به تولید در ایالات متحده برای ثبات زنجیره تأمین علاقه مند هستند. او افزود: “سایت تیلور ما بسیار بزرگ است… سایت خوبی برای گسترش است.”

سامسونگ در حال حاضر در حال ساخت یک مرکز تولید تراشه در تیلور، تگزاس است که در سال 2024 آغاز خواهد شد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا