تکنولوژی

سیارک های خطرناک در حال آمدن هستند و این همان کاری است که چین انجام می دهد

یک سیارک همه دایناسورها را کشت، اما چین این کار را برای جلوگیری از انقراض انسان انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

یک سیارک به زمین برخورد کرد و همه دایناسورها را از بین برد! اگر این موجودات عظیم الجثه نمی توانند از این صخره های فضایی جان سالم به در ببرند، فکر کنید که چگونه انسان ها نیز همین طور زنده می مانند. یا می توانید منتظر چیزهای اجتناب ناپذیر باشید یا کاری انجام دهید تا بشریت را از تبدیل شدن به خاک نجات دهید. خوب، چین در حال حاضر روی آن کار می کند.- ماموریت آن هدف قرار دادن تمام سیارک های خطرناک و جلوگیری از برخورد آنها به زمین است.

یک دانشگاه برجسته چینی ساخت سیستمی متشکل از 20 آنتن رادار عظیم را برای نظارت بر سیارک هایی که ممکن است تهدیدی برای زمین باشند آغاز کرده است. به گزارش اسپیس دات کام، موسسه فناوری پکن مسئول این پروژه است که به نام چین فویان (یا “چشم مرکب” شناخته می شود.

اطلاعات کمی در مورد این پروژه وجود دارد، اما طبق مطبوعات چینی، این سامانه قرار است دوربردترین سامانه راداری جهان باشد. این دستگاه به دنبال گرفتن، مشاهده و تخمین احتمال برخورد سیارک‌ها با زمین با انعکاس سیگنال‌های سیارک‌ها در فاصله 93 میلیون مایلی (150 میلیون کیلومتری) از زمین یا تقریباً به اندازه خورشید است.

اگر صحبت از سیارک ها شد، آنها اجرام کوچک و صخره ای هستند که به دور خورشید می چرخند. اگرچه سیارک ها مانند سیارات به دور خورشید می چرخند، اما آنها بسیار کوچکتر از سیارات هستند. تعداد زیادی سیارک در منظومه شمسی ما وجود دارد. بیشتر آنها در کمربند اصلی سیارک ها، منطقه ای بین مدار مریخ و مشتری قرار دارند.

مطلب پیشنهادی:  مقامات حفاظت از مصرف کننده می گویند ChatGPT را بررسی کنید

بر اساس گزارش مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین ناسا، از سال 1990 حدود 26115 سیارک از کنار زمین عبور کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا