تکنولوژی

سقوط شهاب سنگ 1000 پوندی در تگزاس انرژی آن 8 تن TNT بود

چندین نفر شهاب سنگی را تماشا کردند که چند روز پیش در 15 فوریه آسمان تگزاس را در حالی که به یک گلوله آتش تبدیل می شد، روشن کرد. در حالی که این سنگ‌های فضایی معمولاً برخورد نزدیکی با زمین دارند، به ندرت به اندازه‌ای نزدیک می‌شوند که سقوط کنند. احتمال برخورد شهاب ها به سطح زمین کم است. با این حال، این بدان معنا نیست که این سنگ های آسمانی هرگز با زمین برخورد نکرده اند. یک سیارک حدود 10 روز پیش به زمین برخورد کرد و اگر این سقوط شهاب سنگ جدید را نیز در نظر بگیرید، طی 20 روز دو بار به سطح زمین برخورد می کند.

ناسا فاش کرد که یک شهاب سنگ در 15 فوریه حوالی ساعت 6 بعد از ظهر به وقت شرق به یک گلوله آتشین جوی در نزدیکی مک آلن، تگزاس سقوط کرد. این یک صخره 1000 پوندی بود و در حدود 21 مایلی از سطح زمین تکه تکه شد. به گفته ناسا، سرعت این شهاب حدود 27000 مایل در ساعت و انرژی آن حدود 8 تن TNT بود.

بررسی رادار و سایر داده ها نشان داد که برخی از قطعات روی سطح سقوط کرده است.

بر اساس چندین گزارش، مجریان قانون در منطقه مک آلن چندین تماس از ساکنان دریافت کردند که از شنیدن صدای انفجار مهیبی خبر دادند. به گزارش روزنامه محلی Laredo Morning Times، دو فرودگاه نیز شاهد عبور شهاب سنگ بوده اند. تکه های شهاب سنگ توسط انجمن شهاب سنگ آمریکا کشف و در عکسی از آن منتشر شد. این سازمان همچنین فاش کرد که این سومین قطعه شهاب سنگی است که در عرض 3 روز کشف شده است.

مطلب پیشنهادی:  ChatGPT اکنون آماده است، OpenAI عوامل هوش مصنوعی انقلابی را توسعه می دهد که می توانند کارهای پیچیده تر را خودکار کنند

پاسخ ناسا

پس از سقوط شهاب‌سنگ، ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد: شهابی که در آسمان بر فراز مک آلن دیده می‌شود، یادآور نیاز ناسا و سایر سازمان‌ها برای افزایش درک و حفاظت از زمین، ترکیب علم و تخصص مهندسی برای پیشرفت فضای انسانی است. اکتشاف، برای ادغام تحقیقات زمینی و سیاره ای برای بیشتر درک ما از منظومه شمسی و ترویج ماموریت های فضایی موفق با کاهش خطر. ناسا میزبان محققان برجسته نمونه های فرازمینی در جهان و همچنین گسترده ترین مجموعه مواد فرازمینی روی زمین است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا