موبایل

سامسونگ به دلیل تبلیغات گمراه‌کننده تلفن‌های استرالیا به پرداخت جریمه 9.8 میلیون دلاری ظرف 30 روز محکوم شد

یک قاضی استرالیایی روز پنجشنبه به سامسونگ دستور داد به دلیل تبلیغات گمراه کننده در مورد مقاومت برخی از مدل های گوشی هوشمند در برابر آب، 14 میلیون دلار استرالیا (تقریبا 78 کرور) غرامت بپردازد.

برندان مورفی، قاضی دادگاه فدرال به سامسونگ الکترونیکس استرالیا، یکی از شرکت های تابعه سامسونگ الکترونیکس مستقر در کره جنوبی، 30 روز مهلت داد تا جریمه ها را پرداخت کند.

سامسونگ همچنین باید 200000 دلار استرالیا (تقریباً 1 کرور) هزینه به کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا، سازمان نظارت بر مصرف کنندگان که چهار سال پیش تحقیقاتی را در مورد این تلفن ها آغاز کرد، بپردازد.

سامسونگ اعتراف کرده است که در 9 آگهی بین سال های 2016 تا 2018 در مورد مقاومت هفت مدل گوشی هوشمند گلکسی در برابر آب، ادعاهای نادرست و گمراه کننده ای ارائه کرده است. گلکسی اس 7، گلکسی اس 7 اج، گلکسی A5 (2017)، گلکسی A7 (2017)، گلکسی اس 8، گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8 هستند.

سامسونگ و کمیسیون نیز با تحریم های اعمال شده موافقت کردند.

در تبلیغات گمراه‌کننده، مقاومت این تلفن‌ها در برابر آب و مناسب بودن آن برای استفاده در استخرها و آب دریا تبلیغ می‌شد. اما در صورت خیس بودن پورت ها، درگاه های شارژ ممکن است آسیب ببینند و از کار بیفتند.

سامسونگ گفته است که مشکل درگاه شارژ تنها بر هفت مدل شناسایی شده در جعبه که بین سال‌های 2016 تا 2017 عرضه شده‌اند، تأثیر می‌گذارد.

سامسونگ در بیانیه ای گفت: «این مشکل برای گوشی های فعلی سامسونگ رخ نمی دهد.

سامسونگ 3.1 میلیون گوشی آسیب پذیر را در استرالیا فروخت، اما دادگاه نتوانست تعیین کند که چه تعداد از مشتریان نقص در پورت شارژ خود را کشف کردند.

مطلب پیشنهادی:  Xiaomi Buds 4 Pro براق در کپسول فضایی خودش عرضه می‌شود

تعداد نامعلومی از مشتریان پورت های خود را توسط ارائه دهندگان خدمات مجاز سامسونگ جایگزین کردند. دادگاه گفت: برخی از تعمیرگاه ها این کار را رایگان انجام دادند، در حالی که برخی دیگر بین 180 استرالیا (تقریبا 10000 روپیه) و 245 استرالیا (تقریباً 13600 روپیه) هزینه دریافت کردند.

مورفی گفت که مشتریان حق دارند تصور کنند که شرکت بزرگی مانند سامسونگ در صورت عدم امکان، تبلیغ نمی‌کند که گوشی‌های گلکسی آن را می‌توان با خیال راحت در آب غوطه‌ور کرد.

مورفی در قضاوت خود گفت: «احتمالاً بسیاری از مصرف کنندگان تبلیغات توهین آمیز را دیده اند و تعداد قابل توجهی از کسانی که احتمالاً یکی از تلفن های گلکسی را خریداری کرده اند.

جینا کاس-گوتلیب، رئیس کمیسیون، گفت که تحقیقات او صدها شکایت از صاحبان تلفن دریافت کرده است.

کاس-گوتلیب در بیانیه‌ای گفت: «آن‌ها پس از قرار گرفتن در معرض آب با تلفن‌های گلکسی خود دچار مشکل شده‌اند و در برخی موارد گزارش داده‌اند که تلفن‌های گلکسی آن‌ها به طور کامل کار نمی‌کنند».

قاضی گفت که این جریمه بر سود سامسونگ در طول کمپین تبلیغاتی گمراه کننده بیشتر بود.

قاضی گفت که وکلای سامسونگ در ابتدا گمراه کننده بودن تبلیغات و اینکه گوشی ها ممکن است در اثر غوطه ور شدن در آب آسیب ببینند را تکذیب کردند.

مورفی گفت: «من فکر نمی‌کنم که باید به سامسونگ استرالیا اعتبار زیادی برای این همکاری داده شود.

سامسونگ گفت که با تحقیقات کمیسیون که در ابتدا شامل بیش از 600 آگهی و 15 مدل گوشی گلکسی بود، همکاری کرده است.

سامسونگ گفت: “سامسونگ تلاش می کند تا بهترین تجربه ممکن را برای همه مشتریان خود ارائه دهد و ما متأسفیم که تعداد کمی از کاربران گلکسی ما با مشکلی در دستگاه خود مرتبط با این مشکل مواجه شده اند.”

مطلب پیشنهادی:  OnePlus 11 vs OnePlus 10 Pro: زمان ارتقا؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا