تکنولوژی

سام آلتمن از OpenAI با کمیسر اتحادیه اروپا بر سر قانون هوش مصنوعی درگیر شد

تور حسن نیت اروپایی مدیرعامل OpenAI Inc. سام آلتمن پس از اینکه گفت شرکتش می تواند به دلیل قانون پیشنهادی هوش مصنوعی از این اتحادیه خارج شود، درگیر جنگ لفظی با تنظیم کننده های اتحادیه اروپا شده است.

آلتمن که شرکتش با راه اندازی ChatGPT در سال گذشته رونق هوش مصنوعی را آغاز کرد، این هفته به خبرنگاران در لندن گفت: «جزئیات واقعا مهم هستند. ما تلاش خواهیم کرد که رعایت کنیم، اما اگر نتوانیم عمل کنیم، فعالیت خود را متوقف خواهیم کرد.»

هشدار او در حالی است که تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا قوانینی را در نظر می‌گیرند که شرکت‌های هوش مصنوعی را در مورد نحوه استفاده از سیستم‌هایشان مسئول می‌دانند. قانونگذاران اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری در کمیته به نفع کنترل های اضافی رای دادند، زیرا این نگرانی وجود دارد که فناوری جدید ممکن است برای ایجاد جعل های عمیق یا نقض حریم خصوصی افراد مورد استفاده قرار گیرد.

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی روز پنجشنبه در توییتر پاسخ داد و آلتمن را به تلاش برای ارعاب قانونگذاران متهم کرد.

برتون نوشت: تلاش برای باج خواهی فایده ای ندارد – ادعا می شود که با ایجاد یک چارچوب روشن، اروپا راه اندازی #AI مولد را متوقف می کند. او به “پیمان هوش مصنوعی” اتحادیه اروپا اشاره کرد، یک چارچوب داوطلبانه جدید که با مدیر عامل شرکت آلفابت مورد بحث قرار گرفت. ساندار پیچای این هفته، که اتحادیه اروپا از طریق آن به شرکت ها کمک می کند تا برای قانون هوش مصنوعی آماده شوند.

یک سخنگوی OpenAI به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مطلب پیشنهادی:  ویدئوهای هوش مصنوعی گوگل به آینده ای که توسط ماشین تولید می شود اشاره می کند

آلتمن در میانه یک تور جهانی برای تبلیغ OpenAI و صحبت با قانونگذاران است. او اوایل هفته در لهستان بود و گفت که شرکتش در حال بررسی افتتاح یک دفتر تحقیقاتی در اروپا است و همچنین از مونیخ و پاریس بازدید کرد. آلتمن در بروکسل متوقف نشد.

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا قرار است اولین قانون جامعی باشد که هوش مصنوعی را هدف قرار می دهد. در حالی که پیشنهاد اولیه بر تنظیم استفاده از آن به جای خود فناوری متمرکز بود، پارلمان اروپا قوانین جدیدی را پیشنهاد کرده است که به طور خاص الگوهای زبانی بزرگ را پس از انفجار محبوبیت هوش مصنوعی مولد هدف قرار می دهد.

آلتمن در اوایل ماه جاری به یک کمیته سنای ایالات متحده گفت که این فناوری به برخی از نرده های نظارتی نیاز دارد. او در لندن گفت که مقررات باید «جایی در میانه» رویکرد سنتی اروپا و ایالات متحده باشد. او گفت: “امیدوارم بتوانیم یک راه میانه پیدا کنیم.” “شما نمی خواهید به شرکت هایی مانند ما اجازه تسخیر نظارتی بدهید.”

برد اسمیت، معاون و رئیس شرکت مایکروسافت که 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده است، گفت که خوشبین است که “عقل در نسخه نهایی قانون هوش مصنوعی پیروز شود”. اسمیت در پاسخ به سوالی درباره تهدید آلتمن برای خروج محصولات OpenAI از اروپا، گفت که برای صنعت فناوری مهم است که توضیح دهد که مقررات پیشنهادی چگونه عمل می کند.

اسمیت پنجشنبه در واشنگتن پس از سخنرانی در مورد مقررات هوش مصنوعی گفت: «فرایند قانونگذاری در هر کشور دموکراتیک ناگزیر دارای پیچ و خم های خود است. “روزهایی وجود دارد که کسانی از ما که ممکن است درباره یک زمینه فنی اطلاعات بیشتری داشته باشند، از خواب بیدار می شوند و چیزی را می بینند که به درستی می خواهیم به آن اشاره کنیم، بعید است که به همان شیوه افرادی که آن را نوشته اند عمل کند.”

مطلب پیشنهادی:  قبل از راه‌اندازی iOS 17، iOS 16.6 یک به‌روزرسانی مهم را برای آیفون نشان می‌دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا