گجت

سامسونگ ساعت‌های گلکسی تایم را معرفی کرد که داده‌های بی‌درنگ سیارات منظومه شمسی را نمایش می‌دهند

سامسونگ در 31 مارس ساعت‌های جدیدی را برای دستگاه‌های گلکسی واچ خود منتشر کرد که زمان فعلی سیارات مختلف منظومه شمسی را به کاربران می‌گوید. غول فناوری کره جنوبی که Galaxy Time نام دارد فاش کرده است که این ساعت‌ها با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA) ساخته شده‌اند. در مجموع هشت صفحه مربوط به هشت سیاره وجود دارد. همراه با زمان فعلی سیارات، این شماره‌گیرها داده‌های مرتبط دیگری را نیز در مورد این اجرام آسمانی به اشتراک می‌گذارند.

ماریو وینتر، معاون بازاریابی سامسونگ الکترونیکس آلمان، با اعلام ساعت‌های جدید در پستی در اتاق خبر آلمان، گفت: «در این پروژه، «کهکشان» واقعاً همه چیز را بیان می‌کند. ما همراه با ESA، یکی از بزرگترین شرکا در سفرهای فضایی، یک صفحه ساعت ایجاد کردیم که به کاربران گلکسی سامسونگ روشی جدید و منحصر به فرد برای کشف منظومه شمسی ما ارائه می دهد. با داده های علمی ارائه شده توسط ESA به توسعه دهندگان سامسونگ، کاربران گلکسی تایم این توانایی را خواهند داشت که بدون زحمت در ساعت گلکسی سامسونگ خود به فراتر از سیاره ما به محله سیاره ای نگاه کنند.

ملانی هیل، دانشمند ESA توضیح داد که اگرچه آنها بخشی از یک ستاره، خورشید هستند، سیارات مختلف در منظومه شمسی به دور آن می چرخند و در محور خود با سرعت های متفاوتی در مقایسه با زمین می چرخند. در نتیجه، آنچه ما به عنوان روز، ساعت و ثانیه تجربه می کنیم برای هر یک از هفت سیاره دیگر – عطارد، زهره، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون، کاملاً متفاوت است.

مطلب پیشنهادی:  TicWatch Pro 3 Ultra GPS با Snapdragon Wear 4100 SoC، SpO2 Tracking در هند راه اندازی شد

برای توسعه شماره‌گیری Galaxy Time، سامسونگ از داده‌های ESA در مورد نرخ چرخش و مدار هشت سیاره به دور خورشید استفاده کرد. زمانی که کاربران مشاهده خواهند کرد لزوماً زمان دقیق این سیارات نیست، بلکه نمایش آنها نسبت به زمان زمین است. علاوه بر زمان، چهره ها همچنین بینش های جالبی از منظومه شمسی ارائه می دهند، مانند فاصله سیارات همسایه از خورشید و زمین، تعداد قمرهای آنها، موقعیت دقیق آنها در هر ثانیه، و فصول سیاره ای.

سامسونگ فاش کرد که ایده پشت صفحه ساعت از آژانس خلاق Leo Burnett آلمان گرفته شده است، در حالی که مشاور برند خلاق Metadesign در برلین رهبری توسعه Galaxy Time را بر عهده داشت. این ساعت‌ها با تمام دستگاه‌های گلکسی واچ که دارای سیستم عامل Wear OS هستند، که Galaxy Watch 4 یا بالاتر است، سازگار هستند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا